Japon Gemisi Makam Arabası

cihan.okk
2 ay önce

Japon Gemisi Makam Arabası

Japon Gemisi Makam Arabası

Herkese iyi günler. Toyota Avensis ile tanışmam ilk olarak bundan 5-6 yıl önce oldu. Talihsiz kaza sonucunda araç değişikliğine gittiğimizde 2005 Kasa (T25 KODLU) sonrasında satıp 2014 Kasa (T27Kodlu) bunuda satıp 2009 Kasaya bindim. Yani 6 yıl boyunca 3 avensis kullanma fırsatım oldu. Piyasası hızlı olmayan. Binicisinin bildiği D segmentine yakışır. Kaliteli güvenli ve konforlu bir araç. Gayet memnun kaldığım, soranlara düşünmeden önerdiğim bir araç olduğunu belirtmek isterim. Aklım hala 2015 kasasında nasip olursa onada binmek isterim.

Japon Gemisi Makam Arabası

Öncelikle 2005 Kasayı söylemem gerekirse 1.6 motoru kasaya gayet yeterli kalıyor ama 2.0 olsa tadından yenmez. Bizde o zamanlar düşünmüştük 2.0 almayı ancak o senelerde lpg uyumlu olan bir motor değildi. Şuan yurtdışından gelip bayilik açan firma sayesinde 2005 kasa 2.0 motorlularada sorunsuz biçimde lpg takılabiliyor. 2014 Model olan T25 kasaya göre çok daha iri duran kalıplı bir araç. Ancak motor konusunda 1.6 manuel kısmı can sıkan bir durum olabiliyor.

Japon Gemisi Makam Arabası

İlk aldığımız zaman kısa mesafede iki kez stop ettirmiştim. Aracın elektrikli pedal olması ve ağır bir kasaya sahip olması dezavantaj. Aracı kullanan arkadaşlara gaz tepkimesini azaltan pedal commander, pedal box türü ürünleri kesinlikle öneririm. Şöyle söyliyim ne kadar usta şoför olursanız olun yokuşta aracı geri salmadan kaldırmak imkansız ama elektronik ve otomatik inebilen el freni yokuşta işinizi görmeye yetiyor. 2009 Kasasında bu sorunu görmedim. 2014e göre çok daha atik bir araç gibi geldi. Ancak 2014ün konforu yoktu.

Japon Gemisi Makam Arabası

Olayın özetine gelecek olursak. Avensis toyotanın gerçekten güzel geniş konforlu bir aile aracı. Bagaj hacmi, yakıtı ve klasik japon sorunsuzluğu sayesinde. Yağına suyuna bakımına git başkada sanayiye gitme. Temizini ve bakımlısını bulduğun zaman senelerce binebileceğin bir araç. T25i sattığımız abiyle hala görüşürüz km 190ken satmıştık tereddüt ediyordu. Şuan 0 pişmanlıkla hala severek biniyor. 2009 kasasını 220 binde sattık alan kişiyle arada irtibata geçerim 0 sıkıntıyla devam ediyor yaklaşık 2 aydır. Umarım faydalı olabilmişimdir. Alacak olanlara kazasız belasız binmeleri dileğiyle.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

İpek_0
2 ay önce

Büyük ve gzuel bı araba

1 0 Cevapla
ata_mecit_turk
2 ay önce

2009 Kasaya bindim. Yani 6 yıl boyunca 3 avensis kullanma fırsatım oldu. Piyasası hızl...

1 0 Cevapla
mehmet_ali_encu
2 ay önce

Çok iyi bir araba tavsiye edeim

1 0 Cevapla
x.demir65
1 ay önce

Kaliteli güvenli ve konforlu bir araç. Gayet memnun kaldığım, soranlara düşünmeden önerdiğim bir araç olduğunu belirtmek isterim. Toyota Avensis tavsiye ederim çok güzel rahat bir araba

0 0 Cevapla
Berivan62
1 ay önce

Gerçekten çok güzel bir araba kaçırmak istemem

0 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.