Gerçekten böyle bir hayat var mıdır?

hande_koseoglu
1 ay önce

Gerçekten böyle bir hayat var mıdır?

Gerçekten böyle bir hayat var mıdır?

Merhaba arkadaşlar, incelemelerime bu gün Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitaplarından devam ediyorken madem son olarak yine çok sevdiğim bir dizi olan camdaki kız dizisinden de konuşmalıyız diye düşündüm. Diziyi herkes severek takip ediyor mu bilmiyorum ama ben severek takip eden izleyicilerden biri olarak şundan bahsetmek isterim ki dizinin gerçek bir hayattan alınması ve bu şekilde izliyor olmam Türk dizilerine şans vermeme sebep oluyor. Çünkü ne yazık ki bizim dizilerimiz zengin kız fakir oğlan ya da zengin holding sahibi ve pastacı kız klişesinden bir türlü kopamıyor biliyorsunuz.

Gerçekten böyle bir hayat var mıdır?

Şimdi bu anlatacaklarım spoiler içermektedir. Eğer henüz izlemediyseniz spoilerli kısımları göz ucuyla atlayın derim. Bu camdaki kız karakteri biz kırmızı oda da tanıdık aslında. Orada da bu ikili bir kesit de oynadı ve izleyici bu ikiliyi sevince gülseren hanımın romanını bir de kanal d yapmak istemiş olacak ki hemen camdaki kızı da eklediler ekranlara. Fena mı oldu hayır ben severek izliyorum çünkü. Neyse başrol karakterimiz Nalan küçüklükten beri annesi tarafından bekaretini korumak adına deyim yerindeyse türlü işkencelere maruz kalmış bir kadın.

Gerçekten böyle bir hayat var mıdır?

Aslında annesi değil anneannesi ama kendi kızı ölünce artık ne sebeple öldüğünü izleyiciler olarak henüz öğrenemesek de torununu kızı yerine koymuş bir anne oldu diyelim. Bu anne karakteri Nalanı okuttu, büyüttü güzel bir kadın haline getirdi ama bu süreçte ona erkeklerle konuşmak yok, aşık olmak yok arkadaş yok gibi bir sürü dayatmalar ve kurallar getirdi. Hatta ona korse giydirdi ve korsenin de ipini her defasında kendi yakıp kızını evlenen kadar kocasına saklamak adına titizlikle kilo almasına bile karışarak yetiştirdi.

Gerçekten böyle bir hayat var mıdır?

Diyeceksiniz ki bu çok saçma değil mi evet bence de çok saçma ama dizi deyip geçemiyorum bir takım kısımları abartmış bile olsalar romandan uyarlama gerçek psikolojik rahatsızlığı olan insanların hayatlarından olduğu için bu tür bir yaşantı gerçekten var olmuş bu hayatta. Kızımız bu kadar korunaklı büyüyorken sen tut bir çapkın zengin baba oğlu gel onunla evlen ama kızın evlendikten sonrada çilesi bitmedi ki annesi gerdek gecesine kadar karıştı yani... İzlerken ayrı siniri bozuluyor insanın yazarken ayrı... İzlenmeye değer mi kesinlikle evet... İzlerken sıkılmazsınız ama bazı kısımları atlarsınız ona da eminim. Yorum ve beğenilerinizle... sevgiler.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.