Kullanıcı Sözleşmesi

İşbu sözleşme, bir yanda https://www.acikliyorum.com/ web sitesinin yöneticisi ile diğer yanda internette https://acikliyorum.com/kullanici-sozlesmesi ağ adresinde yayınlanan teklifi kabul eden İnternet kullanıcısı arasında aşağıdaki şekilde imzalanmıştır.


1. Terimler ve tanımlar
1.1. Bu kullanıcı sözleşmesinde, metin doğrudan aksini ima etmedikçe, aşağıdaki terimler aşağıdaki anlamlara gelecektir:
 
"Yönetici" - acikliyorum.com alan adının yöneticisi olan bir tüzel kişilik .
"İncelemeler" - Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanunu'nun 1259. Maddesi anlamında bir telif hakkı nesnesi olan, özellikle İncelemelerle birlikte kullanılmak üzere Kullanıcı tarafından oluşturulan bir Çalışma.

"Kişisel Hesap" - Kullanıcının kaydının bir sonucu olarak oluşturulan ve Kullanıcının verilerini değiştirme ve tamamlama, Sitenin işlevsel özellikleri tarafından sağlanan diğer bilgileri alma ve düzenleme yeteneğine sahip olduğu, Sitenin bir dizi korumalı sayfası sitesi.
"Yorum" - Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanunu'nun 1259. Maddesi anlamında bir telif hakkı nesnesi olan Site kullanıcıları tarafından oluşturulan veya oluşturulan bir çalışma.

"Kullanıcı" - İnternette https://acikliyorum.com/kullan... ağ adresinde bulunan bir teklifi kabul ederek Yönetici ile bir Sözleşme imzalayan kişi . (Site kullanıcısı 16 yaşından küçük olamaz. Kullanıcı, 16 yaşından büyük olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.)
"Site" - bir dizi bilgi, metin, grafik unsuru, tasarım, resim, fotoğraf ve video materyali ve diğer entelektüel faaliyet sonuçlarının yanı sıra, bilgi sisteminde yer alan ve bu tür bilgilerin İnternette bulunmasını sağlayan bilgisayar programları ağ adresi https://acikliyorum.com/ veya diğer ağ adreslerinde, ancak acikliyorum.com etki alanı bölgesi içinde olanları. Sitenin acikliyorum.com  ağ adresinde veya diğer ağ adreslerinde, ancak acikliyorum.com etki alanı içinde erişilebilen alanı , "Sözleşme" - Bu kullanıcı sözleşmesi. "Taraflar" - Yönetici ve Kullanıcı.
 
1.2.Anlaşma metninde bulunan diğer tüm terimler ve tanımlar, Taraflar tarafından Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına ve İnternette oluşturulan ilgili terimlerin yorumlanmasına ilişkin olağan kurallara uygun olarak yorumlanır.
 
1.3. Sözleşme başlıklarının (makalelerinin) yalnızca Sözleşme metnini kullanma kolaylığına yöneliktir ve gerçek anlamda hiçbir hukuki anlamı yoktur.

 
2. Sözleşmeyi imzalama prosedürü
2.1. Bu Anlaşmanın metni, Sitede sürekli surette  https://acikliyorum.com/kullanici-sozlesmesi  ağ adresinde yayınlanır ve tüm temel koşulları içerir.
 
2.2. Teklifin Türkiye Cumhuriyeti Medeni Kanununun 438. Maddesi uyarınca uygun şekilde kabul edilmesi, Kullanıcı tarafından aşağıdaki eylemlerin tutarlı bir şekilde uygulanması olarak kabul edilir:

2.2.1. Sözleşmenin şartlarına aşinalık; okumuş, anlamış, kabul ve taahhüt etmiş olmak,

2.2.2. Sitede "Kayıt" bağlantısı altında yer alan kayıt formunda kimlik bilgileri (kullanıcı adı, e-posta adresi, yeniden teyidi ile şifre) ve dijital kod (captcha) olarak güvenilir ve güncel bilgilerin girilmesi;

2.2.3. Doldurulan kayıt formunda "Kullanıcı Sözleşmesini" ve "Ortaklık Programının Kuralları"nı kabul ediyorum başlığı altındaki özel bir alana bir sembol yerleştirmek;

2.2.4. Doldurulan kayıt formunda "Kayıt Ol" butonuna basmak.
 
2.3. Sözleşmenin 2.2 maddesinde belirtilen eylemlerin gerçekleştirildiği andan itibaren teklif kabul edilmiş sayılır ve Sözleşme, aşağıda belirtilen koşullarda akdedilir.

