Kullanıcı Sözleşmesi

İşbu sözleşme, bir yanda https://acikliyorum.com/ web sitesinin yöneticisi ile diğer yanda internette https://wwww.acikliyorum.com/sayfa/kullanici-sozlesmesi ağ adresinde yayınlanan teklifi kabul eden İnternet kullanıcısı arasında aşağıdaki şekilde imzalamıştır.

1. Terimler ve tanımlar

1.1. Bu kullanıcı sözleşmesinde, metin doğrudan aksini ima etmedikçe, aşağıdaki terimler aşağıdaki anlamlara gelecektir:

"Yönetici" - acikliyorum.com alan adının yöneticisi olan bir tüzel kişilik .
"Yorumlar" - Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanunu'nun 1259. Maddesi anlamında bir telif hakkı nesnesi olan, özellikle İncelemelerle birlikte kullanılmak üzere Kullanıcı tarafından oluşturulan veya oluşturulan bir Çalışma.
"Kişisel Hesap" - Kullanıcının kaydının bir sonucu olarak oluşturulan ve Kullanıcının verilerini değiştirme ve tamamlama, Sitenin işlevsel özellikleri tarafından sağlanan diğer bilgileri alma ve düzenleme yeteneğine sahip olduğu, Sitenin bir dizi korumalı sayfası sitesi.

"Yorum" - Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanunu'nun 1259. Maddesi anlamında bir telif hakkı nesnesi olan Site kullanıcıları tarafından oluşturulan veya oluşturulan bir çalışma.

"Kullanıcı" - İnternette https://wwww.acikliyorum.com/sayfa/kullanici-sozlesmesi ağ adresinde bulunan bir teklifi kabul ederek Yönetici ile bir Sözleşme imzalayan kişi . (Site kullanıcısı 16 yaşından küçük olamaz.Kullanıcı, 16 yaşından büyük olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.)

"Site" - bir dizi bilgi, metin, grafik unsuru, tasarım, resim, fotoğraf ve video materyali ve diğer entelektüel faaliyet sonuçlarının yanı sıra, bilgi sisteminde yer alan ve bu tür bilgilerin İnternette bulunmasını sağlayan bilgisayar programları ağ adresi https://acikliyorum.com/ veya diğer ağ adreslerinde, ancak acikliyorum.com etki alanı bölgesi içinde olanları. Sitenin acikliyorum.com  ağ adresinde veya diğer ağ adreslerinde, ancak acikliyorum.com etki alanı içinde erişebilen alanı ,

"Sözleşme" - Bu kullanıcı sözleşmesi.

"Taraflar" - Yönetici ve Kullanıcı.

 1.2.Anlaşma metninde bulunan diğer tüm terimler ve tanımlar, Taraflar tarafından Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına ve İnternette oluşturulan ilgili terimlerin yorumlanmasına ilişkin olağan kurallara uygun olarak yorumlanır.

1.3. Sözleşme başlıklarının (makalelerinin) yalnızca Sözleşme metnini kullanma kolaylığına yöneliktir ve gerçek anlamda hiçbir hukuki anlamı yoktur.

2. Sözleşmeyi imzalama prosedürü

2.1. Bu Anlaşmanın metni, Sitede sürekli surette  https://wwww.acikliyorum.com/sayfa/kullanici-sozlesmesi  ağ adresinde yayınlanır ve tüm temel koşulları içerir.

2.2. Teklifin Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanununun 438. Maddesi uyarınca uygun şekilde kabul edilmesi, Kullanıcı tarafından aşağıdaki eylemlerin tutarlı bir şekilde uygulanması olarak kabul edilir:

2.2.1. Sözleşmenin şartlarına aşinalık; okumuş, anlamış, kabul ve taahhüt etmiş olmak,

2.2.2. Sitede "Kayıt" bağlantısı altında yer alan kayıt formunda kimlik bilgileri (kullanıcı adı, e-posta adresi, yeniden teyidi ile şifre) ve dijital kod (captcha) olarak güvenilir ve güncel bilgilerin girilmesi;

2.2.3. Doldurulan kayıt formunda "Kullanıcı Sözleşmesini" ve "Ortaklık Programının Kuralları"nı kabul ediyorum başlığı altındaki özel bir alana bir sembol yerleştirmek;

2.2.4. Doldurulan kayıt formunda "Kayıt Ol" butonuna basmak.

2.3. Sözleşmenin 2.2 maddesinde belirtilen eylemlerin gerçekleştirildiği andan itibaren teklif kabul edilmiş sayılır ve Sözleşme, aşağıda belirtilen koşullarda akdedilir.

