Hem sağlığa hem doğaya dost

Superisi
4 gün önce

Hem sağlığa hem doğaya dost

Hem sağlığa hem doğaya dost

Erikli cam şişe su pH değeri ile oldukça güzel bir sudur. Cam şişede olması ile oldukça sağlıklı olması ayrıca güzel. Ben bu suyu marketten almıştım. Cam şişede olması çok hoşuma gitmişti. Plastikler sağlığımız için zararlı. Plastiğin içindeki polimerler cozunup suya karisabiliyor bu da sağlığımız için iyi olmaz. Bu yüzden birçok firmanın cam şişeye geçmesi gerekiyor. Tek sorun cam şişe de olduğu için plastik şişede satılan sulara göre fiyat olarak biraz pahalı ne yazık ki bir kere aldım bir daha alır mıyım bu fiyattan dolayı bilmiyorum.

Hem sağlığa hem doğaya dost

Ben erikli cam şişe suyu 15 liraya aldım isterseniz koli şeklinde çok daha uygun fiyata alabilirsiniz. Sizde birçok süpermarket ve online alışveriş sitelerinden sipariş verebilirsiniz. Su yaşam için vazgeçilmezdir. Öyle ki bir gezegende yasanilabilmesi için ilk önce şu var mı orda diye çalışma yapiyorlar. Her gün en az 2 litre su içmemiz gerekiyor. Ancak buradaki miktar kişiden kişiye değişiyor. Bu miktarı internetten kilo ve boyunuzu yazıp günde kaç litre su içmeniz gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Yazın havaların sıcaklığından dolayı terledigimiz için sürekli sıvı kaybedip su içiyorduk.

Hem sağlığa hem doğaya dost

Ancak bu miktar tam yeterli olmuyor ne yazık ki. O yüzden yazın içmeniz gereken su miktarını artirmanizda fayda var. Kışın ise neredeyse hiç su tuketmiyoruz. Terlemedigimiz için sanki suya hiç ihtiyacimiz yokmuş gibi davranıp su icmiyoruz. O yüzden yaz kış demeden bol bol su içmeliyiz. Su içerken de içmeniz gereken miktarı bir kerede icmenizin hiçbir faydası olmaz. Suyu sık sık ve az az yani gün sonuna kadar belli aralıklara yayıp içmeliyiz. Suyu israf etmemeliyiz ancak su içmek israf değildir.

Hem sağlığa hem doğaya dost

Bu hayatımızın vazgeçilmezidir. Suyu boşuna akitmamayi kast ediyorum. Dünyanın büyük bir çoğunluğu sulardan oluşuyor ancak okyanuslar ve denizlerden su temin edilmez. Bunu yapmak ciddi bütçe gerektiriyor. İçtiğimiz sular akarsulardan elde ediliyor. Küresel ısınma ve bilinçsiz su tüketiminden dolayı ilerleyen yıllarda ciddi anlamda su sorunu yaşayabiliriz. O yüzden kimi uzmanlar su için geleceğin pırlantası tabirini kullanıyor ki haklilarda. Belli biz görmeyeceğiz çocuklarımız görecek bu zorlukları ancak bu durumu bilinçli su tüketimi ile daha da ileriye erteletebiliriz. Erikli cam şişe suyu tavsiye ederim.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.