Şehir içinde yok bu kadar rahatlık

muhammet_tufan
2 ay önce

Şehir içinde yok bu kadar rahatlık

Şehir içinde yok bu kadar rahatlık

Ufak görünen ama içinin büyük oldu pratik kullanıma sahip park sorunu çok yaratmayan bir araç mı arıyorsunuz? O halde incelemeye geçelim.

Citroen otomobil üreticisi PSA Grubu’na ait Fransız bir otomobil üreticisidir. Bu markanın C3 2004 model aracını yaklaşık altı senedir kullanmaktayım. Citroen C3’ü aldığım fiyat ile şu anki fiyatı arasında dağlar kadar bir uçurum var fakat bu durum şu anki incelememizin konusunu kapsamamakta. Gelin beraber incelememize geçelim.

Ben Citroen C3’ü şehiriçi ulaşımda ve yakın bölgelerde ve şehir dışı ulaşımımda aktif bir şekilde kullanmaktayım. C3’ün şehiriçi performans ve şehiriçi performansı, yakıt tüketimi, bakım maliyetleri ve beni uğraştıran tamir problemleri hakkında bu yazıda buluşacağız.

Şehir içinde yok bu kadar rahatlık

incelemesini yaptığımız Citroen C3 2004 model bir araç olmasına rağmen gayet diri görünmekte olduğunu düşünüyorum. Aracın yol tutuşu ortalama bir araç kıvamında yer almakta. Model yılı 2004 olmasından kaynaklı yalıtım eksiklikleri bulunmaktadır. Yaklaşık 20 senelik olan bir C3 yedek parça bulma durumu ise PSA grubuna ait olduğu için bir çok araç ile uyumlu olduğundan çok da bir zorluk yaşamamakta. Parça fiyatları standart otomobiller ile hemen hemen aynı baremde yer almakta olduğunu söyleyebilirim. Fakat far değişimi bir ızdırap doğrusu. çok fazla zor değişim yapılıyor.

Citroen C3’ün en güzel özellikleri full artı full olması model yılına göre baktığımızda çoğu arabada olmayan özelliklere sahip olması büyük bir avantaj sağlamakta olduğunu da söylemeliyim

Şehir içinde yok bu kadar rahatlık

Citroen C3 şehir içi kullanım için gayet uygun bir araç olduğunu söyleyebilirim. Yakıt olarak ortama olarak 6,5 litre gibi bir yakıt tüketmekte. Dizel olması artı bir avantajı olmasa da eskiden bir avantajı olduğunu söyleyebilirim. Model yılından kaynaklı olarak da Motorlu Taşıtlar Vergisi kapsamında da ödemesi gayet makul.

Küçük aileler için ve gençler için gayet uygun bir araç. Benim kullandığım araç 92 beygir olan versiyonu bir de bunun daha az beygir versiyonuda mevcut.

Ben C3’ün şehiriçi kullanımda gayet memnunum şehir dışı kullanımı ise bazen yorabiliyor fakat yine de hiç fena sayılmaz. Otomatik kliması olması da çok güzel.

Şehir içinde yok bu kadar rahatlık

Aracın en sevdiğim özelliklerinden bir tanesi de soğutmalı torpidoya sahip olması. Bu modelde ya da bu tarzda hiçbir otomobilde görmediğim bir özellik olduğunu söyleyebilirim.

Arabanın hassas olan bir alt takıma sahip olduğunu söylememek bir hata olur. Yollarımızı çok uygun bir alt takıma sahip değil bu araç. Özellikle İzmir gibi bir yerde yaşıyorsanız ve yollarınız bozuk ise.

Otomatik klimaya sahip olması, aynaların otomatik olması, otomatik silecekleri ve farlarını olması gibi bir çok özelliğe sahip olan Citroen C3 şu anki fiyatıyla alınmaya değer bir araç olduğunu söyleyebilirim.

Eğer bir gün C3’ü değiştirmeye kalkarsam yüksek ihtimalle bir üst modelini geçmek için bu adamı atarım.

3.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

İpek_0
2 ay önce

Araba cok iyi. Ama rengi de çok güzel

2 0 Cevapla
irem_karapinar
2 ay önce

Arabanın rengi çok güzel

2 0 Cevapla
Cakman40
2 ay önce

Araba gecelten de efsane bı arac

2 0 Cevapla
samet_guzel
2 ay önce

Bazen o tarz arabaların motoru arıza veriyor

0 0 Cevapla
sarar_reklam
1 hafta önce

araç güze l bir arac yakıt konusunda çok cimri bir arac sadece estetiği kötü ama binilirmi binilir

1 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.