Soluksuz izleyeceğiniz heyecanlı bir terör dizisi.

togiksk
4 ay önce

Soluksuz izleyeceğiniz heyecanlı bir terör dizisi.

Soluksuz izleyeceğiniz heyecanlı bir terör dizisi.

Merhaba sevgili açıklıyorum takipçileri . Güzel bir yaz mevsiminin başlangıcında hepinizi sağlıklı ve mutlu olmasını temenni ederek bugünkü incelememi yapmak istiyorum . Bugün sizlere soluksuz izleyeceğiniz bir Netflix dijital platformunda bulunan diziden bahsedeceğim . Dizi Netflix ' te 2020 yılında 1 sezon olarak yayınlandı . 1 sezonda toplamda 8 bölüm bulunmakta ve dizinin devamı bulunmamaktadır . Bahsettiğim yapımın ismi Khalifat . ( Türkçe telaffuzu ile Hilafet. ) Khalifat dizisi içerdiği olaylar ile terör örgütlerinin insanlara ne kadar ciddi zararlar verebileceğini göstermektedir .

Soluksuz izleyeceğiniz heyecanlı bir terör dizisi.

Netflix dijital platformunda yayınlanmış olan bu İsveç yapımı Kalifat adındaki dizi , 2014 ’ ten beri Suriye ve Irak merkezli olmak üzere Türkiye ’ de ve bazı Avrupa ülkelerinde etkin hâle gelip terör saldırıları organize etmiş olan cihatçı terör örgütü İşid ve gerçekleştirdiği eylemleri konu almaktadır . İşid Avrupa ' da ciddi lobi faaliyetleri sergileyerek o ülkelerde bulunan müslüman & hristiyan fark etmeksizin genç kadınların zihinlerini yıkayıp onları örgüte katılmaya yönlendiren çalışmalar yapmaktadır ve dizi bu olayları anlatmaktadır .

Soluksuz izleyeceğiniz heyecanlı bir terör dizisi.

Dizide İşid ' in , Rakka ’ dan İsveç ’ e ihraç etmeye çalıştığı bir dizi terör eyleminin İsveç istihbaratınca engellenmeye çalışıldığı kurgusal bir hikâyeye dayanıyor . Fakat terör eylemlerini konu edinen diğer kurgusal yapımlarda olan erkek saldırganlara karşı erkek devlet kahramanları formülü burada pek geçerli değil çünkü Khalifat ' ta kadın karakterler üzerinden bu eylemlerin gerçekleştiğini göstererek değişik bir algı oluşturulmuş ve bu algı gerçekten izlerken izleyicisini sürükleyerek hayretler içerisinde kalmasına neden olmaktadır .

Soluksuz izleyeceğiniz heyecanlı bir terör dizisi.

Dizide eşinin peşinden , İsveç’ten İslam Devleti ’ nin hüküm sürdüğü Rakka ’ ya giderek hilafet ’ e katılan Türk asıllı Pervin ’ in zaman geçtikçe deneyimleyip korkuyla yaşadığı pişmanlığı ve evim gibi dediği İsveç ’ e geri dönüş yolları arayışı ve arayış içerisinde farklı planlar yaparak hareket etmesi Kalifat dizisinin ana konusunu oluşturmaktadır . Dizide baş karakterlerden olan Pervin ve çevresi ile yaşadığı olaylar konu alınmaktadır . Sıradan dizileri izlemekten sıkılmış herkese Khalifat ' ı izlemesini tavsiye ederim . Bu arada dizi Netflix ' te + 18 etiketi ile izleyiciye sunulmaktadır .

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bakan1903
4 ay önce

Çok merak ettim dogrusu

0 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.