3. Sözleşmenin Konusu

3.1. Yönetici, Kullanıcıya Siteye erişme, İncelemeler oluşturma ve yayınlama, Kullanıcı tarafından seçilen İncelemelere yeni yorumlar hakkında güncel bilgiler alma, Yorumları yayınlama ve Kullanıcının Yöneticiye özel transferleri için fırsat sağlar.

4. Siteyi kullanma prosedürü

4.1. Kayıttan önce, Yönetici, gelecekte Sözleşmede belirtilen eylemleri gerçekleştiren, Kullanıcı olan bir kişi de dahil olmak üzere herhangi bir kişiye, Siteye erişim, Geri Bildirim ve Yorumlar da dahil olmak üzere Sitedeki bilgileri, herhangi bir yetki vermeden sağlar. Yorumlar bırakın ve Sitenin diğer işlevlerini ve Kullanıcılara sunulan Kişisel hesabı kullanın.

4.2. Kayıttan sonra, Kullanıcıya kimlik bilgilerine göre Kişisel Hesaba erişim verilir. (oturum açma ve şifre.)

4.3. Kişisel Hesapta bulunan işlevleri kullanarak, Kullanıcı şunları yapma fırsatına sahip olur:

4.3.1. kimlik bilgilerini (e-posta adresi ve şifre) değiştirmek, Sözleşmenin 8.3.6 maddesi hükümlerini dikkate alarak bir resim eklemek ve Kişisel Hesaptaki Kullanıcı verilerini, Kullanıcının Kullanıcı ara yüzü tarafından sağlanan başka bir şekilde değiştirmek ve yönetmek. Kişisel hesap;

4.3.2. Sitenin diğer kullanıcılarıyla kişisel mesaj alışverişinde bulunmak;

4.3.3. İncelemelere abone olun ve Site kullanıcıları tarafından Kullanıcının Kişisel Hesabına abone olduğu Geri Bildirim hakkında eklenen yeni yorumlar hakkında Kullanıcının Siteye kayıt sırasında belirtilen e-posta adresine bilgi ve varsa bildirimler alın;

4.3.4. Vakit Geçir Para Kazan Sistemi; Sistem kullanıcıya her 10 saniye başına 0.0001 TL yansıtmaktadır. Bu işlem her kullanıcı, ip birleşimi için geçerli olup aynı ipdeki birden fazla kullanıcıyı kapsamamaktadır. Sistemin kötüye kullanımı veya suistimal edilmesinin tespit edilmesi durumunda ilgili kullanıcıya ait üyelik kapatılacak ve bakiyesi silinecektir. Acikliyorum.com, bu kampanya şartları ile ilgili her zaman düzenleme ve değiştirme hakkını saklı tutar. 

4.4. Kullanıcı, şifresinin ve hesabının güvenliğini üçüncü kişilere sağlamakla yükümlüdür. Parolanın kaybolması veya tehlikeye atılması ve ayrıca Kişisel Hesaba erişimin üçüncü şahıslar tarafından yasa dışı olarak ele geçirilmesi durumunda, Kullanıcı, yöneticiyi [email protected] e-posta adresinden derhal bilgilendirmekle yükümlüdür. Böyle bir mesaj alınana kadar, Kullanıcının Kişisel Hesabından yapılan tüm işlemler Kullanıcının kendisi tarafından yapılmış sayılacaktır.

4.5. Kullanıcı, Siteyi ve Kişisel Hesabı, Türkiye Cumhuriyeti mevzuatını, üçüncü kişilerin hak ve özgürlüklerini, ahlak ve etik kurallarını ihlal etmeden, işleyişinde değişiklik yapabilecek donanım veya teknik araçlar kullanmadan iyi niyetle kullanmakla yükümlüdür. Normal kullanımları sırasında Türkiye Cumhuriyeti yasalarını, üçüncü şahısların hak ve çıkarlarını ihlal eden bilgileri Sitede yayınlamamayı taahhüt eder. Kullanıcının Siteyi kullanarak yaptığı her türlü yasa dışı eylemden yalnızca Kullanıcı sorumludur.

