NilIrmak
NilIrmak
1 ay önce

Pro plan Sterilised kedi maması kedilerin sevdiği cep yakan mama.

Selamlar herkese,

Evcil hayvanlarımız hepimizin göz bebekleridir. Onlar için yapabildiğimizin en iyisini yapmak isteriz bunu en çokta kendimden biliyorum. Sağlıklı ve güzel bir yaşantıları olması için hepimiz kendimizce çabalıyoruz. Yedikleri yemekten, günlük aktivitelerinden, veterinerden zaman zaman endişe duyarız.

Bu yazımda da kedilerimin yeme alışkanlıklarından duyduğum endişe ve çözümleri sizinle paylaşmaya çalışacağım. Kısırlaştırılmış bir kedi sahibiyim. Bu zamana kadar çokça gördüğüm kısırlaştırılmış hayvanlar için olan mamaları hep bir pazarlama tekniği olarak nitelendirirdim. Normal mamalardan pahalı olması bu şekilde düşünmeme sebep oluyordu.

Pro plan Sterilised kedi maması kedilerin sevdiği cep yakan mama.


Bende kısırlaşmış bir hayvan sahibi olunca bu konuyu tekrardan gözden geçirme kararı aldım. Araştırmalarım sonucu ve konuştuğum veteriner arkadaşlar bana bu durumu anlamamda yardımcı oldu.

Kısırlaştırılmış kedilerin özel ihtiyaçları olduğunu öğrendim. Kısırlaştırılmış kediler olan için hazırlanan mamalarda yağ oranları normal mamalara göre çok daha az. Onlar için özel formülize edilmiş onarıcı minarel ve besinler var.

Bunlar sayesinde kısır kediler daha sağlıklı kalabiliyor. Kısırlaştırma sonrası hayvanların genelinde bir iştah artışı görülmektedir. Kilolarını korumaları ve aşırıya kaçmamaları için bu mamalarda yağ oranlarında düşüşe gidilmiş.


Pro plan Sterilised kedi maması kedilerin sevdiği cep yakan mama.


Kısır kedilerde özellikle erkeklerde idrar yollarında taş oluşabilmekteymiş. Bunun önüne geçmek adına bu tarz mamalarda özel vitamin ve minareller kullanılmakta olduğunu öğrendim.
Sterilised’a gelirsek proplan ülkemizdeki Premium mamalardan ve kısır kediler için olan bu ürünü hakkında ne veteriner arkadaşlardan ne de kullanan dostlarımdan olumsuz hiçbir dönüş almadığım için deneme kararı aldım.

Kedimin gayet memnun kaldığını söyleyebilirim. Yetişkin kediler için olanını kullanıyoruz ve şimdiye kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadık.
Mamayı kullanmaya başlayalı üç ayı geçkin bir süre oldu. Herhangi bir alerjik reaksiyonlar karşılaşmadık.

Pro plan Sterilised kedi maması kedilerin sevdiği cep yakan mama.


Mamanın bilgilendirmesinde şöyle ibareler vardı;
Sağlıklı Böbrekler İçin OPTIRENAL® içerir
Kısırlaştırılmış kedilerde idrar sağlığını korur
Sağlıklı vücut ağırlığının korunmasına yardımcı olur
Dişlerin plak ve tartar birikmesinden korunmasına yardımcı olur.

Pro plan Sterilised kedi maması kedilerin sevdiği cep yakan mama.

Optirenal’in tanımı ise internette şu şekilde;
amino asitler, esansiyel yağ asitleri ve antioksidanlar içeren bileşenlerin bir bilimsel olarak tasarlanmış bir kombinasyonudur.
Tavsiyeler üzerine almayı düşündüğüm inceleyip ikna olduğum ve kedimin memnun kaldığı bir mama oldu kendisi.
Paketlenmesi de güzel sayılır fermuarlı bir ambalajı var. Sayılır deme sebebim fermuar çok başarılı değil. Fermuar aslında mamada koku ve aroma kaybı yaşanmasını önlemek, besin değerlerini korumak için ayrıca eve de kedi mamasının o yoğun kokusunun yayılmasını önlüyor.