 
3. Sözleşmenin Konusu
3.1. Yönetici, Kullanıcıya Siteye erişme, İncelemeler oluşturma ve yayınlama, Kullanıcı tarafından seçilen İncelemelere yeni yorumlar hakkında güncel bilgiler alma, Yorumları yayınlama ve Kullanıcının Yöneticiye özel transferleri için fırsat sağlar.

 
4. Siteyi kullanma prosedürü
4.1. Kayıttan önce, Yönetici, gelecekte Sözleşmede belirtilen eylemleri gerçekleştiren, Kullanıcı olan bir kişi de dahil olmak üzere, herhangi bir kişiye, Siteye erişim, Geri Bildirim ve Yorumlar da dahil olmak üzere Sitedeki bilgileri, herhangi bir yetki vermeden sağlar. Sitenin diğer işlevlerini ve Kullanıcılara sunulan imkanlar için Kişisel hesabınızı oluşturup, kullanınız.

4.2. Kayıttan sonra, Kullanıcıya kimlik bilgilerine göre Kişisel Hesaba erişim verilir. (Oturum açma ve şifre.)

4.3. Kişisel Hesapta bulunan işlevleri kullanarak, Kullanıcı şunları yapma fırsatına sahip olur:

4.3.1. Kullanıcı kimlik bilgilerini (e-posta adresi ve şifre) değiştirmek isterse, Sözleşmenin 8.3.6 maddesi hükümlerini dikkate alarak profil resmi (Avatar) ekleme  ve Kişisel Hesaptaki Kullanıcı bilgilerinin doğruluğunu kabul eder,

4.3.2. Kişisel hesap; Sitenin diğer kullanıcılarıyla kişisel mesaj alışverişinde bulunmak;

4.3.3. İncelemelere abone olmak ve Site kullanıcıları tarafından Kullanıcının Kişisel Hesabına abone olduğu Geri Bildirim hakkında eklenen yeni yorumlar hakkında Kullanıcının Siteye kayıt sırasında belirtilen e-posta adresine bilgi ve varsa bildirimler gönderir;

4.3.4. İncelemeler ve Yorumlar yayınlamak;

4.4. Kullanıcı, şifresinin ve hesabının güvenliğini üçüncü kişilere sağlamakla yükümlüdür. Parolanın kaybolması veya tehlikeye atılması ve ayrıca Kişisel Hesaba erişimin üçüncü şahıslar tarafından yasa dışı olarak ele geçirilmesi durumunda, Kullanıcı, Yöneticiyi kurumsal@acikliyorum.com e-posta adresinden derhal bilgilendirmekle yükümlüdür. Böyle bir mesaj alınana kadar, Kullanıcının Kişisel Hesabından yapılan tüm işlemler Kullanıcının kendisi tarafından yapılmış sayılacaktır.

4.5. Kullanıcı, Siteyi ve Kişisel Hesabı, Türkiye Cumhuriyeti mevzuatını, üçüncü kişilerin hak ve özgürlüklerini, ahlak ve etik kurallarını ihlal etmeden, işleyişinde değişiklik yapabilecek donanım veya teknik araçlar kullanmadan iyi niyetle kullanmakla yükümlüdür. Normal kullanımları sırasında Türkiye Cumhuriyeti yasalarını, üçüncü şahısların hak ve çıkarlarını ihlal eden bilgileri Sitede yayınlamamayı taahhüt eder. Kullanıcının Siteyi kullanarak yaptığı her türlü yasa dışı eylemden yalnızca Kullanıcı sorumludur.


5. İptal Koşulları
5.1. İnceleme, İncelemenin hazırlandığı sırada piyasada bulunan ve toplu tüketiciye sunulan belirli bir Ürüne/Hizmete tahsis edilmelidir. Kullanıcı, ürünün türü, markası ve adı da dahil olmak üzere ürünün tam adını belirtmeyi taahhüt eder. Ürünlerin türü sadece Türkçe olarak belirtilmiştir. Marka ve İsim alanları doldurulurken sadece Latin ve Türk alfabelerinin harflerinin kullanılmasına izin verilir.