5. İptal Koşulları, Ret Koşulları

5.1. İnceleme, İncelemenin hazırlandığı sırada piyasada bulunan ve toplu tüketiciye sunulan belirli bir Ürüne tahsis edilmelidir. Kullanıcı, ürünün türü, markası ve adı da dahil olmak üzere ürünün tam adını belirtmeyi taahhüt eder. Ürünlerin türü sadece Türkçe olarak belirtilmiştir. Marka ve İsim alanları doldurulurken sadece Latin ve Türk alfabelerinin harflerinin kullanılmasına izin verilir.

5.2. Aşağıdakiler hakkında yazılan İncelemelerin yayınlanmasına izin verilmez:

5.2.1. Ev yapımı ve ısmarlama dahil olmak üzere Benzersiz Ürünler;

5.2.2. Antika Ürünler Dahil Nadir Ürünler;

5.2.3. Sahte Ürünler de dahil olmak üzere yasalara aykırı olarak üretilen ürünler;

5.2.4. Cinsel ürünler;

5.2.5. Kumarla ilgili ürünler;

5.2.6. Siteye benzer veya amacına benzer ürünler;

5.2.7. Telif Hakkı Yasalarını ihlal eden ürünler / siteler;

5.2.8. Kullanıcıları, reklamcıları ve diğerlerini yanı sıra ücretli anketler, tıklamalar, beğeniler, yeniden paylaşımlar, sörf vb. için siteler aldatmak için tasarlanmış ürünler;

5.2.9. Tarifler dahil olmak üzere yalnızca Ürünle dolaylı olarak ilgili eylemler veya eylem yöntemleri;

5.2.10. Ürünlerle bağlantılarına bakılmaksızın adlarını ve diğer kişisel verilerini belirten belirli kişiler;

5.2.11. 50.000'den az abonesi olan kişisel Youtube sayfaları ve kanalları; IMDB Puanı 5.0'dan düşük olan incelemeler.

5.2.12. Politikacılar ve yardımcıları;

5.2.13. Parfümler ve kozmetikler orijinal ambalajlarında olmayanlar ve orijinal ad içerenler;

5.2.14. Bakım kozmetiklerinin numune alıcıları için, numune hacmi sonucu değerlendirmek için yetersizse:
Saçlar için yağlar / sıvılar / ampuller - 10 ml'den az;
Diğer saç ürünleri - 30 ml'den az;
Vücut ürünleri - 20 ml'den az;
Kaşlar / kirpikler / tırnaklar / dudaklar / göz çevresindeki cilt ürünleri - 3 ml'den az;
Diğer yüz ürünleri - 7 ml'den az.
Minimum hacim gereksinimi parfüm, deodorant, makyaj ve sağlık ürünleri için geçerli değildir.

5.2.15. Bakım kozmetikleri, diyetler, kozmetik ve / veya cerrahi prosedürler, ürünü kullandıktan sonra yeterli zaman geçmemişse veya sonucu değerlendirmek için prosedür (genellikle kozmetiklerin test edilmesi için en az bir hafta, operasyonlar ve prosedürler için en az iki hafta);

5.2.16. Aynı anda birkaç ürün. Her yorum belirli bir ürün, hizmet veya nesne hakkında yazılır;

5.2.17. Gözden geçirenin bir çalışan olduğu veya daha önce çalışmış olduğu işverenler veya kuruluşlar.

5.2.18. Ulusal TV dizileri, 2 sezondan az yayınlanmış ve popülaritesi az olan, diziler.

5.2.19. Sosyal ağlarda çevrimiçi mağazalar., Sosyal ağlarda hesaplar ve gruplar.

5.2.20. Alkollü içecekler satan çevrimiçi mağazalar.

5.3. İnceleme şöyle olmalıdır:

5.3.1. yaratıcı, yani Kullanıcı, İncelemenin oluşturulmasına üçüncü şahısları dahil etmeden kendi yaratıcı çalışmasıyla bir İnceleme oluşturmakla yükümlüdür;

5.3.2. yazarın veya aile üyelerinin (18 yaşından küçük çocuklar, eşler) kişisel deneyimlerine dayanarak oluşturulmuştur. Yaşlılar ve engelliler için ürünlerin yorumlarına izin verilir.

