Ben ucuz hem lezzetli

Superisi
4 gün önce

Ben ucuz hem lezzetli

Ben ucuz hem lezzetli

Hemen hemen her evde olan bir sostur ketçap ve diğer soslara göre kullanım alanı daha fazladır. Tost, hamburger, makarna, patates kızartması ve birçok yemekte kullanıyoruz. Kimi zaman ketçaptan farklı soslar elde ediyoruz. Bim bol bol markalı ketçap 2021 yılında Uluslararası lezzet ödülü almıştır. Bu tarz bir ödül alması oldukça güzel. Çünkü kimi kişiler bim'deki ürünlerin kalitesiz ve lezzetsiz olduğunu düşünüyor. Bu ödül ile yanıldıklarını anlayacaklar. Ben ilk defa yıllar önce mayonezle birlikte 10 türk lirasına satıldığı zaman almıştım ondan sonra da beğendiğim için sürekli aldım.

Ben ucuz hem lezzetli

Açıkçası ketcapta da farklı markalar denedim ama hem daha uygun fiyata hem de daha lezzetlisine henüz denk gelmedim. Koruyucu içermiyor. Koruyucu içermemesi içinde raf ömrünü uzatmak için herhangi bir kimyasal olmaması demektir. İçinde kimyasal olmaması daha sağlıklı olmasını sağlıyor. İçinde koruyucu olmadığından ne yazık ki küflenme durumu olabiliyor o yüzden buzdolabında güzelce muhafaza edin yoksa kuflenir. Bu yazıyı yazmadan önce biraz internette şikayetçi olanların yorumuna baktım. Çünkü benim beğendiğim bir ürün şu ana kadar bir sorununu görmedim.

Ben ucuz hem lezzetli

Diğer kişiler benimle aynı fikirde olup olmadiklarina baktım. Ne yazık ki şikayetçi olanların çoğu ketcabin kuflendigini söylüyordu o yüzden lütfen buz dolabında saklayın eğer uzun süre evde yoksaniz ketcabin ağzını açıp üzerine biraz yağ gezdirip karıştırmadan kapağını kapatın. Bu sayede ketcabin ömrünü uzatabilirsiniz bu yöntemi kimi zaman salcalarin üzerinde kullanıyorum. Oldukça etkili bir yöntemdir. İçinde su, domates salçası, şeker veya glikoz şurubu, sirke, nişasta, tuz ve doğal aroma verici vardır. Serin ve kuru yerde muhafaza edilmeli. Direkt güneş ışığı görmemelidir. Eğer ki ketcabı açıp kullanırsanız, kullandıktan sonra mutlaka buzdolabında saklayın.

Ben ucuz hem lezzetli

Ketcabı almadan önce ketçap şişesinin sismediginden emin olun. Şişmiş ambalajlı ketçap almayınız. Yüz gramında 396 kalori vardır. Ancak günlük olarak yüz gram tüketmeniz uygun olmaya bilir. İçinde domates salçası olduğu için çok fazla tüketirseniz midenizde ekşime yapabilir. Bol bol ketcabı sadece bim marketlerinde satın alabilirsiniz çünkü BİM'in kendi ürünü başka marketlerde bulamazsınız ben en son aldığımda fiyatı 20 türk lirası olmuştu. Ne yazık ki artan enflasyon oranı nedeniyle her üründe olduğu gibi bunun da fiyatı oldukça yükselmiş. Acılı ve acısız olarak da satılıyor. Açıkçası acılı olanı çok hoşuma gitmedi o yüzden ben acısız anını alıyorum. Sürekli ketçap tüketiyorsanız hem lezzetli hem de fiyatı uygun olduğu için bu ketcabı alabilirsiniz. Ben çok beğeniyorum. Umarım dizinde hoşunuza gider.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.