ugurcan
ugurcan
1 ay önce

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Taşınabilir bilgisayarınızı kullanırken fazla ısınmasından ve bu ısınmaya bağlı olarak performans kaybından şikayetçiyseniz bu yazı tam size göre. Açılamasını yapacağım ürün ısınma problemini ortadan kaldırdığı gibi tasarım olarak da başarılı.

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Taşınabilir bilgisayarım aşırı ısınmaya bağlı olarak en basit işlemlerde bile donuyor hatta kendini kapatıyordu. Araştırmalarım sonucunda Rampage markasının soğutucu standında karar kıldım (Rampage Ad-Rc4 Siyah 2125Mm+270Mm Işıklı Fan 15-17 Notebook Soğutucu Stand). 3 aya yakındır bir süredir kullanmaktayım.

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Soğutucu özelliğinin yanı sıra şık ve işlevsel bir tasarıma sahip olması açısından başarılı. Bilgisayarımın 72-76 arası olan gpu değerini yaklaşık olarak 10-12 derece düşürerek soğutma işlevini yerine getirdi. Ayrıca 88-92 cpu değerini de 10-12 derece düşürdü. Bahsettiğim değerleri yüksek performans gerektiren oyunlarda test ettiğim için gönül rahatlığıyla bu yorumu yazıyorum 😊. Soğutma ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım 3 ay süre içerisinde.

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Toplamda dört adet fanı bulunuyor ürünün 2 adet 125 mm¬’lik ve 2 adet 70 mm’lik fanı bilgisayarı taban kısmından soğutmaya başlıyor ve soğutma işleminin daha verimli gerçekleşmesini sağlıyor. Eski bir laptop a sahipseniz hava kanallarının ne kadar yetersiz olduğunun az çok farkındasınızdır. Bilgisayarınızın sıcaklık değerlerini düşürmek için birçok yol denemişsinizdir.

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Denediğiniz çözümler devamlılık sağlamıyor. Yeni bir taşınabilir ürün almak çok maliyetli olduğundan genellikle uygun fiyatlı ve devamlılık çözümler bulmak zorundayız. Bende bir çoğumuzun denediğinden emin olduğum bazı çözüm yollarını denedim, termal macun sürmek, fan temizliği yapmak gibi 😊.

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Başka marka soğutucuları da denemiş bir tüketici olarak bu üründe karar kıldım. Eski sayılabilecek bir dizüstü bilgisayara sahibim, havalandırma kanallarım bilgisayarımı soğutmada yetersiz kalıyor. Ancak satın aldığım bu ürünle ısınma sorununu çözdüm. Soğutucu özelliğinin yanı sıra ürün tam bir fiyat/performans ürünü. Tasarımı şık ve görsel açıdan da estetik duruyor. Kırmızı bir ışıklandırmaya sahip. Arka kısmında 2 adet usb girişi mevcut.

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Sağ ön kısmında küçük ekranının yanındaki tuşlar açma/kapama, fan hızını artırma ve düşürme tuşları bulunuyor. 1 ile 6 arasında fan hızı bulunuyor. Genellikle 3-5 arası hızda kullanıyorum. Fandan gelen ses seviyesi rahatsızlık veren bir düzeyde değil bunu belirtmek isterim. 6. Kademe hızda bile rahatsızlık vermiyor.

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Ürün malzeme kalitesi olarak da fiyatının karşılığını veriyor. Soğutucunuzun eğimini ayarlayabiliyorsunuz (22 dereceye kadar). Bu size klavye kullanımında kolaylık sağlıyor.

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Genel olarak ürünü açıkladım ancak olumlu ve olumsuz yönlerini sıralayıp ürün hakkındaki görüşlerimi sonlandırmak istiyorum 😊.Olumsuz yönleri; 15.6 inçten büyük bir laptopunuz varsa biraz küçük gelebilir bu durum bazılarınızı rahatsız edebilir. Usb ile laptopunuzu açtığınızda soğutucu otomatik devreye girmiyor açma/kapama tuşuna basmalısınız.

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Olumlu yönleri; malzeme kalitesi, 2 adet usb girişinin olması (kablolu Mouse nuzu soğutucuya takarak kullanabiliyorsunuz), yükseklik ayarının olması, ses seviyesi, ışıklandırması, fan hız ayarı olarak tam not alıyor.

Bu soğutucu stand işe yarıyor!

Ayrıca bazı kullanıcılar kaydırmaz bir yapıya sahip olmadığından yakınmış. Evet laptopunuzu standa koyduğunuzda kaydırmaz bir malzeme bulunmuyor ancak ön kısımda küçük bir aparat var bu laptopunuzun kaymasını önlüyor (fotoğraflardan görebilirisiniz). Zaman ayırdığınız için teşekkürler.


ugurcan
tavsiye ediyor
Tüm incelemeleri oku
Tüm yorumlar Yorum yapmak için giriş yapın
Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Bilgi - Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.
Benzer Ürünler
Verbatim Mini DVD+R Dl 8 cm 2.6GB 55 Min + Mini Kamera DVD Verbatim Mini DVD+R Dl 8 cm 2.6GB 55 Min + Mini Kamera DVD
Verbatim Mini DVD+R Dl 8 cm 2.6GB 55 Min + Mini Kamera DVD 0 inceleme var
Sony Dvm 63Pr3 Mini Dv Kamera Kaseti Kd Sony Dvm 63Pr3 Mini Dv Kamera Kaseti Kd
Sony Dvm 63Pr3 Mini Dv Kamera Kaseti Kd 0 inceleme var
Sony Pdv-124N Dvcam Kaset Sony Pdv-124N Dvcam Kaset
Sony Pdv-124N Dvcam Kaset 0 inceleme var
Panasonic Dvc Temizleme Kaseti 5Li Pk Panasonic Dvc Temizleme Kaseti 5Li Pk
Panasonic Dvc Temizleme Kaseti 5Li Pk 0 inceleme var
TDK Dvm 60 Kamera Kaseti TDK Dvm 60 Kamera Kaseti
TDK Dvm 60 Kamera Kaseti 0 inceleme var