5.3.3. güvenilir, yani kasıtlı olarak yanlış bilgi içermez;

5.3.4. değerlendirme, yani İnceleme, Kullanıcının Ürünün özellikleri hakkındaki görüşünü içermeli, İnceleme ise üçüncü şahısların (yasal olanlar dahil) onurunu, haysiyetini ve itibarını karalayan bilgiler içermemeli, Türk mevzuatını ihlal etmelidir. Federasyon, ahlak ve etik;

5.3.5. benzersiz, yani Kullanıcının Sitede tekrar eden veya Kullanıcının daha önce yayınlanmış bir çalışmasına dayanan bir İnceleme yayınlama hakkı yoktur;

5.3.6. bilgilendirici, yani Kullanıcı İncelemede Ürünün ana tüketici özelliklerini yansıtmalıdır, ancak aynı zamanda filmlerin ve kitapların içeriğini ifşa etmemek de dahil olmak üzere diğer Kullanıcılar için Ürünün tüketici özelliklerini etkilememelidir.

5.4. İncelemelerdeki fotoğraflar, videolar ve ekran görüntüleri aşağıdaki kurallara uymalıdır:

5.4.1. İncelemedeki fotoğraflar benzersiz, yüksek kaliteli, net ve incelemenin konusuyla ilgili olmalıdır. İnternetten görüntü kullanmak yasaktır. Ürünün grafik editörlerde kullanılmasının sonuçlarının bozulması kabul edilemez.

5.4.2 Ekran görüntüleri incelemenin yazarı tarafından alınmalıdır ve yalnızca aşağıdaki durumlarda eklenebilir:

1) "Filmler ve TV" bölümündeki incelemelerde, filmden ekran görüntüleri şeklinde kareler eklenmesine izin verilir. yorumların yazarı tarafından alınmış;

2) İncelemeye konu olan sitelerin, oyunların, uygulamaların, e-kitapların (kapak hariç) ekran görüntüleri;

3)İnceleme konusu ile ilgiliyse haritaların ekran görüntüleri;

4) İncelemenin anlamının net olmadığı, yorum konusuyla ilgili referans bilgilerinin ekran görüntüleri;

5) Kozmetikte, kompozisyonun genel kompozisyonu ve analizi ile ekran görüntüsüne izin verilir. Tek tek bileşenlerin açıklaması (ayrıştırma) yalnızca metinde yapılır ve yalnızca bir alıntıda izin verilir. Fotoğraf, çizim, e-kitap kapağı gibi görsellerin ekran görüntülerini eklemek yasaktır.

5.4.3. Resimlerden kolajlara, yalnızca, kolajın dörtte birinden az olmamak üzere, yazar tarafından yapılmış en az bir benzersiz fotoğraf içeriyorsa izin verilir. Diğer kişilerin fotoğraflarının kullanımından incelemenin yazarı sorumludur. Kolaja yalnızca ticari amaçlarla ücretsiz kullanımlarına izin veren lisanslar altında yayınlanan fotoğrafların eklenmesine izin verilir.

5.4.4. İncelemeye eklenen video, incelemeyi yapan kişi tarafından oluşturulmalıdır.

5.5. Üçüncü şahıslar tarafından düzenlenen yarışmalar veya promosyonların yanı sıra, üçüncü şahıslardan alınan ücret veya hediyeler için yorumların yayınlanması yasaktır.

5.6. Kullanıcı, bir ürün / hizmetin satın alındığını teyit eden bir belgenin görüntüsünü incelemeye ekleme hakkına sahiptir. Destekleyici belgeler referans sayfasında yayınlanır.

Destekleyici belgeler olarak aşağıdaki belgelere izin verilir:

1)Ürün veya hizmetin adını, fiyatı ve ayrıca makbuzun ayrıntılarını ve adı içeren bir Türkiye mağazasının kasiyer makbuzu ( veya GTIN) veren kuruluşa aittir. Kontrolün ayrıntıları, kimlik doğrulama için yeterli olmalıdır (QR kodu gibi).

2) Ürün veya hizmetin adını, fiyatı ve makbuz ayrıntılarını ve veren kuruluşun adını içeren Türk olmayan bir mağazanın kasiyer makbuzu.
3) Sinema, tiyatro, müze, konser, spor etkinliği vb. biletlerin fotoğrafları.

5.6.1. Bir film için bir yorum Türkiye Cumhuriyeti'nde ki prömiyer gününde veya daha önce yazılmışsa, ona destekleyici belgeler eklenmelidir.