Mama içeriği ise şu şekilde;
Somon, pirinç, mısır gluten unu, kümes hayvanı türevleri, mısır, karışık tokoferollerle (E vitamini kaynağı) korunmuş sığır yağı, ton balığı, buğday gluteni, balık ürünü, kümes hayvanı türevleri, yumurta türevleri, kuru maya, orto fosforik asit, sakatat, tuz, kolin korür, vitamin E takviyesi, çinko sülfat, demir sülfat, demir sülfat, I- askorbil- 2-polifasfat (kaynağı vitamin C ), manganez sülfat, DL metionin, niasin, vitamin A takviyesi, vitamin D-3 takviyesi.
Mamanın Analizi:
Ham Protein 37.8 En Az, Ham Yağ 9,5-14,5 En Az - En Çok, Ham Selüloz 6,5 En Çok, Ham Kül 9,5 En Çok, Su 9 En Çok, HCIde Çözünmeyen Kül 0,27 En Çok, Linoleik Asit 1,8, Kalsiyum 1,3, Fosfor 1,1, Bakır Sülfat 22 mg/kg, Taurin 1500 mg/kg En Az.

Pro plan Sterilised kedi maması kedilerin sevdiği cep yakan mama.

İçindekiler:
Somon Eti,Mısır Glüteni, Pirinç, Kümes Hayvanları Ürünleri, Mısır, Maya, Balık Ürünü, Ton Balığı Eti, Sakatat, Selüloz, Buğday Glüteni, Bütün Yumurta, Maya, Karışık Tokoferollerle Korunmuş Hayvansal Yağ, Potasyum Klorür, Kolin Klorür, l-Lizin, DL-Metionin, Sodyum Klorür, Mineraller, Çinko Sülfat, Selenyum, Beta
Karoten, Doğal Tokoferolce, Zengin Ekstratlar, Orto Fosforik Asit, Vitamin A Takviyesi, Vitamin D3 Takviyesi, Vitamin E Takviyesi, Vitamin C Takviyesi, Tuz, Doğal probiyotik.
Mama içerikleri konusunda her zaman şüphe uyandırıcı ibareler bırakıyorlar nedenini asla anlayamıyorum.


Pro plan Sterilised kedi maması kedilerin sevdiği cep yakan mama.


Örneğin;
Kümes hayvanları şeklinde yazılmış fakat tavuk mu horoz mu veya bu hayvanın hangi bölgesi kullanılmış bu tarz ibareler yok.
Mısır glüteni, mısır bir kedi mamasında olmasına gerek olmayan malzemeler ancak birçok mamada mevcut. Bu tarz gereksiz bileşenler yüzünden hayvanlarda alerjik reaksiyonlar oluşabiliyor. Ayrıca bu yemde ne tür koruyucuların bulunduğu da belirtilmemiştir. Son olarak da tatlandırıcının ne olduğu bilinmez bir halde bu hoşuma gitmiyor doğrusu.

Genel olarak kötü diyemem fakat mükemmel de değil.
Mamanın boyutları ne küçük ne de büyük sanıyorum ki hemen hemen her kedinin rahatlıkla yiyebileceği bir boyutta. Mamada ağırlıklı olarak balık kokusu var ancak rahatsız edici boyutta değil. Kedim yemek yerken bütün evi mama kokusu kaplamıyor.
Kedim bu mamayı çok istekli ve severek yiyor. Hatta zaman zaman çok fazla yiyor. Bu muhtemelen yemde kaçınmaya çalıştığım tatlandırıcı katkı maddesinden kaynaklı.

Pro plan Sterilised kedi maması kedilerin sevdiği cep yakan mama.


Genel anlamda memnun kalsak da eksiklikleri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle Premium bir mama markasıyım diyorsan ve normallerinden fazla fiyat alıyorsan mama içeriğine de daha dikkatli davranıp kaliteli malzemeler kullanmalısın.

Pro plan Sterilised kedi maması kedilerin sevdiği cep yakan mama.

Fiyatına değer mi tartışılır gerçekten ancak kedim memnun ve bu yüzden durumu kabullenmiş bir haldeyim. Tavsiye ederim ancak %100 değil. Daha kaliteli içerikli fiyat performanslı bir mama biliyorsanız bizleri yorumlarda aydınlatın lütfen.
Hepinize sağlıklı günler dilerim.

NilIrmak
tavsiye ediyor
Tüm incelemeleri oku
Tüm yorumlar Yorum yapmak için giriş yapın
Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Bilgi - Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.
Diğer Kullananların Yorumları
1 ay önce
Pro Plan Sterilised Kısırlaştırılmış Kediler İçin Somonlu Ve Ton Balıklı Kedi Maması 3 kg

Pro Plan Sterilised Kedi Maması Gerçekten Harika bir mama kedim bayıldı

Pro Plan Sterilised Kısırlaştırılmış Kediler İçin Somonlu Ve Ton Balıklı Kedi Maması 3 kgKedi maması, kedilerin tüketimine uygun olacak şekilde özel olarak hazırlanan bir besindir. Pro Plan Sterilised Somonlu Kısırlaştırılmış...