Bu aşk değil de ne?

meyra_unal
1 hafta önce

Bu aşk değil de ne?

Bu aşk değil de ne?

Merhabalar herkeseee.Ablamın tavsiyesi olan güzel bir dizi önerisiyle geldim. Spoiler verebilirim bunu baştan söyleyeyim. 😂 Kore yapımı olan bu diziyi çıktığı tarihlerde izlemiştim. Daha önce de ablamın önermiş olduğu Happiness isimli diziyi izlediğimden bu diziye karşı bir ön yargım vardı. Ama izleyince bunun boşa olduğunu ve tüm övgüyü hak ettiğini fark ettim. İyi ki izledim dediğin ve benim Dizi - Film listemde üst sıralara tırmanmayı başaran bir dizi oldu. Bir suç kategorisinde bulunan bu dizi aynı zamanda insanı ters köşe yapıyor. Dizinin sekiz bölümden oluşması insanı üzse de oldukça tatmin ediyor.

Bu aşk değil de ne?

Öncelikle dizinin konusundan bahsetmek istiyorum. Bir kızımız bulunmakta dizide ve bu kızımızın bir de babası var. Annesinden hiç bahsedilmiyor. Bahsedildiyse de ben kaçırmış olabilirim. Lise çağındaki bu kızın babası gangster olmakla suçlanıyor. Bu yüzden kızımız da okulda birçok zorbalığa maruz kalıyor. Babasındam nefret etmeye başlıyor ve onu az da olsa arayan babasının telefonlarına cevap vermiyor. Evin kapısına kadar gelen babasına kapıyı açmaması da ilerleyen zamanlarda kızımızın en büyük pişmanlıklarından birisi haline geliyor.Daha sonra babasını kaybeden kızımız intikamını almak için daha önceden babasının çalıştığı bir mafya babasıyla anlaşma yapıyor. Bu mafya babası sayesinde polis olan hanım kızımız önce bu adamın pis işlerini yapıyor, boş zamanlarında da babasının katilini aramaya devam ediyor.İlerleyen bölümlerde durumlar öyle bir karışıyor ki işin içinden çıkılmaz bir hale geliyor. Güvendiğiniz kişilere gerçekten güveniyor musunuz bunu sorgulamanıza sebep oluyor. İnsanların kendi çıkarları için nasıl rol yaptıklarına gözlerinizle şahit oluyorsunuz.

Bu aşk değil de ne?

Bir suç dizisi olsa da ben izlerken bir hayli gerildim. "İşte şimdi oldu!" dediğiniz şey aslında o an olmuyor. 😂 Sonlarına doğru kafanız iyice karışıyor.Han So Hee'nin oyunculuğu o kadar güzel ki ben izlerken resmen onunla beraber yaşadım. Onunla beraber üzülüp, onunla beraber savaştığımı hissettim. Bir dizide bu kadar güçlü bir kadın karakteri görmek beni onurlandırdı desem yeridir. Özellikle final bölümündeki hırçınlığı ve çaresiz öfkesi kalbimi o kadar kırdı ki amacına ulaştığını görmek gözlerimi doldurdu. Aldığı parayı sonuna kadar hak eden bir oyuncu.Kore dizilerinde aşk olmazsa olmazdır bilirsiniz. Ama bu dizideki aşk alışıla gelmişin dışında. Sizi konudan uzaklaştırmadan da duygulandıran bir aşk işlenmiş. İçiniz kıpır kıpır oluyor.

Bu aşk değil de ne?

İzlemek isteyenlere tavsiyem; kendinizi tamamen diziye verin. Çünkü kafanız bir kere karıştığında bir daha toplamak zor oluyor. Cümleleri ve sahneleri iyi yakalarsanız katili tahmin etmek de o kadar kolay oluyor. Ancak birçok tahmininiz yanlış çıkabiliyor. Buna da hazırlıklı olun. Az miktarda bulunan aşk sahneleri de dolu dolu yaşanıyor. Oldukça aksiyon dolu, buna rağmen sakinliğini koruyan bir dizi. İzlerken kızımıza övgüler yağdırmayı da unutmayın. 🤭 Şimdiden keyifli seyirler. Sağlıkla kalın. Sağlıcakla kalın. İyi günler dilerim efendim.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.