5.7. Okuyucuların beklentilerini aldatan, yalnızca dikkat çekmek için oluşturulmuş, aşağıdakileri içeren tıklama tuzağı başlıkları yasaktır:
- Bunlar olmadan materyalin içeriğini anlamanın imkansız olduğu bilgileri saklamak (örneğin: "Bu krem ??beklenmedik bir şey içeriyor . ..")
- Anlamsız duygusal renkli ifadeler (örneğin: "Şoktaydım! Hiç beklemiyordum!")
- Gerçeklerin abartılması veya çarpıtılması (örneğin: "Bu çikolata sizi öldürebilir. Gözden geçirme bu milyonları kurtaracak.")
- Çok sayıda ekstra büyük harf, noktalama işareti, ifade vb. (örneğin: "SEVMİYORUM !!!!")
- Zorunlu ruh hali, "size" hitap edin (örneğin: Yoruma gidin, gerçeği öğrenin!)
- Metnin bozulması: fazladan boşluklar veya boşlukları, yazım hataları (örneğin: "Pizza gerçek değil! Gerçeği söyleyemezsiniz!")

5.8. İncelemede tavsiye / satış ortağı bağlantıları ve kodlarının yanı sıra reklam hashtagleri ve promosyon kodlarının kullanılması yasaktır. Mağazalara ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar yasaktır.

5.9. Kendi kelimelerinizle yeniden yazılanlar da dahil olmak üzere üçüncü taraf kaynaklardan gelen herhangi bir bilgi, Alıntı (tırnak işaretli bir düğme) olarak çerçevelenmelidir. Örneğin, bir alıntı olarak biçimlendirilirler: kompozisyonun analizi, ürünün bileşenleri hakkında bilgi, referans / tarihsel bilgiler.

6. İnceleme ve Yorumlara İlişkin Haklar

6.1. Kullanıcı, Sitenin bir parçası olarak kullanmak üzere gönüllü olarak İncelemeler ve/veya Yorumlar oluşturur ve Sitede İnceleme ve/veya Yorum yayınlamak için harekete geçer.

6.2. İncelemeler ve Yorumlar üçüncü şahısların haklarını, özgürlüklerini ve menfaatlerini ihlal etmemeli, kasıtlı olarak yanlış bilgi ve üçüncü şahısların (yasal olanlar dahil) onur ve haysiyet ve itibarını zedeleyici bilgiler içermemeli, Türkiye Cumhuriyeti mevzuatını ihlal etmemelidir, (ahlak ve etik.)

6.3. Geri Bildirimin ve / veya Sitede Yorumun yayınlandığı andan itibaren Kullanıcı, Site'de Kullanıcı tarafından oluşturulan ve yayınlanan her Geri Bildirim ve / veya Yorum için Yöneticiye münhasır hakkı tamamen ücretsiz olarak devreder (yabancılaştırır). Kullanıcı, incelemenin Sitede yayınlanmasından sonra en geç iki hafta içinde blogunda / diğer kaynaklarda bir İnceleme yayınlama hakkına sahiptir.

6.4. İncelemeler ve Yorumlar Site'nin ayrılmaz bir parçası olduğundan, Kullanıcı tarafından silinemez ve geri alınamaz. Aynı zamanda, Geri Bildirim ve/veya Yorum, Sözleşme'nin 5. maddesinde belirtilen şartlara uygun değilse, Yönetici söz konusu Geri Bildirimi ve/veya Yorumu kendi başına silme hakkına sahiptir.

6.5. Kullanıcı, Yöneticiye şunları yapma izni verir:

6.5.1. aynı Ürünle ilgili diğer İncelemelerle birlikte Sitede bir İnceleme yayınlamak;

6.5.2. Bu tür Yorumların sanatsal değerinden bağımsız olarak Geri Bildirimi Yorumlar ile birlikte kullanın.

6.5.3.Yorumlarda/İncelemelerde bulunan linkleri değiştirme hakkı saklıdır.

7. Kullanıcının kişisel verileri

7.1. Kullanıcı, aşağıdakiler dahil olmak üzere, Sözleşmenin bitiminde sağlanan kişisel verilerin işlenmesi için Yöneticiye onay verir:

7.1.1. Ad Soyad;

7.1.2. E-posta, Cinsiyet

7.1.3. ikamet edilen ülke ve şehir;

7.1.4. Ödeme sistemlerinde Kullanıcının elektronik cüzdan numarası.

