Black mirror: bandersnatch muhteşem ötesi hemen izleyin

hande_koseoglu
1 ay önce

Black mirror: bandersnatch muhteşem ötesi hemen izleyin

Black mirror: bandersnatch muhteşem ötesi hemen izleyin

Merhaba arkadaşlar, gerçekten bu güne kadar böyle bir film izlemediğinize emin olarak bu incelemeye başlıyorum. Neden eminim biliyor musunuz? çünkü film içerisinde var olan bazı zamanlar da şöyle demişliğiniz vardır üff keşke böyle olmasaydı da şöyle olsaydı. Keşke o eve değil de şu eve girseydi ya da oradan atlamasaydı da şuradan atlasaydı gibi daha birçok örnek verebileceğim şeyler aklınıza gelmiştir. İşte bu film tamda bu şekilde filmi izlerken size bir takım sorular sorup evet ya da hayır atlasın ya da atlmasın gibi sorular sorarak ilerletiyor filmi.

Black mirror: bandersnatch muhteşem ötesi hemen izleyin

Ve hatta o kadar abartıyor o kadar zekice hamlelerle yapmışlar ki diziyi gerçekten sonuna ulaşmak için 2 saatlik filmi dört saatte bile tamamlayabilirsiniz. Zekice yapılmış bir dizi diyorum çünkü dizinin içerisinde bir geçen bir konu var labirent gibi düşünün dizinin neresinden bakarsanız bakın şu kısımda böyle deseydim şöyle mi olurdu acaba düşünürseniz düşünün yine aynı sona bağlanıyorsunuz hatta dizi görselleriyle ve konusuyla size bunu gösteriyormuş ama siz en son finalde öğreniyorsunuz vay bee böylemiymiş aslında diye...

Black mirror: bandersnatch muhteşem ötesi hemen izleyin

Black Mirror: Bandersnatch, büyük bir yapım ve beğeni ile gerçekten bütün övgüleri toplayarak tüm zamanların en iyi Netflix filmleri arasına girmiştir. Hak ediyor mu kesinlikle hak ediyor ve ben bir kere daha izlemek isterin açıkçası. Kesinlikle ve kesinlikle izleyin. Neyse şimdi spoilere geçiyorum;
Hikayemiz 1984 yılında geçiyor ama görseller o dönemi çok güzel renklendirerek eski kalite şeyleri günümüze güzel uyarlamalarına etkili olmuş. Sıkılmazsınız yani neyse, 19 yaşındaki genç yazılımcı Stefan bir kitap yazıyor ve kitap da bir labirent söz konusu okuyucu o lairentte seçimlerini kendisi vererek sonunu kendisi belirliyor.

Black mirror: bandersnatch muhteşem ötesi hemen izleyin

Belirlenen bu seçimler ve kitap, bir oyun şirketinin ve başka bir patronun ilgisini çekerek bu kitabı oyun yapmaları gerektiğini söylüyorlar. Kitabın bir sonu da olmalı ama yazar sonunu bir türlü getiremezken görsellerde de gördüğünüz sarışın adamla işbirliği içerisinde hayal dünyasına atılıyorlar. Bu süreçte de sonunu getirmeye çalışıyorlar hatta sonunu hep birlikte getirmeye çalışıyoruz. Öyle ya da böyle en başından en sonuna filmin sonuna ne kadar ulaşmak isteseniz de son hep aynı yöne çıkıyor. Ama ben çok zekiyim farklı bir şey elbet bulurum diyorsanız buyrun izleyin yorumlarda görüşelim.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.