Aşırı izlenilesi film

4.5
2
hande_koseoglu
1 ay önce

Aşırı izlenilesi film

Aşırı izlenilesi film

merhaba arkadaşlar bu gece ki incelemelerimi hep dizi/filmden açtım ama aklıma geldikçe yazıyorum. Hem de bende neler izlemişim diye kendimi canlı tutuyorum bu konuda neyse şimdi de ailecek izleyebileceğiniz bir film hakkında konuşacağız. Gerçi ilk çıktığı zaman neredeyse dünya üzerinde izlemeyen kalmadı gibi düşünüyordun çünkü o kadar çok yankı uyandırdı ki nedenini bende anlamadım sanırım ana karakterin iyi oyunculuğundan olsa gerek, gerçekten izlediğim günlerde birçok yerde gördüm. İnsta hikayelerin de herkeste de vardı. Ama değer.

Aşırı izlenilesi film

Şimdi arkadaşlar spoilere geçiyorum. Henüz izlemeyenler ve izlemek isteyenler için bu kısım sakıncalıdır haberiniz olsun. Film de havada bir gaz var ve bu gaz gözleri kör eden cinsten aslında ilk başlarda gaz olarak beliriyor ama sonralarında izleyiciler olarak sizde göreceksiniz ki bir gazdan ziyade kara bir bulut ve çok korkunç bir şey. Bu korkunçluk esnasında gün ışığında bile belirirken hayatta kalmaya çalışan bir anne ve çocukları var çocuklarından birisi de üvey. Bunu söylüyorum ki önrmli bir detay...

Aşırı izlenilesi film

Filmim adının Bird box olma neden, insanların kendilerini kafeste gibi hissetmeleri olsa gerek film esnasında kafeste bir kuş sürekli gösteriliyor ve bu kaçış yolu arayan annenin bir yol haritasıyla dünya üzerinde bir yer var mı ki bu korkunçluktan kaçabileceği diye düşünürken, bir harita keşfetmesi harita üzerinde ona yardımcı olabilecek bir takım grup insanlarla karşılaşması üzerine devam eden bir süreç şeklinde ilerliyor film. Ben biraz üstü kapalı anlatıyorum ki sizin de keyifle izleyebilmeniz söz konusu olsun diye.

Aşırı izlenilesi film

Neyse anne karakterimiz sonunda yol üzerinden tanıştığı insanların ne kadar imkansız olduğunu dile getirmiş olsa da bu grupları dinlemeyip yoluna devam ediyor hatta filmin ana fikri de bu olsa gerek, ne olursa olsun insan kendine bir yol çizdiyse o yoldan devam etmeli karşısına çıkan engelleri aşmalıdır diye. Neyse anne karakterimiz yolun en zorlu kısmı olan filmin en etkileyici sahnesi de olan ayrıca nehir kısmında çocuklarından birinin yolu görmek adına gözlerini açmasını istiyor ama sonuçta bir anne ikisine de kıyamayıp kendi açıyor gözlerini ve o korkunçluğu görüyor. Filmin sonunu söylemeyeceğim siz izleyin... İyi seyirler yorum ve beğenilerinizi bekliyorum.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
ersinoz
1 ay önce
Karanlıkta kaldığınız veya karanlıkta yaşamak zorunda kaldığınız zamanlar oldu mu. İşte bu film de tam olarak bunu anlatıyor. Gizemli ve nereden geldiği belli olmayan güç onu gördüğünüz zaman sizi ele geçiriyor ve bir şekilde intihar etmenizi sağlıyor. Evet düşüncesi bile çok korkunç. Filmin başrolü...
İlginizi çekecek bir bilim-kurgu filmi
İlginizi çekecek bir bilim-kurgu filmi
İlginizi çekecek bir bilim-kurgu filmi
+1