İnek şaban

tozluraflar
1 hafta önce

İnek şaban

İnek şaban

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere İnek Şaban filminden bahsetmek istiyorum. Film 1978 yapımı bir Türk filmidir. Başrollerinde Kemal Sunal, Defne Yalnız, Yavuz Karakaş, Saadet Gürses, Dinçer Çekmez gibi isimler yer almaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Osman Fahir Seden oturmaktadır. Yapımcılar Kemal Sunal ve Fatma Girik'tir. Yine Kemal Sunal'ın çift rolde olduğu filmlerden biridir. Filmde Kemal Sunal İnek Şaban ve Kaleci Bülent karakterlerini canlandırmaktadır. Filmde İnek Şaban manavda çırak olarak çalışmaktadır. Amacı para kazanıp sevdiği kızın başlık parasını ödeyebilmektir.

İnek şaban

Zaten birçok Kemal Sunal filminde başlık parası sorununa değinildiğini görebiliriz. Filmin isminin İnek Şaban olmasının nedeni de Hababam sınıfında oldukça ünlü olan İnek Şaban karakterini çağrıştırıp seyirciyi sinemaya çekebilmektir. Manavda çalışarak gerekli parayı denkleştiremeyen Şaban Almanya'da işçi olarak çalışmaya karar verir. Almanya'ya gitmek için havalimanına giden Şaban'ı Kaleci Bülent zanneden Kara Mithat'ın adamları onu yaka paça Kara Mithat'a götürürler. İnek Şaban, Bülent olmadığı konusunda Kara Mithat ve adamlarını ikna edemez. Sonunda sinir krizi geçirir ve eve doktor çağrılır.

İnek şaban

Doktorun gelmesinden sonra gelişen olaylar tam bir komedidir. Doktorun "Hiçbir şeyi yok bunun, domuz gibi, numara yapıyor" demesinden sonra Kara Mithat ve adamları onun Kaleci Bülent olduğuna emin olurlar. Daha sonra İnek Şaban, Kaleci Bülent yerine maçlara çıkmaya başlar. İlk çıktığı maçta oldukça kötü bir performans sergileyen İnek Şaban seyirci tarafından yuhlanır. Daha sonra ki maçlarda aklına manavda attığı karpuzlar gelir. Kaleye gelen topları karpuz olarak hayal eden İnek Şaban kalecilik konusunda giderek ustalaşmaya başlar.

İnek şaban

Filmin sonlarına doğru Kaleci Bülent geri döner ve gerçekler anlaşılır. Filmin senaristliğini Sadık Şendil yapmıştır. Film Yeşilköy'de bir köşkte çekilmiştir. Filmde o yıl oynanan Fenerbahçe - Galatasaray maçından görüntüler de kullanılmıştır. Film tam bir komedi filmidir. Güzel vakit geçirmek ve gülmek istiyorsanız bu filmi izleyebilirsiniz. Ben filmin yapımcılarının Kemal Sunal ve Fatma Girik olduğunu öğrendiğim zaman bir hayli şaşırmıştım. Kemal Sunal'ın yapımcılık yaptığını hiç bilmiyordum. Zaten Kemal Sunal'ın Fatma Girik'lede birçok filmi var. Benim favorim olan filmi ise Kanlı Nigar. Peki sizin en sevdiğiniz Kemal Sunal, Fatma Girik filmi hangisi? :)

4.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
resul_malat
2 hafta önce
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere sürekli izlemiş olduğum , gülüp eğlendiğim Kemal Sunal'ın bir filmi olan İnek Şaban filmini anlatmak istiyorum. Bu filmimizin yönetmeni Osman Fahir Seden , yapımcısı Kemal Sunal ve Fatma Girik , senaristi Berrin Giz olmak üzere filmimizi kurmuşlardır. 1978 yapımı ola...
İnek şaban
İnek şaban
İnek şaban
+1