Çek kopar mantık

Emprovize
4 gün önce

Çek kopar mantık

Çek kopar mantık

31 temmuz 2022 Kpss sınavı sonrası iptal olma sebeplerinden olan yedi iklim yayınlarına ait bu kitap bir yaprak test. Kpss 2022 için sözel mantık sorularını içeriyor. Biliyorsunuz ki kpss genel yetenek ve genel kültür başlığında iki bölüme ayrılıyor. Genel yetenek kısmında Türkçe, sözel mantık, matematik, geometri ve sayısal mantık bulunuyor. Genel kültür kısmında ise tarih, coğrafya, vatandaşlık ve güncel bilgiler çıkıyor. Bu kitabı internet sitesinden kitapsec.com dan şubat ayı civarında sipariş ettim. Çok kısa bir sürede elime ulaştı ve ürün sorunsuzdu.

Çek kopar mantık

Genel yetenek kısmında bu sene iki kere düzenlenen kpss sınavlarının ikisindede sözel mantıktan 3 er soru soruldu. Az gibi görünse de bence sayısal ve sözel mantık gerçekten önemli. Çünkü sayısal ve sözel mantık temelini iyi yapan ve bu konu üzerine çalışan biri otomatik olarak problemleri çözerken de sorun yaşamıyor. Çünkü sözel ve sayısal mantık gibi problemlerde aslında mantığını çözdüğünde çok zor sorular değiller. Problem ve sayısal mantık sözel mantık sorularının kolay çözülmesinin tek bir yolu var oda fazlaca soru çözüp pekiştirme yapmak.

Çek kopar mantık

Konular pekiştiğinde bir daha dönmenize bile gerek kalmadan seneler sonra dahi sözel mantık, sayısal mantık ve problem sorularını çözebileceksiniz. Bence sözel mantık çözmek en keyifli olanı. Hem çözerken eğleniyorsunuz hemde pratik kazanıyorsunuz. Bu kitap çek kopar yaprak test olduğundan kpss çalışma sürecimde bana çok iyi oldu. Yoğun matematik, tarih gibi derslerden çok test çözdüğüm ve bunaldığım günlerde sözel mantıktan aralarına testler ekliyordum ve benim inin bi nevi dinlenme oluyordu. Çözdüğünde tüm taşlar yerine oturduğunda bir paragraftan çıkan 3 4 soru çok kısa bir sürede çözülebiliyor.

Çek kopar mantık

Kitap sözel mantık sorularını konu konu bölmüş ve aynı konudan birkaç test koymuş. Örneğin konular: tek özellikle sıralama, tek değişken tablosu, iki değişken tablosu, küme soruları, yol soruları, yer yön soruları, şifreleme soruları, tablodan çıkarım yapma olarak sıralanmıştır. Her konudan en az 3 test bulunmaktadır. Sözel mantık pek çalışılan bir konu olmasa da bence 3 soruyu az görmemeliyiz. Çünkü Türkçe matematik tarih ve coğrafya aksine çıkacak soruların yapılma olasılığı bence çok daha yüksek çünkü mantığını oturttuğunuzda her türlü soruyu çözebilirsiniz.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.