Güzel bilim kurgu romanı

CihatTuran02
3 ay önce

Güzel bilim kurgu romanı

Güzel bilim kurgu romanı

Bu kitabı internetten gördüm. Ve konusunu merak ettiğim, için almak istedim. İskender Pala nın son romanlarından birisi bence beklenmedik sonu ve size verdikleri ile okumaya değecek bir kitap olduğunu düşünüyorum. Ben bu kitabı okurken bir sonraki sayfa da ne olacak diye merak içinde kalıyordum. Güzel betimlemeleri ve olay örgüsü ile kitap sizi kendisine bağlıyor. İki hikayeden bitişik bahsetmesi de ilginizi çekecek diğer bir yön olacaktır. Anlatıkları bir bilimkurgu romanında olması gereken fantastik öğeler gibi güzeldi.

Güzel bilim kurgu romanı

Bence bu kitaptan alacağınız bir sürü yeni ve öğretici unsur da var yazar iskender pala bu kitab,ta aslında size önemli olan başka birşey,den de bahsediyor bu kalbin yolculuğundan yani sonunu pek sevmeyebilirsiniz. Ama önceki gerçekleşen olaylar ve Yusuf,un kendisini orta atması ve kitabın 2071 e de bir bakış atması sizi içine çeken asıl unsur olarak ön plana çıkıyor. Kitap,ta anlatılanlar okuyucu,yu tatmin edici bir güzellik ve olgunluk, yazarın ne anlatmak istediğini kitabın sayfalarını çevirirken anlıyorsunuz.

Güzel bilim kurgu romanı

Ben bu kitabı okur,ken çok kaptırdığımı söylebilirim. Sina çölü,ne düşen Yusuf sonrasın,da değerli bir madeni ele geçirmek isteyen kötü güçlerden bunu kaçırabilmek için kendisini tehlikeye atmak zorundadır. Tabi gittiği yer tek yönlü değildir. İlk olarak Viyana kuşatmasına da bu kitap sayesinde birinci elden tanık olabilecek olanlar karşısında büyük bir ikileme düşüp kitabın sonu hakkında da bir kitap böyle bitebilir mi diyecek ve çok üzüleceksiniz Ama çalınan değerli uranyum maddesi ile zarar vermek isteyenleri durduran Yusuf kendini büyük bir oyunun içinde bulacak...

Güzel bilim kurgu romanı

Kafanızı dağıtmak ve bir maceranın tam ortasında bulunmak istiyorsanız bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Hem iki dönemi harmanlaması olsun hem,de hüzünle biten sonu olsun sizi kendine çekerken kitap kalbin asıl amacından da bahsederek size yeni birşeyler katacağından emin olabilirsiniz. Bazı yerlerde çok vasat ama anlatım tarzı ve bilimkurgu romanlarını sevenler için güzel bir roman okunması gereken bir eser olduğunu sizlere gönül rahatlığı ile söyleye bilirim. Kitap Yusufu size anlatırken asıl amacının değerli bir madeni dijital robotlarda kullanarak insanı robotlaştırmaya çalışan kötü güçleri de gözler önüne seriyor.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

CihatTuran02
3 ay önce

Bu güzel yorumunuz için teşekkürler bende İskender Pala,nın kitaplarını severim.

0 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.