Sıkça Sorulan Sorular

Acikliyorum.com'da incelemeler için ödeme yapılıyor mu?

Evet, www.acikliyorum.com web adresinde Ortaklık Programı’nı karşılayan her detaylı inceleme için görüntülenme üzerinden, sitede geçirilen zaman üzerinden ve her eklenen başarılı inceleme için ödeme yapılır.

Şartlar hakkında daha fazla ayrıntı için Ortaklık Programı Kurallarımıza bakın.

Rozet Seviye Onaylanan Her İnceleme İçin Ücret Görüntülenme Başı Ücret
Açıklıyorum Ortağı 0,7500 0,0100
Açıklıyorum Ortağı 1,5000 0,0200
Doğrulanmış Açıklıyorum Ortağı 2,0000 0,0300

İncelemenizin para kazanmaya açılması için, en az 300 kelime ve 4 fotoğraf barındırması gerekir.
İncelemeyi eklediğinizdeki seviyeniz değil, mevcut seviyeniz üzerinden değerlendirme yapılır.

Ne kadar detaylı ve bilgilendirici inceleme yazarsanız, yazınızın kalite ve popülaritesi o kadar artar ve daha fazla kazanç elde edersiniz. Beğen/Beğenme butonunun kazanç bağlantısı yoktur.


İncelemelerim neden reddedilir ve çözümleri nelerdir?

- İnceleme Ret Nedenlerine ulaşmak için tıklayınız.

- İncelemenizin Reddedilme Sebebini profilinizde ki "İncelemelerim" Sekmesinden görebilirsiniz.

- İnceleme Başlığı, ürün adıyla aynı olmamalıdır. İlgi çekici başlıklar tercih etmelisiniz. Bu tip başlıklar için düzenleme talep edilir.

- İncelemenin yazdığınız ürün hizmet hakkındaki tecrübelerinizi yazmanız daha çok ilgi görmesini sağlayacaktır. Aynı anlamlı cümleleri, farklı kelimeler ile yazmak kimseye fayda sağlamayacağından, ret sebebidir.

- İncelemeleriniz kendi yazılarınızdan ve fotoğraflarınızdan oluşmalıdır. ( Başka sitelerden Kopyala/Yapıştır yazılar ve fotoğraflar direkt reddedilmektedir. Örneğin başka siteden ürün fotoğrafı almak, herhangi bir yazıyı kopyala yapıştır yapmak ret sebebidir ve hesabınız bloke edilebilir)

- Eğer incelemeleriniz kullanmadığınız, henüz piyasaya çıkmamış bir ürün yada hizmetse reddedilir; çünkü açıklıyorum.com kullanıcıları ürün/hizmet tecrübelerini okumak ve yazmak için siteyi ziyaret etmektedirler.

- Eğer incelemeleriniz 300 Kelime altındaysa ve 4 Özgün Fotoğraf içermiyorsa otomatik olarak reddedilir yada 1 düzenleme hakkı verilir.

- Reklam veya Tanıtım İçeren İncelemeler reddedilmektedir. İncelemeleriniz kendi tecrübelerinizden oluşmalıdır.

İncelememin görüntülenmesini nasıl artırabilirim?

- İncelemelerinizi whatsapp facebook gruplarında ki arkadaşlarınızla paylaşıp günlük ziyaret etmelerini rica edebilirsiniz.

- Fotoğraflarınız Kendi Çektiğiniz fotoğraflar olursa sistem tarafından ekstra Kalite Puanı alırsınız ve incelemeniz daha çok kişiye ulaşır.


İncelemelerim neden hemen yayınlanmıyor?

İncelemeler www.acikliyorum.com’da denetlenir. Sitenin “Yetkili Moderatörler” tarafından özgünlük kontrolü yaparak onaylanır. İnceleme Onay süresi en az 2 en geç 48 saattir.


Referans programınız var mı?

Evet. İstediğiniz kişileri, promosyon kodunuzu veya tavsiye bağlantınızı kullanarak davet edebilirsiniz. www.acikliyorum.com ‘da en az üç inceleme yayınlayan her yazarın, bir referans kodu ve tavsiye bağlantısı hakkı olur. Site Kurallarına göre, Referans Kodu sağlayan kişi “Referans Kodu” ile üye olan yazarların incelemelerinden %20 oranında kazanç sağlar.


Referans kodumu www.acikliyorum.com kendi incelemelerimde/ yorumlarımda yayınlayabilir miyim?

Hayır. www.acikliyorum.com’da kendi kodlarınız da dahil olmak üzere referans kodu yayınlamak yasaktır.


Daha Fazla Nasıl Kazanabilirim?

- İncelemenin konusu ürünle alakalı ve detaylı olması okunmayı arttırır. Daha fazla okunma daha fazla kazanç demektir.