5.2. Aşağıdakilere adanmış İncelemelerin yayınlanmasına izin verilmez:

5.2.1. Ev yapımı ve ısmarlama dahil olmak üzere Benzersiz Ürünler;

5.2.2. Antika Ürünler Dahil Nadir Ürünler;

5.2.3. Sahte Ürünler de dahil olmak üzere yasalara aykırı olarak üretilen ürünler;

5.2.4. Cinsel ürünler;

5.2.5. Kumarla ilgili ürünler;

5.2.6. Siteye benzer veya amacına benzer ürünler;

5.2.7. Telif Hakkı Yasalarını ihlal eden ürünler / siteler;

5.2.8. Kullanıcıları, reklamcıları ve diğerlerini yanı sıra ücretli anketler, tıklamalar, beğeniler, yeniden paylaşımlar, sörf vb. için siteler aldatmak için tasarlanmış ürünler/hizmetler veya bağlantılar;

5.2.9. Tarifler dahil olmak üzere yalnızca Ürünle dolaylı olarak ilgili eylemler veya eylem yöntemleri;

5.2.10. Ürünlerle bağlantılarına bakılmaksızın adlarını ve diğer kişisel verilerini belirten belirli kişiler;

5.2.11. 200.000'den az abonesi olan kişisel Youtube sayfaları ve kanalları;

5.2.12. Politikacılar ve politika ile alakalı konular;

5.2.13. Parfümler ve kozmetikler orijinal ambalajlarında olmalıdır, orijinal olmayan ürünler Site de yayınlanamaz;

5.2.14. Bakım kozmetiklerinin numune alıcıları için, numune hacmi sonucu değerlendirmek için yetersizse:

Saçlar için yağlar / sıvılar / ampuller - 10 ml'den az;

Diğer saç ürünleri - 30 ml'den az;

Vücut ürünleri - 20 ml'den az;

Kaşlar / kirpikler / tırnaklar / dudaklar / göz çevresindeki cilt ürünleri - 3 ml'den az;

Diğer yüz ürünleri - 7 ml'den az.

Minimum hacim gereksinimi parfüm, deodorant, makyaj ve sağlık ürünleri için geçerli değildir.

5.2.15. Bakım kozmetikleri, diyetler, kozmetik ve / veya cerrahi prosedürler, ürünü kullandıktan sonra yeterli zaman geçmemişse veya sonucu değerlendirmek için prosedür (genellikle kozmetiklerin test edilmesi için en az bir hafta, operasyonlar ve prosedürler için en az iki hafta);

5.2.16. Aynı anda birkaç ürün. Her yorum belirli bir ürün, hizmet veya nesne hakkında yazılır;

5.2.17. İncelemeyi yazanın, bir çalışan olduğu veya daha önce çalışmış olduğu işverenler veya kuruluşlar.

5.2.18. TV dizisi, üçten az bölüm yayınlandıysa.

5.2.19. Sosyal ağlarda çevrimiçi mağazalar., Sosyal ağlarda hesaplar ve gruplar.

5.2.20. Alkollü içecekler satan çevrimiçi mağazalar.

5.3. İnceleme şöyle olmalıdır:

5.3.1. Yaratıcı, yani Kullanıcı, İncelemenin oluşturulmasına üçüncü şahısları dahil etmeden kendi tüketici deneyimi ışığında bir İnceleme oluşturmakla yükümlüdür;

5.3.2. Yazarlar/Kullanıcılar (18 yaşından büyük olmalı) kişisel deneyimlerine dayanarak incelemelerini oluşturulmalıdır. Yaşlılar ve engelliler için ürünlerin yorumlarına izin verilir.

5.3.3. Güvenilir olmalıdır, yani kasıtlı olarak yanlış bilgi içermemelidir;

5.3.4. Değerlendirme, yani İnceleme, Kullanıcının Ürünün veya Hizmetin özellikleri hakkındaki görüşünü içermelidir. İnceleme ya da yorum üçüncü şahısların (tüzel olanlar dahil) onurunu, haysiyetini ve itibarını karalayan bilgiler içermemeli, Türk mevzuatını ihlal etmemelidir. Federasyon, ahlak ve etik;

5.3.5. Değerlendirme, yani İnceleme benzersiz olmalıdır, yani Kullanıcının Sitede tekrar eden veya Kullanıcının daha önce yayınlanmış bir çalışmasına dayanan bir İnceleme yayınlamaya hakkı yoktur;

