Sıkça Sorulan Sorular

Açıklıyorum.com'da Yorumlar için ödeme yapılıyor mu?

Evet, www.acikliyorum.com web adresinde Ortaklık Programı’nı karşılayan her detaylı inceleme için görüntülenme üzerinden ödeme yapılır.

Şartlar hakkında daha fazla ayrıntı için Ortaklık Programı Kurallarımıza bakın.


Yazdığım bir inceleme için tahmini ne kadar para kazanırım?

Her 1000 kişi yorumunuzu görüntülediğinde, hesabınıza 5 TL ödenir. İstatistikler gün içerisinde güncellenir, Detayları “Bakiyem” sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Ne kadar detaylı ve bilgilendirici inceleme yazarsanız, yazınızın kalite ve popülaritesi o kadar artar ve daha fazla kazanç elde edersiniz.
İncelemelerim neden hemen yayınlanmıyor ?
İncelemeler www.acikliyorum.com’da denetlenir. Sitenin “Yetkili Moderatörleri” tarafından onaylanır. Onay almayan incelemeler düzenlenerek tekrar onaya gönderilebilir.


Referans programınız var mı?

Evet. İstediğiniz kişileri, promosyon kodunuzu veya tavsiye bağlantınızı kullanarak davet edebilirsiniz. www.acikliyorum.com ‘da en az üç inceleme yayınlayan her yazarın, bir referans kodu ve tavsiye bağlantısı hakkı olur. (Kişisel Hesaptaki "Bir arkadaşa tavsiye et" sekmesine bakın).

Site Kurallarına göre, Referans Kodu sağlayan kişi “Referans Kodu” ile üye olan yazarların incelemelerinden %20 oranında kazanç sağlar.
Ayrıca, referans kodu ile kaydolan kullanıcının hesabına 10 TL ödül yüklenir.


Referans kodumu www.acikliyorum.com’da kendi incelemelerimde/ yorumlarımda yayınlayabilir miyim?

Hayır. www.acikliyorum.com’da kendi kodlarınız da dahil olmak üzere referans kodu yayınlamak yasaktır.


Daha Fazla Nasıl Kazanabilirim?

1) İncelemenin konusu ürünle alakalı ve detaylı olması okunmayı arttırır. Daha fazla okunma daha fazla kazanç demektir.

2) İnceleme, okuyucular için faydalı bilgiler içermelidir. Böylece beğeni sayınız artar ve ilk sayfalara yükselirsiniz. Bu da okunmanızı arttırır. Daha fazla okunma daha fazla kazanç demektir.

3) Ürünün yüksek kaliteli fotoğraflarını içeren yorumlar daha fazla görüntüleme sağlar.

4) Arkadaşlarınızı siteye davet edin. Referans kodunuzu kullanarak ne kadar çok yazar kaydolursa, o kadar çok kazanırsınız.


İncelemelerimin linklerini nerede paylaşabilirim?

Çevrenizde, Sosyal medya sayfalarınızda ve inceleme konusuyla ilgili herhangi bir toplulukta incelemelerinize yayınlayabilirsiniz. Spam linkler kesinlikle yasaktır.


Kazandığım parayı nasıl alabilirim?

Kullanıcının ücreti 30 (Otuz) TL’ye ulaşırsa, Ortaklık Programın 6.1 maddesi uyarınca "Bakiyem" sayfasından para çekme talimatı verebilirsiniz.

Ücret, 25 iş günü içinde, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunun da belirtildiği şekilde vergiler kesildikten sonra ister Kupon Kodu (hediye çeki) ister banka havalesi olarak hak eden kullanıcıya ödenecektir.


Referanslarıma başka bir bilgisayardan baktım, ancak ertesi gün referanslarım normalden daha fazla görüntülenmedi. Neden?

İncelemelerinize başka bir bilgisayardan bakarak veya tanıdığınız birinden "tüm incelemelerinizi görmesini" isteyerek görüntülemeleri artırmaya çalışmayın. Açıklıyorum.com özel geliştirdiği 144+ sayaç doğrulama kriteri sayesinde spam işlemleri kolayca tespit edilir, hileye başvuran kullanıcılar için gerekli yaptırım hakkını saklı tutar.


Anasayfada ve Ürün sayfasında yorumlar nasıl sıralanır?

Üçüncü taraf inceleme okuyucularının davranışını analiz eden ve listenin ilk satırlarında görünen en ilginç ve faydalı incelemeleri hesaplayan bir algoritma geliştirdik. Aynı zamanda büyük ölçüde beğeni alırsanız, her zaman üst sıralarda kalma şansınız artacaktır.


Başka bir siteden metin kopyalarsam ne olur? Ya başkasının metnini kendi kelimelerimle yeniden yazarsam?

İntihal(İntihal ( TDK : bir kişinin eserinde başka kişilerin ifade, buluş veya düşüncelerini kaynak göstermeksizin kendisine aitmiş gibi kullanması.) konusunda çok katıyız.

Her inceleme, benzersizlik açısından otomatik olarak kontrol edilir. Metin internette kısmen veya tamamen bulunursa, yazarın hesabı hemen bloke edilir.


Daha önce başka bir sitede yayınlanmış kendi metnimi ekleyebilir miyim?

Hayır, daha önce başka sitelerde yayınlanan metinler yayınlanmaz. Lütfen yorumlarınızı diğer sitelerden Acikliyorum.com kopyalamayın.

İncelemenin daha önce kısmen de olsa internette yayınlandığını tespit edilirse yazarın hesabını sınırsız süre ile kapatılır.


İncelememi nasıl düzenlerim?

Değerlendirme menüsünü açın ve "Düzenle"yi tıklayın


Kataloğa yeni ürün/hizmet nasıl eklenir?

Firma/ürün/hizmet, kullanıcı tarafından inceleme yayınlanırken site kataloğuna eklenir.


Yorum bırakan bir kullanıcıyla nasıl iletişim kurabilirim?

Kullanıcı verilerini üçüncü taraflara aktarmıyoruz (Bkz. Gizlilik Politikası). Kaydolabilir, e-postayı onaylayabilir veya incelemeye yorum bırakabilirsiniz.


İncelemem neden uzun süredir yayınlanmıyor?

Site, birkaç dakikadan 24 saate kadar sürebilen ön denetime sahiptir. Lütfen sabırlı olun. İnceleme Site Kurallarına aykırılık içermiyorsa kesinlikle yayınlanacaktır.


Açıklıyorum.com’da resmi marka / şirket temsilcisi nasıl olunur?

Detayları öğrenmek için lütfen kurumsal@acikliyorum.com adresine mail atınız.

Hesabım haksız yere bloke edildi. Ne yapalım?

Bir hesabın engellenmesinin ana nedenleri: intihal, spam gönderme, müstehcen dil, hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Yasalarının ihlali, Site Kurallarını görmezden gelme. Haksız yere engellendiğinizi düşünüyorsanız lütfen destek@acikliyorum.com adresine yazınız.