7.2. Yöneticinin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Site kullanıcılarından alınan kişisel bilgileri kullanma prosedürü, İnternet'teki Kullanıcılara https://www.acikliyorum.com/sayfa/ortaklik-programiağ adresinde sunulan gizlilik politikasında belirlenir. 

7.3. Yönetici, Sözleşme kapsamında Kullanıcıya karşı yükümlülüklerini yerine getirmesi için bu tür bir aktarım gerekliyse, Kullanıcı hakkındaki bilgileri üçüncü taraflara aktarma hakkına sahiptir.

7.4. Kişisel verilerin işlenmesi, kayıt, sistemleştirme, biriktirme, depolama, açıklama (güncelleme, değiştirme), çıkarma, kullanma, aktarma (dağıtım, sağlama, erişim), sınır ötesi, duyarsızlaştırma, engelleme, silme, kişisel verilerin imhası anlamına gelir. Kullanıcının yazılı onayının gerekli olduğu işlenmesi için özel kategorilere tabi değildir.

7.5. Kişisel verilerin işlenmesi, Yöneticinin Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmek, Kullanıcıya teknik destek sağlamak, Kullanıcıların başvuru ve taleplerini değerlendirmek, Kullanıcının e-posta adresine bilgilendirici mesajlar göndermek için gerçekleştirilir. Siteye kayıt olma gerçeğini onaylamak ve Sitede belirli bir fiziksel yüzle diğer eylemleri gerçekleştirmek için.

7.6. Kullanıcı herhangi bir zamanda kişisel verilerin işlenmesine ilişkin onayını iptal edebilir ve ayrıca Yöneticiye Siteye kayıt sırasında belirtilen Kullanıcı e-posta adresinden Yöneticinin [email protected] e-posta adresine bir bildirim göndererek kişisel verilerini silebilir veya değiştirebilir.  . Aynı zamanda Kullanıcı, Yürürlükteki yasaların izin verdiği durumlarda Yöneticinin bu bilgileri kullanmaya devam etme hakkına sahip olduğunu anlar.

7.7. Teknik bilgi, Kullanıcının cihazına yüklenen yazılımı kullanarak Siteyi kullanma sürecinde Yöneticiye otomatik olarak iletilen bilgiler anlamına gelir. Teknik bilgiler kişisel veri değildir. Yönetici, Kullanıcının cihazını tanımlamak için çerezleri ve benzer teknolojileri kullanır. Çerezler, Kullanıcının cihazının etkinliğiyle ilgili bilgileri işlemek için Hizmete sunulan metin dosyalarıdır. Kullanıcı, tarayıcı ayarlarında çerez kullanma özelliğini devre dışı bırakabilir.

7.8. Yönetici, yasal bir sürecin parçası olarak veya bir mahkeme kararı, uygulanabilir bir talep veya işbirliği konusu temelinde bir soruşturmanın parçası olarak, Kullanıcı hakkında kolluk kuvvetlerine veya diğer devlet kurumlarına bilgi verme hakkına sahiptir. (geçerli yasaların öngördüğü diğer durumlarda olduğu gibi.)

7.9. Yönetici, dolandırıcılık faaliyetlerini tespit etmek ve bastırmak, teknik sorunları veya güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmak için Kullanıcı hakkında üçüncü şahıslara bilgi verme hakkına sahiptir.

8. Siteyi kullanırken fikri mülkiyet ve kısıtlamalar

8.1. Site, Yöneticiye, bağlı kuruluşlarına ve diğer ilgili taraflara, sponsorlara, ortaklara, temsilcilere, Yönetici adına hareket eden diğer tüm kişilere ve diğer üçüncü taraflara ait fikri faaliyet sonuçlarını içerir.

8.2. Kullanıcı, Site'yi kullanmakla, Site'nin tüm içeriğinin ve Site içeriğinin yapısının telif hakkı, fikri faaliyet sonuçlarına ilişkin hakkın korunduğunu ve bu hakların her durumda geçerli ve korunduğunu kabul ve beyan eder. formlar, tüm ortamlarda ve tüm teknolojilerle ilgili olarak, şu anda var olan ve daha sonra geliştirilen veya oluşturulan formlardır. Site'nin kullanılması ve Sözleşmenin akdedilmesi sonucunda Site'nin hiçbir içeriğine ilişkin hiçbir hak Kullanıcı'ya devredilmez.