5.3.6. Değerlendirme, yani İnceleme bilgilendirici olmalıdır, yani Kullanıcı İncelemede Ürünün ana tüketici özelliklerini yansıtmalıdır, ancak aynı zamanda, Film ve Kitap gibi kategoriler için, filmlerin ve kitapların içeriğini ifşa etmemek de dahil olmak üzere diğer Kullanıcılar için Ürünün tüketici özelliklerini etkilememelidir, uyarısız ön bilgi “spoiler” vermemelidir

5.4. İncelemelerdeki fotoğraflar, videolar ve ekran görüntüleri aşağıdaki kurallara uymalıdır:

5.4.1. İncelemedeki fotoğraflar benzersiz, yüksek kaliteli, net ve incelemenin konusuyla ilgili olmalıdır. İnternetten görüntü kullanmak yasaktır. Ürünün grafik editörlerde kullanılmasından dolayı oluşan bozukluk kabul edilemez.

5.4.2 Ekran görüntüleri incelemenin yazarı tarafından alınmalıdır ve yalnızca aşağıdaki durumlarda eklenebilir:
1) "Filmler ve TV" bölümündeki incelemelerde, filmden ekran görüntüleri şeklinde kareler eklenmesine izin verilir.
2) Yorumların yazarı tarafından alınmış İncelemeye konu olan sitelerin, oyunların, uygulamaların, e-kitapların (kapak hariç) ekran görüntüleri;
3) İnceleme konusu ile ilgiliyse ve varsa haritaların ekran görüntüleri;
4) İncelemenin anlamının net olmadığı, yorum konusuyla ilgili referans bilgilerinin ekran görüntüleri;
5) Kozmetikte, kompozisyonun genel kompozisyonu ve analizi ile ekran görüntüsüne izin verilir. Tek tek bileşenlerin açıklaması (ayrıştırma) yalnızca metinde yapılır ve yalnızca bir alıntıda izin verilir. Fotoğraf, çizim, e-kitap kapağı gibi görsellerin ekran görüntülerini eklemek yasaktır.
 
5.4.3. Resimlerden kolajlara, yalnızca, kolajın dörtte birinden az olmamak üzere, yazar tarafından yapılmış en az bir benzersiz fotoğraf içeriyorsa izin verilir. Diğer kişilerin fotoğraflarının kullanımından incelemenin yazarı sorumludur. Kolaja yalnızca ticari amaçlarla ücretsiz kullanımlarında izin veren lisanslar altında yayınlanan özgün fotoğrafların eklenmesine izin verilir.

5.4.4. İncelemeye eklenen video, incelemeyi yapan kişi tarafından oluşturulmalıdır.

5.5. Üçüncü şahıslar tarafından düzenlenen yarışmalar veya promosyonların yanı sıra, üçüncü şahıslardan alınan ücret veya hediyeler için yorumların/incelemelerin yayınlanması kesinlikle yasaktır.

5.6. Kullanıcı, bir ürün / hizmetin satın alındığını teyit eden bir belgenin görüntüsünü incelemeye ekleme hakkına sahiptir. Destekleyici belgeler referans sayfasında yayınlanır.
 
Destekleyici belgeler olarak aşağıdaki belgelere izin verilir:
1)Ürün veya hizmetin adını, fiyatını ve ayrıntılarını ve kullanıcının adını içeren bir Türkiye’de alınmış fişini, makbuzunu ya da faturasını, görsel ile eklemek destekleyici belgeler arasına girmektedir. Kontrolün ayrıntıları, kimlik doğrulama için yeterli olmalıdır. Örneğin GTIN kodu ve veya (QR kodu gibi).

2) Ürün veya hizmetin adının, makbuzunu ya da faturasını, görsel ile eklemek destekleyici belgeler arasına girmektedir. Türkiye’de olmayan bir mağazanın kasiyer makbuzu da geçerli sayılacaktır.

3) Sinema, tiyatro, müze, konser, spor etkinliği vb. biletlerin fotoğrafları.
 
5.6.1. Bir film için bir yorum Türkiye Cumhuriyeti'nde ki prömiyer gününde veya daha önce yazılmışsa, ona destekleyici belgeler eklenmelidir.

