Sevgi neydi sevgi emekti

Kumsalsı
1 hafta önce

Sevgi neydi sevgi emekti

Sevgi neydi sevgi emekti

Sevgi neydi Sevgi emekti. Bu sözü Hatırladınız mı eminim bu sözü nerede duysanız ilk aklınıza Selvi Boylum Al Yazmalım filmi geliyordur. Işte bugün sizlere o efsaneleşmiş film den bahsedeceğim bilirsiniz ki hiçbir şey mutlu son lan bitecek diye bir şey yoktur genelde mutlu sonla bitmeyen film veya diziler daha çok hafızamda Kalır unutmam ve iki sefer İzlemek istemem açıkçası. Ama bu film defalarca izlememe rağmen yine de Bıkmadan usanmadan tekrar tekrar İzlemek hoşuma gidiyor. Eminim Çoğu kişi de benimle aynı görüşte olduğunu düşünüyorum Selvi Boylum Al Yazmalım filmi Yeşilçam'ın zamanında yapılmış bir Türk filmidir.

Sevgi neydi sevgi emekti

Film 1977 yapımlı Yönetmenlik koltuğunda Atıf Yılmaz'ın oturduğu başrollerinde ise Türkan Şoray, Kadir İnanır, Ahmet mekin in yer aldığı bir dram filmidir. Filmin konusuna gelirsek normal bir köyde baraj inşaatında çalışan İstanbullu ikimiz var ismi İlyas tır bu gencimiz in mesleği ise kamyon şoförü dür Aynı köyde yaşayan Kızımızın ismi ise Asya'dır. Asya ise fakir bir ailenin evladıdır. Çok utangaç içine kapanık bir kızdır bir gün İlyas kamyonuyla mal taşımaya giderken yolda kamyonu çamura saplanır. İlyas kamyondan inip eline kürek alıp kamyonunu çamurdan çıkarmaya çalışır. O sırada siyah Çizmeli biri kamyonun yanına yaklaştığını görür İlyas ona seslenir. Sen kimsin der ama diğer kişiden bir tepki gelmez.

Sevgi neydi sevgi emekti

İlyas tekrar Sen kimsin orada ne işin var niye orada duruyorsun bağırır ve yine bir tepki gelmeyinc en son sinirlenerek kamyonun diğer tarafına giderek Tam da bağıracak Ken bakar ve o an Asya yı görür o siyah Çizmeli kişi asya'dır birden içinde Vay be ne güzel kız der Asya da aynı şekilde içinde ne güzel oğlan miş der sonra o an birbirlerine karşı bir şey hissederler daha sonra birbirleriyle görüşmeye başlarlar. Aradan uzun bir zaman geçtikten sonra İlyas Asya ile evlenme kararı alır. Ama ve lakin Asya'nın ailesi yabancıya kızını vermeye pek niyetleri yoktur ve İlyas son çare olarak Asya'yı kaçırır.

Sevgi neydi sevgi emekti

Evlenirler ve Asya ilyas'tan hamile kalır .İlyas işyerinden yaşadığı sorunları çözüm bulamayınca kendi iç dünyasına çekilir ve Asya'dan uzaklaşmaya başlar aynı işyerinde çalışan bir kadınla Asya'ya aldatır. Bunu gören Asya İlyas'ı terk eder İlyas ne kadar aradıysa Asya'dan Hiçbir haber hiçbir iz bulamamıştır. Yokluğunu kabullenmekten başka bir seçeneği kalmamıştır. Asya ise karşısına ona değer veren ve onun çocuğunu bakacak iyi niyetli biriyle karşılaşır ve onunla bir yuva kurmaya karar verir evlenir. Aradan uzun yıllar geçer ve Asya'nın oğlu büyür. Bir gün İlyas yine aynı kamyonu ile yolda giderken karşısına bir adam çıkar ikisi beraber o Adamın evine giderler İlyas hayatının şokunu orada Yaşar neden derseniz çünkü onun. Biricik asya'sı karşısındadır. Onun için en acı verici an olsa gerek Çünkü Sevdiği kadının başka biriyle evli olduğunu öğrenir ve kendi oğlunun başka birine baba dediğini görür. İlyas birkaç gün onların misafirleri olur İlyas la Asya birbirlerine karşı bitmeyen duyguları onların gözlerinde yansımaktadır ama şu var ki İlyas Asya'ya büyük yanlış yaptığına ve Asya'nın da İlyas'ın ihanetini kabullen memesini onları bu duruma geçirmiştir. Dediğim gibi filmin sonu çok güzel bitmiyor. Neyse filmin sonunu söylemeyeyim Belki merak edip izlemek isteyenler olur şimdiden izleyenleri keyifli seyirler diliyorum ve artık Söyleyeceklerim bu kadar Selametle kalın.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Hedefsizzz@1
2 ay önce
televizyonda izlemiştim küçükken şimdi de youtube ye girip baktım hiç benim hatırladığım gibi diyil senaryoyu bilemicem ama oyuncuların oyunculukları ile sergiledikleri sahneler kareler yani oyunculukları güzel kısaca film iyi günnün ve zamanınında hesaba katıldığı zaman iyi güzel oyuncular baya iyi...
Güzel iyi film oyuncuları usta
Güzel iyi film oyuncuları usta
Güzel iyi film oyuncuları usta
+1