Hayaldi gerçek oldu

Busrageyik
8 ay önce

Hayaldi gerçek oldu

Hayaldi gerçek oldu

Evet arkadaşlar. Bugün size bir çok kişinin hayali olan yüksek öğretime geçişte geçmeniz gereken bir sınavdan bahsedeceğimiz . Bu sınavı geçebilmek adına da şuan görmüş olduğunuz ürün ilan ALES kitabını muhakkak çözmeniz gerekecektir. Bu kitabi ben bu sene başı aldım çok uyguna aldım . Kitabımı İstanbul pasajdan aldım indirim olduğu için yarı fiyatınında altında aldım bu ürünü. 35 TL verdim bu yeni basım. Ve aşırı beğendiğim bir kitap . 2022 senesine ait . Çözümlü sorular kitabı aldım ki dershaneye gitmedigim için kitaptan çözümlerini bulabilmek adına çözümlü kitapları tercih ediyorum. Size tavsiye ederim ki dershaneye veya okula gitmiyorsanız. Sorularınızı çözdürebileceğiniz birileri yoksa çözümlü kitaplar çözümlü denemeler almak sizin için çok daha iyi olacaktır. Kitabımın mavi ve önde rengi vardı. Ve ben pembe rengi seçtim çok hoşuma gitti rengi. Henüz kitabı bitiremedim. Çünkü önümde finallerin var önceliğim tabikide finaller sınavlarını verebilmek malum üniversite sınavları o kadar basit olmuyor. Ama hocalarla aranız iyiyse bir miktar daha önde olabiliyorsunuz. Bizim hocalarımız çok şükür iyi bir iki tane dışında diğerleriyle bir problem yaşamadık. Sizlerde umarım güzel hocalara denk gelirsiniz . Şimdi kitabı. İçeriğine geçmeden önce bilin ki tavsiyelerim tüm kitaplar içindir. Sadece ALES değil kpss veya yks ye girecek arkadaşlarda bu yazıyı okursa sevinirim . Beğeni atalım takip edelim ki kitaplar hakkında daha çok bilgi içerikli ürünler paylasabileyim . Hadi geçelim bakalım.

Hayaldi gerçek oldu

Evet arkadaşlar kitabım 2022 basım tamamı çözümlü ALES soru bankasıdır. Çıkmış ALES soruları da mevcuttur kitapta. .Aster serisidir. Farklı renkleri vardır. Mavi, turuncu, yeşil, sarı, açık mavi , pembe, mor, açık yeşil, açık pembe, vb renkleri mevcuttur. Dneeme seride var aynı zamanda bu yayının yaprak testleri de vardir. Dedigim gibi ben pembe rengi seçti. Çünkü sakinlik verir bu renk . Sene başında fiyatı 69 TL idi ben yarı fiyatına aldım 31-35 TL arası bir şey verdim tam olarak hatırlamıyorum. Arkada barkodu var zengin içerik veya konu anlatımlar ordan ulaşabilirsiniz. Ben yüksek lisans hayal ettiğim için erkenden bu kitabı aldım başladım henu, bitirmedim bu onumezdeki ay tekrar başlayacağım sonrasında tekrar deneme alıp denem yapacağım. Böylelikle sınava daha net çalışmış olacağım . ALES /3 e girecek olan arkadaşlara söylüyorum sıkı bir rakibiniz var ona göre hazırlıklı olun derim . Arkadaşlar kitabın içerigi çözümlü olduğu için yapamadığımız soruların net cevaplarını öğreneceksiniz ve asla soru kacirmayacaksınız.

Hayaldi gerçek oldu

Kitabin içinde matematik, Türkçe ve geometri soruları var. Tukrce paragrafı uzun ve tam sınav formatında . Kitabın arka sayfaları Türkçe için hazırlanmış aleste 60 Türkçe 60 matematikten oluşan bir sınav. Türkçede sözcükte anlam, cümlede anlam, cümleden çıkarılabilecek kesin yargı bulma, cümle kurma, anlam bütünlüğünü bozan cümleyi bulma, anlatım biçimleri, paragraf, paragraf oluşturma, paragrafta yer değiştirme, mantıksal akıl yürütme, konuları yer almaktadır. Tabi ki her testin arkasında soru çözümleri bunur. Umarım oraya bakanıza hiç gerek kalmaz . Türkçe soruları genel olarak böyle çok uzun değil ama sınavda 60 soru olduğu için sizi yorabilecek düzeyde. Bu yüzden her sabah kalktiginizda kitap okursanız veya günde yaklaşık 30-50 arası paragraf soruları cozerseniz bu bölümle ilgili hiçbir sıkıntınız kalmayacaktır. Dil bilgisi yok arkadaşlar o yüzden kitap okumak sizin için çok iyi olacak . Mantık yürütme kısmı için hem buradaki hemde ayrı bir kitap alıp hergun iki üç test arası soru cozerseniz mantığını kavramış olarak tüm soruları rahatlıkla cozebeceginizden eminim. Yüksek lisans için puanınızon en az 80-85 aradı yapın ki istediğiniz bölümün yüksek lisansını yapabilirsiniz benim istediğim bölüm için en az 85 istemiyor bunun yanında DGS en az 70 isteniyor o yüzden sıkı bir çalışma söz konusudur.

Hayaldi gerçek oldu

Evet arkadaşlar bu paragrafta size matematik kısmından bahsedeceğim. Sayısal yetenek olan bu kısmın içeriği temel kavramlarla başlıyor. Bölme bölünebilme, obeb ,okek, rasyonel sayılar, üslü sayılar, köklü sayılar, basit eşitsizlik, özdeşlikler, birinci dereceden denklemler, oran orantı, denklem kurma, yaş problemleri, yüzde problemleri, kâr problemleri, Zarar problemleri, karışım problemleri, işçi havuz problemleri, hareket problemleri, işlem ve modüler aritmetik, permütasyon, kombinasyon , olasılık, sayısal mantık, acılar ve üçgenler, çokgenler ve dörtgenler, çember ve daire, katı cisimler alan ve hacimler, analitik geometri, yer alır. Bu testelrin arkasında yine çözemediğiniz sorular için çözümler bulunur. Umarım o tarafa bakmaya gerek kalmaz. Matematikte problemi olan arkadaşlara tavsiyem öncelikle işlem önceliğini net bir şekilde halletmeniz . Sonrasında temel kavramları ve çarpanlara ayırma konularını adınız gibi bilmeniz gerekiyor . Bazı şeyleri gorebilmeniz için temel kavramlar konusunda iyi olmalısınız ki soruları daha hızlı bir şekilde cozebilesiniz. Yks ye hazırlanacak arkadaşlarım için ayt kısmının en temel olan konuları bunlardır. Bunları bilmeden soruları çözmeniz zorlaşır. Problemler kısmı için günde en az 30-50 arası problem çözün. Bu sizinhem hızlandıracaktır hemde kavramanızı kolaylaştıracaktır . Umarım emeklerinizin karşılığını her daim alırsınız. Tüm sınavlarda herkese başarılar. İyi günler dilerim herkese.

4.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Llesya
8 ay önce

Yedi iklim yayınlarını bende kullanmıştım. Tavsiye ederim

0 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.