5.7. Okuyucuların beklentilerini aldatan, yalnızca dikkat çekmek için oluşturulmuş, aşağıdakileri içeren tıklama tuzağı başlıkları yasaktır:
- Bunlar olmadan materyalin içeriğini anlamanın imkansız olduğu bilgileri saklamak (örneğin: "Bu krem ​​beklenmedik bir şey içeriyor . ..")
- Anlamsız duygusal renkli ifadeler (örneğin: "Şoktaydım! Hiç beklemiyordum!")
- Gerçeklerin abartılması veya çarpıtılması (örneğin: "Bu çikolata sizi öldürebilir. Gözden geçirme bu milyonları kurtaracak.")
- Çok sayıda ekstra büyük harf, noktalama işareti, ifade vb. (örneğin: "SEVMİYORUM !!!!")
- Zorunlu ruh hali, "size" hitap edin (örneğin: Yoruma gidin, gerçeği öğrenin!)
- Metnin bozulması: fazladan boşluklar veya boşlukları, yazım hataları (örneğin: "Pizza gerçek değil! Gerçeği söyleyemezsiniz!")

5.8. İncelemede tavsiye / satış ortağı bağlantıları ve kodlarının yanı sıra reklam hashtagleri ve promosyon kodlarının kullanılması yasaktır. Mağazalara ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar yasaktır.

5.9. Kendi kelimelerinizle yeniden yazılanlar da dahil olmak üzere üçüncü taraf kaynaklardan gelen herhangi bir bilgi, Alıntı (tırnak işaretli bir düğme) olarak çerçevelenmelidir. Örneğin, bir alıntı olarak biçimlendirilirler: kompozisyonun analizi, ürünün bileşenleri hakkında bilgi, referans / tarihsel bilgiler.


6. İnceleme ve Yorumlara İlişkin Haklar
6.1. Kullanıcı, Sitenin bir parçası olarak kullanmak üzere gönüllü olarak İncelemeler ve/veya Yorumlar oluşturur ve Sitede İnceleme ve/veya Yorum yayınlamak için harekete geçer.

6.2. İncelemeler ve Yorumlar üçüncü şahısların haklarını, özgürlüklerini ve menfaatlerini ihlal etmemeli, kasıtlı olarak yanlış bilgi ve üçüncü şahısların (yasal olanlar dahil) onur ve haysiyet ve itibarını zedeleyici bilgiler içermemeli, Türkiye Cumhuriyeti mevzuatını ihlal etmemelidir, (ahlak ve etik.)

6.3. Geri Bildirimin ve / veya Sitede Yorumun yayınlandığı andan itibaren Kullanıcı, Site'de Kullanıcı tarafından oluşturulan ve yayınlanan her Geri Bildirim ve / veya Yorum için Yöneticiye münhasır hakkı tamamen ücretsiz olarak devreder (yabancılaştırır). Kullanıcı, incelemenin Sitede yayınlanmasından sonra en geç 3 gün  içinde blogunda / diğer kaynaklarında bir İnceleme yayınlama hakkına sahiptir.

6.4. İncelemeler ve Yorumlar Site'nin ayrılmaz bir parçası olduğundan, Kullanıcı tarafından silinemez ve geri alınamaz. Aynı zamanda, Geri Bildirim ve/veya Yorum, Sözleşme'nin 5. maddesinde belirtilen şartlara uygun değilse, Yönetici söz konusu Geri Bildirimi ve/veya Yorumu kendi başına silme hakkına sahiptir.

6.5. Kullanıcı, Yöneticiye şunları yapma izni verir:

6.5.1. Hizmetle/Ürünle ilgili diğer İncelemelerle birlikte Sitede incelemesini yayınlama;

6.5.2.Yorumlarda/İncelemelerde bulunan linkleri değiştirme.
 

7. Kullanıcının kişisel verileri
7.1. Kullanıcı, aşağıdakiler dahil olmak üzere: Sözleşmenin bitiminde de sağlanan kişisel verilerin işlenmesi için Yöneticiye onay verir:

7.1.1. Ad Soyad;

7.1.2. T.C. Kimlik No;

7.1.3. ikamet edilen ülke ve şehir;

7.1.4. Ödeme sistemlerinde Kullanıcının BANKA IBAN numarası.

7.2. Yöneticinin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Site kullanıcılarından alınan kişisel bilgileri kullanma prosedürü, İnternet'teki Kullanıcılara https://acikliyorum.com/ortaklık-sozlesmesi ağ adresinde sunulan gizlilik politikasında belirlenir. 

7.3. Yönetici, Sözleşme kapsamında Kullanıcıya karşı yükümlülüklerini yerine getirmesi için bu tür bir aktarım gerekliyse, Kullanıcı hakkındaki bilgileri üçüncü taraflara aktarma hakkına sahiptir.

