Heyecan dolu bir bilim kurgu filmi

tozluraflar
4 gün önce

Heyecan dolu bir bilim kurgu filmi

Heyecan dolu bir bilim kurgu filmi

Size harry potter serisinin 5. filminden bahsetmek istiyorum. Harry Potter ve kuzeni Dudley Dursley iki Ruh Emici tarafından saldırıya uğrar, ancak Harry bir Patronus Büyüsü ile Ruh Emicileri uzaklaştırmayı başarır. Kısa bir süre sonra, Sihir Bakanlığı küçük bir büyücülük keşfeder ve hemen Harry'yi Hogwarts'tan kovmaya çalışır, ancak bu yaz aylarında bir deneme olarak değiştirilir. Kötü Lord Voldemort'un dönüşünü betimleyen korkunç kabuslardan sonra Harry, kendisine Dumbledore'un gizli Zümrüdüanka Yoldaşlığı'nın karargahına kadar eşlik eden bir büyücü öncünün gelişiyle uyanır.

Heyecan dolu bir bilim kurgu filmi

Ancak şimdi, Bakanlığın etkisi altında Harry, Gelecek Postası'nın Voldemort'un geri döndüğünü iddia eden herkese karşı bir karalama kampanyası başlattığını ve Harry'nin büyücü topluluğu tarafından izole edilmiş ve ihanete uğramış hissetmesine neden olduğunu keşfetti. Harry ve tarikatın diğer üyeleri, Sirius, Remus, Ron, Hermione ve diğerleriyle tanıştıkları Sirius Black'in evi olan 12 Grimmauld Place'e uçarlar. Daha sonra Ron ve Hermione, Harry'nin Bakanlıktaki durumuyla ilgili endişelerini dile getirirler. Harry'nin duruşmasına giderken, Harry ve Arthur Weasley yolda Lucius Malfoy'un bakanla konuştuğunu görürler.

Heyecan dolu bir bilim kurgu filmi

Dumbledore ve Harry'nin komşusu Bayan Figg'in yardımıyla Harry, Bakanlıktaki tüm suçlamalardan aklanır ve Hogwarts'a dönmesine izin verilir. Ancak, Harry, Ron ve Hermione'nin Hogwarts'taki beşinci yıllarında, Sihir Bakanı Cornelius Fudge, öğrencilerine pratik sihir öğretmeyi reddeden kıdemli bir departman yetkilisi olan Karanlığa Karşı Savunma öğretmeni Dolores Umbridge'i Bakanlığa atadı. Dumbledore'un kendi kişisel büyücü ordusunu düzenlemesinden korkuyor. Harry sınıfta bir gün, resmi Bakanlık politikasına göre yanlış olan Voldemort'un Cedric Diggory'yi öldürdüğünü iddia ettiği için cezalandırılır. Umbridge'in ofisinde, Harry defalarca "Yalan söylememeliyim" cezasını yazmak zorunda kalır. Ancak, ifade sihirli bir şekilde elinde kalır ve bir yara izi oluşturur.

Heyecan dolu bir bilim kurgu filmi

Bu arada, Bellatrix Lestrange, hapishane duvarlarından biri yıldırım tarafından hasar gördükten sonra diğer Ölüm Yiyenler ile birlikte Azkaban'dan kaçar. Hogwarts'ta Umbridge ve sadık Engizisyon ekibi, Harry'nin aşırı duygusal öğrencilerinden Cho Chang'ı sorguladıktan sonra Dumbledore'un Ordusunu keşfeder. Dumbledore sorguya çekilir ve Fudge onun tutuklanmasını emrettiğinde etkileyici bir şekilde kaçar. Dumbledore'un gitmesiyle Umbridge yeni müdire olur ve okul üzerindeki karanlık kuralı devam eder. Daha sonra Hagrid, Harry, Ron ve Hermione'yi üvey kardeşi dev Grawp ile tanıştırır. Daha sonra Harry, Snape'in zihnine bakarak Snape'in büyüsünü tersine çevirir. Harry daha sonra Snape'in Harry'nin babasına Hogwarts'ta öğrenciyken zorbalık yaptığını öğrenir ki bu Snape'in gerçek nedeni gibi görünüyor. Harry'den nefret etmek. Bu arada, Weasley ikizleri Fred ve George kendi planlarını yaparlar. Ve film sona erer.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
tozluraflar
4 ay önce
Merhaba arkadaşlar . Bu yazımda sizlere Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filminden bahsedeceğim . Harry ve kuzeni Dudley Dursley iki Ruh Emici tarafından saldırıya uğrar, ancak Harry bir Patronus büyüsü ile Ruh Emicileri uzaklaştırmayı başarır. Kısa bir süre sonra, Sihir Bakanlığı, reşit olmay...
Harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı
Harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı
Harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı
+1
resul_malat
4 ay önce
Merhaba dostlar bugün sizlere izlemekten çok zevk alacağınız sıkılmadan filmin sonuna kadar aksiyon bir şekil de heyecan ile izleyeceğiniz Harry Potter filminin 5. serisi olan Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmini anlatmak istiyorum. Öncellikle arkadaşlar bu seri harika bir seridir mutlaka ...
Harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı
Harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı
Harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı
+1