Yer yer geren ortalama korku filmi

selvieyup
4 ay önce

Yer yer geren ortalama korku filmi

Yer yer geren ortalama korku filmi

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlerle birlikte 2013 yapımı , şu anda imdb sitesinde kullanılan 179.000 oy sonucu aldığı 6.2 puan iler yer alan , 100 dakika süreye sahip bir doğa üstü korku - gerilim filmini yani Mama filmini inceliyoruz. O kadar çok duydum o kadar çok gördüm ki bu film resmen her yerde. Fakat bu film neden bu kadar övüldü neden lehinde bu kadar yorumlar yapıldı cidden anlam veremiyorum. Çok fazla insandan Mama ismini duyunca artık izlemenin zamanı geldi diye düşündüm ama beklediğimi bulamadım.

Yer yer geren ortalama korku filmi

İlk olarak eğer bir korku filmi bütün film boyunca sadece ani sesler ve ani kamera hareketleriyle korkutmaya çalışıyorsa bunun adı korku filmi değildir. Kimse kusura bakmasın hepimiz insanız ani hareketlere refleks göstermek insan olmanın bir gereğidir, korkunun gereği değil. Filme alttan bir temel yapmaya çalışmışlar ama her şey ortada başladı ortada bitti. Film bittiğinde insanın aklında bin tane soru kalıyor. Kadın ve çocuğu uçurumdan atlamış tamam da bebeğe ne oldu nasıl oldu da müzeye düştü? Annesi tam olarak hangi boyuta geçti?

Yer yer geren ortalama korku filmi

Mama ve bebeği uçurumdan beraber atlıyorsa Mama şeytani bir varlık olarak yaşamaya devam ederken çocuğu neden bu şekilde devam edemiyor? Mama nasıl bir boyuta geçtiyse artık nasıl süper güçlerle donatılmış gibi duvarlardan geçip, istediğini öldürüyor? Mama tam olarak ne ? Filmin sonunun güzel olduğunu savunan arkadaşlara teesüf ediyorum çünkü son sahneler zaten akıl mantık dışı bir şeydi. Lily kelebek oldu güya , demek ki uçurumdan atlayınca kelebek olunuyor. O halde Mama'nın çocuğu neden kelebek olmadı?

Yer yer geren ortalama korku filmi

Belki bütün bu sorularımın mantıklı cevapları vardır ve film mantık dahilinde ilerlemiştir. O halde filmi ben anlamamışım der geçerim fakat forumlarda film hakkında çok detaylı yorumlara kadar okumuş ta olsam bu sorularıma net cevaplar bulamadım. Ama şu haliyle orta halli bir korku filminden öteye geçememiş. Sıkmamasından ötürü vasatın bir tık üstüdür. İzlenebilir elbette şans vermek mümkün. Piyasada daha iyileri yok mu deseniz var arkadaşlar. Başka yapımlarda görüşmek üzere. Bu arada bu filmin devam filmi çıktı mı bilmiyorum . Devam filmi varsa onu izleyip o film hakkında da yorumlar ile geri döneceğim. Herkese keyifli seyirler.

3.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.