7.4. Kişisel verilerin işlenmesi, kayıt, sistemleştirme, biriktirme, depolama, açıklama (güncelleme, değiştirme), çıkarma, kullanma, aktarma (dağıtım, sağlama, erişim), sınır ötesi, duyarsızlaştırma, engelleme, silme, kişisel verilerin imhası anlamına gelir. Kullanıcının yazılı onayının gerekli olduğu işlenmesi için özel kategorilere tabi değildir.

7.5. Kişisel verilerin işlenmesi, Yöneticinin Sözleşme kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirmek, Kullanıcıya teknik destek sağlamak, Kullanıcıların başvuru ve taleplerini değerlendirmek, Kullanıcının e-posta adresine bilgilendirici mesajlar göndermek için gerçekleştirilir. Siteye kayıt olma eylemini onaylamak ve Sitede belirli bir fiziksel yüzle diğer eylemleri gerçekleştirmek için kullanır,

7.6. Kullanıcı herhangi bir zamanda kişisel verilerin işlenmesine ilişkin onayını iptal edebilir ve ayrıca Yöneticiye Siteye kayıt sırasında belirtilen Kullanıcı e-posta adresinden Yöneticinin destek@acikliyorum.com e-posta adresine bir bildirim göndererek kişisel verilerini silebilir veya değiştirebilir. Aynı zamanda Kullanıcı, Yürürlükteki yasaların izin verdiği durumlarda Yöneticinin bu bilgileri kullanmaya devam etme hakkına sahip olduğunu anlar.

7.7. Teknik bilgi, Kullanıcının cihazına yüklenen yazılımı kullanarak Siteyi kullanma sürecinde Yöneticiye otomatik olarak iletilen bilgiler anlamına gelir. Teknik bilgiler kişisel veri değildir. Yönetici, Kullanıcının cihazını tanımlamak için çerezleri ve benzer teknolojileri kullanır. Çerezler, Kullanıcının cihazının etkinliğiyle ilgili bilgileri işlemek için Hizmete sunulan metin dosyalarıdır. Kullanıcı, tarayıcı ayarlarında çerez kullanma özelliğini devre dışı bırakabilir.

7.8. Yönetici, yasal bir sürecin parçası olarak veya bir mahkeme kararı, uygulanabilir bir talep veya iş birliği konusu temelinde bir soruşturmanın parçası olarak, Kullanıcı hakkında kolluk kuvvetlerine veya diğer devlet kurumlarına bilgi verme hakkına sahiptir. (Geçerli yasaların öngördüğü diğer durumlarda olduğu gibi.)

7.9. Yönetici, dolandırıcılık faaliyetlerini tespit etmek ve bastırmak, teknik sorunları veya güvenlik sorunlarını ortadan kaldırmak için Kullanıcı hakkında üçüncü şahıslara bilgi verme hakkına sahiptir.


8. Siteyi kullanırken fikri mülkiyet ve kısıtlamalar
8.1. Site, Yöneticiye, bağlı kuruluşlarına ve diğer ilgili taraflara, sponsorlara, ortaklara, temsilcilere, Yönetici adına hareket eden diğer tüm kişilere ve diğer üçüncü taraflara ait fikri faaliyet sonuçlarını içerir.

8.2. Kullanıcı, Site'yi kullanmakla, Site'nin tüm içeriğinin ve Site içeriğinin yapısının telif hakkı, fikri faaliyet sonuçlarına ilişkin hakkın korunduğunu ve bu hakların her durumda geçerli ve korunduğunu kabul ve beyan eder. Formlar, tüm ortamlarda ve tüm teknolojilerle ilgili olarak, şu anda var olan ve daha sonra geliştirilen veya oluşturulan formlardır. Site'nin kullanılması ve Sözleşmenin akdedilmesi sonucunda Site'nin hiçbir içeriğine ilişkin hiçbir hak Kullanıcı'ya devredilmez.