8.3. Şüpheye mahal vermemek için, Kullanıcının aşağıdakileri yapması yasaktır:

8.3.1. Site yönetiminin yazılı izni alınmadıkça, Sitede yayınlanan fikri haklara ait her türlü nesneyi kopyalamak ve/veya dağıtmak;

8.3.2. Site'de elde edilen bilgileri ticari faaliyette bulunmak, kazanç sağlamak veya hukuka aykırı bir şekilde kullanmak;

8.3.3. Sitenin yazılım kısmını ve tasarımını kopyalamak veya başka bir şekilde kullanmak;

8.3.4. Ev adresleri, telefon numaraları, pasaport verileri, e-posta adresleri dahil olmak üzere üçüncü tarafların kişisel verilerini onayları olmadan Sitede yayınlamak;

8.3.5. Sitenin yazılım kısmını herhangi bir şekilde değiştirmek, Sitenin işleyişini ve performansını değiştirmeye yönelik önlemler almak;

8.3.6. kullanıcı adı ve diğer muhasebe bilgileri olarak üçüncü şahısların ve kişi gruplarının hak ve özgürlüklerini ihlal eden ve rahatsız edici kelimeler kullanın ve ayrıca Türkiye Cumhuriyeti mevzuatını / genel ahlak normlarını ihlal eden avatarlar olarak resimler yükleyin.

8.3.7. kullanıcı Sitede Kal Kazan uygulamasıyla ilgili sistemi kötüye kullanımı veya suistimal etmesi durumunda ilgili kullanıcıya ait üyelik kapatılacak ve bakiyesi silinecektir.

9. Özel koşullar

9.1. Site, İnternet'teki diğer sitelere (üçüncü şahıs siteleri) bağlantılar içerebilir. Bu üçüncü taraflar ve içerikleri Yönetici tarafından belirli gerekliliklere (güvenilirlik, eksiksizlik, yasallık vb.) uygunluk açısından kontrol edilmez. Yönetici, Kullanıcının Siteyi kullanarak erişim elde ettiği üçüncü şahıs sitelerinde yayınlanan herhangi bir bilgiden, materyalden, üçüncü şahıs sitelerinde ifade edilen görüşler veya beyanlar, reklamlar, vb. bu tür sitelerin veya içeriklerin ve bunların Kullanıcı tarafından kullanımının sonuçları.

9.2. Yönetici, Sitenin Kullanıcı gereksinimlerini karşıladığını, Siteye erişimin sürekli, hızlı, güvenilir ve hatasız olarak sağlanacağını garanti etmez.

9.3. Kullanıcının Siteye ve/veya Kişisel Hesaba erişimini imkansız hale getiren hem Yönetici hem de Kullanıcı tarafındaki donanım ve yazılım hataları, mücbir sebep halleri ve yükümlülüklerin yerine getirilmemesi nedeniyle sorumluluktan muafiyet nedenidir. Yöneticinin Sözleşme kapsamındaki yükümlülükleri.

9.4. Yönetici, Sözleşmeden ve Taraflarca Sözleşme ile bağlantılı olarak ve/veya Sözleşmeye dayanılarak yapılan diğer sözleşme ve sözleşmelerden doğan tüm yükümlülükler için hak temlik etme ve borçları devretme hakkına sahiptir. Kullanıcı, hakların devrine ve borcun üçüncü şahıslara devrine işbu belge ile muvafakat eder. Yönetici, ilgili bilgileri Sitede yayınlayarak, tamamlanan hak devri ve/veya borcun devri hakkında Kullanıcıyı bilgilendirir.

10. Sorumluluk

10.1. Kullanıcı, 7 (yedi) takvim günü içinde, Ürün üreticisinin veya distribütörünün Geri Bildirime dayalı talebine, özellikle Kullanıcının Ürünü aldığı sipariş numarasını, tarihini, adresini belirtmekle yükümlüdür. Üreticinin veya distribütörün talebi ve Kullanıcının yanıtı, Kişisel Hesaptaki bir Yorum veya mesaj kullanılarak gönderilebilir. Kullanıcı, yalnızca kuruluşların resmi temsilcilerinin onaylanmış hesaplarından gelen taleplere yanıt vermekle yükümlüdür (bkz. Madde 10.3).