Tarih için alınabilecek en uygun soru

Emprovize
4 gün önce

Tarih için alınabilecek en uygun soru

Tarih için alınabilecek en uygun soru

Son kontrol tarih soru bankası kitabı benim Kpss sürecimde tek çözdüğüm tarih soru bankası oldu. Tarih aşırı fazla konu barındırıyor ve hepsinin konusunu dinlemekten açıkçası soru çözümüne pek vaktim kalmadı. Denemeler haricinde ve konu anlatım kitabımın dışında tek çözdüğüm kaynak buydu. Pek bilinmeyen bir yayınevinden çıkmış bir kitap. Kariyer meslek yayınlarını daha önce hiç duymamıştım. Kitapsec.com dan yaptığım alışverişte ek olsun diye yanına ekledim ve soru çözerim mantığıyla almıştım ama kitaptan çok memnun kaldım. Hatta tüm soruları çözememiş dahi olabilirim.

Tarih için alınabilecek en uygun soru

Son kontrol tarih soru bankası kitabı güncel baskı olduğundan konu eksiği yok. Sorular Ösym tarzını göz önüne alarak oluşturulmuş ve bu durum diğer soru bankalarına kıyasla bence çok önemli bir kriter. İçerisinde yorum ve bilgi soruları çok dengeli yapılmış. Ne tamamen yoruma odaklı bir kitap ne de tamamen bilgi soruyor. Ben Ösym tarzına yakın olduğunu düşünüyorum. Kitap çok uygun fiyatlı ve bence kesinlikle şans verilmesi gereken bir kitap. Çünkü bu dönemde diğer soru kitapları o kadar gereksiz fazla fiyatlara satılıyor ki hem paraya yazık oluyor hem de kesinlikle değmiyor.

Tarih için alınabilecek en uygun soru

Kitabın yazarı, editörü vs. gibi bilgiler kitabın iç sayfasında yer almıyor. Sadece kariyer yayınevi kitabevi yayın eğitim grubu yazıyor. Kitap ince ve hafif. Benim için bu çok önemli bir kriter. Çek kopart yaprak test olmayan kitapların çok kalın olmasını istemiyorum çünkü sabah erken kütüphaneye gittiğimde ağır olan kitaplardan yanıma az alıyorum ve sadece 2 ders çalışabiliyorum. Durum böyle olunca ister istemez o günüm verimsizleşiyor. İnce soru bankalarını tercih ettiğimde yanıma bir çok kitap alıp sayısal, sözel dengesini kolayca kuruyorum ve bu durum kurtarıcı oluyor.

Tarih için alınabilecek en uygun soru

Kitap tüm Kpss tarih konularına yer veriyor. İslamiyetten önceki Türk devletleri, ilk Müslüman Türk devletleri, Türkiye tarihi, Osmanlı imparatorluğu kuruluş, Osmanlı imparatorluğu yükselme, Osmanlı imparatorluğu duraklama, Osmanlı imparatorluğu gerileme, Osmanlı imparatorluğu dağılma, Osmanlı imparatorluğu kültür ve medeniyet, XX. Yüzyıl Osmanlı, kurtuluş savaşı hazırlık dönemi, kurtuluş savaşı cepheleri, Atatürk ilkleri ve inkılapları, Atatürk dönemi iç ve dış politika, çağdaş Türk ve dünya tarihi konularını barındırıyor. En sonunda ise 3 tane tüm konuları barındıran denemesi var. Tüm tarih konularını değerlendirmek için birebir bence.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.