8.3. Şüpheye mahal vermemek için, Kullanıcının aşağıdakileri yapması yasaktır:

8.3.1. Site yönetiminin yazılı izni alınmadıkça, Sitede yayınlanan fikri haklara ait her türlü nesneyi kopyalamak ve/veya dağıtmak;

8.3.2. Site'de elde edilen bilgileri ticari faaliyette bulunmak, kazanç sağlamak veya hukuka aykırı bir şekilde kullanmak;

8.3.3. Sitenin yazılım kısmını ve tasarımını kopyalamak veya başka bir şekilde kullanmak;

8.3.4. Ev adresleri, telefon numaraları, pasaport verileri, e-posta adresleri dahil olmak üzere üçüncü tarafların kişisel verilerini onayları olmadan Sitede yayınlamak;

8.3.5. Sitenin yazılım kısmını herhangi bir şekilde değiştirmek, Sitenin işleyişini ve performansını değiştirmeye yönelik önlemler almak;

8.3.6. kullanıcı adı ve diğer muhasebe bilgileri olarak üçüncü şahısların ve kişi gruplarının hak ve özgürlüklerini ihlal eden ve rahatsız edici kelimeler kullanan ve ayrıca Türkiye Cumhuriyeti mevzuatını / genel ahlak normlarını ihlal etmeyen resimler yüklemek Kullanıcının sorumluğundadır.


9. Özel koşullar
9.1. Site, İnternet'teki diğer sitelere (üçüncü şahıs siteleri) bağlantılar içerebilir. Bu üçüncü taraflar ve içerikleri Yönetici tarafından belirli gerekliliklere (güvenilirlik, eksiksizlik, yasallık vb.) uygunluk açısından kontrol edilmez. Yönetici, Kullanıcının Siteyi kullanarak erişim elde ettiği üçüncü şahıs sitelerinde yayınlanan herhangi bir bilgiden, materyalden, üçüncü şahıs sitelerinde ifade edilen görüşler veya beyanlar, reklamlar, vb. bu tür sitelerin veya içeriklerin ve bunların Kullanıcı tarafından kullanımının sonuçları.

9.2. Yönetici, Sitenin Kullanıcı gereksinimlerini karşıladığını, Siteye erişimin sürekli, hızlı, güvenilir ve hatasız olarak sağlanacağını garanti etmez.

9.3. Kullanıcının Siteye ve/veya Kişisel Hesaba erişimini imkansız hale getiren hem Yönetici hem de Kullanıcı tarafındaki donanım ve yazılım hataları, mücbir sebep halleri ve yükümlülüklerin yerine getirilmemesi nedeniyle sorumluluktan muafiyet nedenidir. Yöneticinin Sözleşme kapsamındaki yükümlülükleri.

9.4. Yönetici, Sözleşmeden ve Taraflarca Sözleşme ile bağlantılı olarak ve/veya Sözleşmeye dayanılarak yapılan diğer sözleşme ve sözleşmelerden doğan tüm yükümlülükler için hak temlik etme ve borçları devretme hakkına sahiptir. Kullanıcı, hakların devrine ve borcun üçüncü şahıslara devrine işbu belge ile muvafakat eder. Yönetici, ilgili bilgileri Sitede yayınlayarak, tamamlanan hak devri ve/veya borcun devri hakkında Kullanıcıyı bilgilendirir.


10. Sorumluluk
10.1. Kullanıcı, 7 (yedi) takvim günü içinde, Ürün üreticisinin veya distribütörünün Geri Bildirime dayalı talebine, özellikle Kullanıcının Ürünü aldığı sipariş numarasını, tarihini, adresini belirtmekle yükümlüdür. Üreticinin veya distribütörün talebi ve Kullanıcının yanıtı, Kişisel Hesaptaki bir Yorum veya mesaj kullanılarak gönderilebilir. Kullanıcı, yalnızca kuruluşların resmi temsilcilerinin onaylanmış hesaplarından gelen taleplere yanıt vermekle yükümlüdür (bkz. Madde 10.3).

10.2. Kullanıcı, şirket temsilcisine kimlik bilgilerini vermeyi reddederse, kullanıcı, talep üzerine doğrudan Site Yönetimine destekleyici belgeler sağlamakla yükümlüdür. Site yönetimi, Türkiye Cumhuriyeti mevzuatında öngörülen durumlar dışında, kullanıcıdan alınan bilgileri üçüncü şahıslara açıklamamayı veya aktarmamayı taahhüt eder.

10.3. Bir hesaba şirketin resmi temsilcisi statüsünü atamak için, hesabın kuruluş sahibi, kuruluşun antetli kağıdında sitenin destek hizmetine, kayıtlı girişin gerçekten ait olduğunu takip eden resmi bir mektup göndermelidir. Mektup bir mühürle onaylanmalı ve kuruluşun ana ayrıntılarını (tam ad, TIN, yasal adres imzalı kaşeli antetli kağıt yazısı vb.) içermelidir. Doğrulamadan sonra hesap doğrulanmış olarak işaretlenir ve markanın/şirketin resmi temsilcisi statüsünü alır.