- İnceleme, okuyucular için faydalı bilgiler içermelidir. Böylece beğeni sayınız artar ve ilk sayfalarda görüntülenirsiniz. Daha fazla okunma daha fazla kazanç demektir.

- Ürünün yüksek kaliteli fotoğraflarını içeren yorumlar daha fazla görüntüleme sağlar.

- Arkadaşlarınızı siteye davet edin. Referans kodunuzu kullanarak ne kadar çok yazar kayıt olup para çekmeye hak kazanırsa, sizde bir o kadar çok kazanırsınız.


İncelemelerimin linklerini nerede paylaşabilirim?

Çevrenizde, Sosyal medya sayfalarınızda ve inceleme konusuyla ilgili herhangi bir toplulukta incelemelerinize yayınlayabilirsiniz. Spam linkler kesinlikle yasaktır.


Kazandığım parayı nasıl alabilirim?

Kullanıcının ücreti 35 (Otuz Beş) TL’ye ulaşırsa, Organizatör Programın 6.1 maddesi uyarınca hesaplanan tutarı, Kullanıcı tarafından belirtilen IBAN hesabına öder. Ücret, 30 iş günü içinde, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunun da belirtildiği şekilde vergiler kesildikten sonra banka havalesi olarak hak eden kullanıcıya ödenecektir. Kullanıcı para çekim talebi verirken, T.C. kimlik numarasını, telefonunu ve adresini içeren form ile çekim emrini sadece kendi adına vermeyi kabul eder. Acikliyorum.com bu bilgileri saklı tutar KVKK gereği üçüncü kişilerle paylaşmaz.


İncelemelerime başka bir bilgisayardan baktım, ancak ertesi gün referanslarım normalden daha fazla görüntülenmedi. Neden?

İncelemelerinize başka bir bilgisayardan bakarak veya tanıdığınız birinden "tüm incelemelerinizi görmesini" isteyerek görüntülemeleri artırmaya çalışmayın. Açıklıyorum.com özel geliştirdiği 144+ sayaç doğrulama kriteri sayesinde spam işlemler kolayca tespit edilir, hileye başvuran kullanıcılar için gerekli yaptırım hakkını saklı tutar.


Başka bir siteden metin kopyalarsam ne olur? Ya başkasının metnini kendi kelimelerimle yeniden yazarsam?

İntihal (İntihal (TDK : bir kişinin eserinde başka kişilerin ifade, buluş veya düşüncelerini kaynak göstermeksizin kendisine aitmiş gibi kullanması.) konusunda çok katıyız.

Her inceleme, benzersizlik açısından otomatik olarak kontrol edilir. Metin internette kısmen veya tamamen bulunursa, yazarın hesabı 3 Kopya Hesapta 10-20 Gün 4. Kopya İçerikte ise süresiz bloke edilir.


Daha önce başka bir sitede yayınlanmış kendi metnimi ekleyebilir miyim?

Hayır, daha önce başka sitelerde yayınlanan metinler yayınlanmaz. Lütfen yazılarınızı diğer sitelerden Acikliyorum.com'a kopyalamayın. Hesabınız kopya içerikten bloke edilir.


İncelememi nasıl düzenlerim?

Eğer moderatörler tarafından düzenlemeye açılan incelemeniz varsa, inceleme ret nedenleri ve çözümleri sayfasına bakınız. Bir inceleme için en fazla 3 düzenleme hakkınız mevcuttur. Profilim-İncelemelerim kısmından düzenleme yapabilirsiniz.


Siteye yeni ürün/hizmet nasıl eklenir?

Ürün eklemeden önce 500.000 aşkın ürün içinden sitemizde aramanızı tavsiye ederiz. Eğer ürün sitede yoksa kullanıcı tarafından inceleme yayınlanırken sitenin ürün listesine eklenir.


Açıklıyorum.com’da resmi marka / şirket temsilcisi nasıl olunur?

Detayları öğrenmek için lütfen [email protected] adresine e-posta yazınız..


Hesabım haksız yere bloke edildi. Ne yapmalıyım?

Bir hesabın engellenmesinin ana nedenleri: 3. kez intihal, Spam/İstenmeyen görüntülenme alma, müstehcen dil, hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Yasalarının ihlali, Site Kurallarını görmezden gelme, sürekli Spam/İstenmeyen (yorumlar,incelemeler ve destek talepleri dahil) atma (Flood Yapma) gibi nedenler sebep olmaktadır.

Lütfen, kullanıcı sözleşmenizi, ortaklık programınızı ve site kullanım kurallarını muhakkak okuyunuz, farkında olmadan kural çiğnemek haksızlığa uğradığınızı düşündürse de, haksız yere, sebepsiz veya kanıt olmadan hiç bir ortak engellenmemektedir. Yine de haksız yere engellendiğinizi düşünüyorsanız lütfen [email protected] adresine yazınız.