Harika fotoğraflar için mükemmel cihaz

sabansenyuzz
2 ay önce

Harika fotoğraflar için mükemmel cihaz

Harika fotoğraflar için mükemmel cihaz

iphone 11 almayı düşünen değerli kullanıcılar çıkış tarihi eski olmasına rağmen hala günümüz şartlarında alınabilecek en harika kullanışılı apple markası bir üründür. kamera açısından şarj süresi açısından diğer telefonların önüne geçen bir telefondur. ürünü alalı yaklaşık 1 yıl olmak üzere ve pil sağlığım şu an %90. kamera olarak muazzam fotoğraflar çekmekte. kasa olarak zarif hassas bı kasaya sahip belki de en kötü özelliği budur arka yüzü de cam olması sebebiyle en ufak darbede maliyetli bir hasara neden oluyor .

Harika fotoğraflar için mükemmel cihaz

bir yılı aşkın kullanıcısı olarak deneyimlerimi paylaşarak fikir vermek istedim. daha önceki telefonum ıphone 7 plus 32 gb idi güncellemeler kaynaklı ve uygulamalarım dolayısıyla hafıza sorunu yaşayarak değiştirme kararı alarak 256 gb ıphone 11 aldım. suya dayanıklılığını yağmurlu bir günde sağlam şekilde test etmiş oldum fakat bu demek değil ki duşun altına sokabilirsiniz ya da havuza kendinizle girsin. ıphone 11'in arkası çok parlak olduğundan çizik göstermeye de çok müsait. kapsız nerdeyse hiç kullanmadım diyebilirim. bunun dışında sürekli ıphone yedeklenmemiş uyarısı almaktan gına geldi. bir de yeni âdet çıkarmış ıcloud da var olan boş yere rağmen ıclouddan saklama alanı almam için teklifler geliyor. her hangi bir arızada çıkarmadı çok şükür beş yıl daha inşallah benimle olacaktır.

Harika fotoğraflar için mükemmel cihaz

yaklaşık 3-4 aydır kullandığım telefon. neredeyse her kullanıcısının piyasadaki şarjı en iyi giden telefon olduğunu iddia etmesi sebebiyle batarya yönünden çok büyük beklentilerim vardı fakat ilk günden beri çok büyük hayal kırıklığına uğradım.
birçok yönden kullanım şekline ve süresine suç bulunabilse de objektif değerlendirme açısından telefonun ekranı kapalı boşta beklerken çok fazla şarjının düştüğü bariz bir gerçek.( pil sağlığım %100) bataryaya hasar vermemek açısından şarja takıp yatmıyorum, sabah uyanana kadar %5-8 arası net düşüş oluyor. eski telefonum (bkz: iphone 7) ilk iki senesinde batarya yönünden bundan çok daha iyiydi. hatta iphone'ların android rakiplerine batarya konusundaki tek üstün yanı bekleme süresince en az şarj kaybeden telefon olmalarıydı. şu an bu halde olan bir telefonu 4-5 sene nasıl kullanabilirim bilmiyorum. tabi bunda telefon çıkalı ben alana kadar 2 sene geçmiş olması da bir etken şüphesiz.

Harika fotoğraflar için mükemmel cihaz

hiç kasma olmadığı halde akıcılık yönünden biraz yavaş hissettiriyor. en sinir bozucu olanıysa ilk seferde yüzü tanımayan face id ikinci seferinde çok geç açıyor adeta kasıyor denebilir.
tasarım yönünden üst model iphone'ların gerisinde. özellikle kenar çerçeveleri 2020'li yıllarda bir telefona hiç yakışmıyor. devasa çentiği de ekranın baya bir kısmını işgal ediyor.
ben aldığımda 7.500 tl'ydi, şu an telefon alacak olsaydım 10-11 bin tl buna vereceğimi sanmıyorum zaten telefon çıkalı 2.5 senesini doldurdu. aradaki farkı verebilecekler için hafifliği, daha küçük çentiği ve daha ince kenarları, 5 sene daha güncel kalacağı sebeplerle iphone 13 öneririm. iphone 12 ile aralarında fiyat farkı çok az olduğu için kimsenin artık 12'ye yanaşacağını sanmıyorum.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

humyrnzm
1 hafta önce

Mükemmel bir telefon almak için çabalıyorum 🥺

1 0 Cevapla
denizbaba81
1 hafta önce

Mükemmel bir telefon almanızı öneririm inşallah bende alabilirim :)

0 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Yunus0455
4 ay önce
Selamlar Öncelikle iPhone 11 gibi bir telefon almak için bir sebebin olması gerekiyor malum Türkiye şartlarında iPhone 11 tam 2 asgari ücret ödemeniz gerek arkadaşlar o yüzden bu da bu telefonu almamız için bir sebebimiz olması gerektiği anlamına geliyor şu an iki asgari ücret ile geçti ben telefonu...
Android katili iphone 11
Android katili iphone 11
Android katili iphone 11
+1
serverus
5 ay önce
Ürünü almadan önce kendime birgün param olursa bunu alacağım diyerek kendime bir söz vermiştim. Yıllar sonra ise bu şans elime geçti ve alabildim. Bu kadar para verilir mi? Bence verilir.Neden mi? Çünkü aldığınız bu cihazı siz 5-6 sene kullanacaksınız en az düzgün güzel ve temiz kullanırsanız. geçmi...
Hayattaki en iyi kişisel yardımcım!
Hayattaki en iyi kişisel yardımcım!
Hayattaki en iyi kişisel yardımcım!
+1