10.4. Şirketlerin resmi temsilcilerinin yetkileri Site Kuralları ile sınırlıdır. Şirketlerin resmi temsilcilerine incelemeleri denetleme hakkı verilmemektedir. Türkiye Cumhuriyeti Site Kurallarının / Mevzuatının ihlal edilmesi durumunda hesap bloke edilebilir.

10.5. Yönetici, aşağıdaki durumlarda İncelemeyi kaldırma hakkına sahiptir:

10.5.1. Sözleşmenin 5. bölümünde belirtilen geri çekilme şartlarından en az birinin ihlali;

10.5.2. Kullanıcı tarafından Sözleşmenin 8.3 maddesinin ihlali;

10.5.3. İnceleme, Sitede Ürün kataloğu oluşturma kurallarını ihlal edecek şekilde yayınlanırsa;

10.5.4. İnceleme, birinin adresine yönelik hakaret ve tehditler içeriyorsa veya şiddet çağrıları içeriyorsa.

10.6. Yönetici, aşağıdaki durumlarda Kullanıcının hesabını engelleme hakkına sahiptir:

10.6.1. Kullanıcı birden çok hesap oluşturmuştur;

10.6.2. Kullanıcı, birinin adresine hakaretler ve tehditler içeren veya şiddet çağrıları içeren bir İnceleme / yorum yayınlaması.

10.6.3. Yönetim, Kullanıcının 16 yaşından küçük bir kişi olduğunun farkına varmıştır.

10.6.4. Kullanıcı, Site Kurallarını veya Türkiye Cumhuriyeti mevzuatını ihlal etti.


11. Anlaşmazlıkları çözme prosedürü
11.1. Sözleşmenin ifası, feshi veya geçersizliği ile ilgili olarak ortaya çıkabilecek her türlü ihtilaf, anlaşmazlık ve iddialar, Taraflar müzakere yoluyla çözüme kavuşturulmaya çalışılacaktır. İddiaları ve/veya anlaşmazlıkları olan Taraf, diğer Tarafa ortaya çıkan iddia ve/veya anlaşmazlıkları belirten bir mesaj gönderecektir.

11.2. Mesaja cevap, mesajın gönderildiği tarihten itibaren 30 (otuz) iş günü içerisinde mesajı gönderen Tarafça alınmaz ise veya Taraflar, aşağıda belirtilen iddia ve/veya anlaşmazlıklar üzerinde anlaşmaya varamazlarsa, ortaya çıkarsa, uyuşmazlık Yöneticinin bulunduğu yerdeki mahkemede çözülür.


12. Sözleşmenin koşullarındaki değişiklikler
12.1. Yönetici, Sözleşmenin şartlarını tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir, bu tür değişiklikler Sözleşmenin yeni versiyonunun yayınlandığı tarihten itibaren 3 (üç) gün sonra yürürlüğe girer.

12.2. Kullanıcı, Siteyi ve Kişisel Hesabı kullanmadan önce Siteye yapılan sonraki her ziyarette, Sözleşmenin yeni versiyonunu öğrenmeyi taahhüt eder. Sitenin ve Kişisel Hesabın sürekli kullanımı, Kullanıcının Sözleşmenin yeni versiyonunun şartlarını kabul ettiği anlamına gelecektir.

12.3. Kullanıcı, Sözleşmenin yeni versiyonunun şartlarını kabul etmezse, Siteyi kullanmayı bırakır.


13. Son Hükümler
13.1. Anlaşma ve bundan kaynaklanan tüm hukuki ilişkiler, kanunlar ihtilafı kurallarına bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına tabidir. Ortaya çıkan tüm anlaşmazlıklar Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun olarak çözülür.

13.2. Sözleşme'nin herhangi bir hükmünün mahkeme tarafından geçersiz olarak tanınması veya uygulanabilirliğe konu olmaması, Sözleşmenin diğer hükümlerinin geçersizliğini gerektirmez.

13.3. Kullanıcılardan herhangi birinin Sözleşme hükümlerini ihlal etmesi durumunda Yönetici tarafından herhangi bir işlem yapılmaması, Yöneticiyi çıkarlarını korumak ve fikri haklarının korunması için daha sonra uygun önlemleri alma hakkından yoksun bırakmaz. Site mevzuata uygun olarak korunmaktadır.

13.4. Kullanıcı, Sözleşmenin tüm hükümlerini okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini teyit eder.