berfinhazal
berfinhazal
1 ay önce

Aman Dikkat

Yaklaşık bir yıldır bu hizmetin sözde fiber altyapı dedikleri internetlerini kullanıyorum. Oturduğum bölge Antalya/Konyaaltı . İlk taşındığım günlerde yaptığım araştırmalar sonucu, sadece Superonline ın fiber altyapı sunduğunu öğrendim oturduğum muhitte. Bende içerisinde tv paketinin olduğu 120 tl lik 100 mbps hızı kapsayan paketi aldım. İlk zamanlar takdir edeceğiniz üzere hizmet ağının organizasyonu size direk ulaşıp, en kısa sürede cihazlarınızı gelip bağlıyorlar.

Bağlantı ekibinde ki arkadaş, ismini hatırlamıyorum ama çok sevimli, elinden geldiğince sorularımı cevaplayan sempatik bir arkadaştı. Bağlantım tamamlandıktan sonra, cihazlarım sorunsuz çalıştı. Akabinde birkaç gün içerisinde internetim ve tv plus ım geldi ve kullanmaya başladım. TV Plus ın baştan itibaren çok yavaş olduğunu zaman içerisinde aradığım halde aynı şekilde kullanmaya devam ettiğimi de ekleyeyim. Yavaşlıktan kastımda TV Plus la ilgili her işlemi yavaşça yerine getirebiliyorum. 

Aman Dikkat

Kumandanın düğmesine bastıktan sonra geçmesi için bekliyorum listenin, kanalın yada herhangi bir işlemin. Zaman zaman ekrana gelen ve hiçbir şekilde gitmeyen hata ekranıda cabası. Bu sorunlar için teknik serviisi aradığımda bana türk usulü bir çözüm öneriyorlar. Kapat-aç. Başlarda bu cevabı istisna denk gelen operatörlerden duyucağımı sanarken, devam eden günlerde aradığım diğer arkadaşlarda aynı şeyi söyleyince, sorgulamayı bıraktım :-D

Anlatacak o kadar çok şeyim var ki, hangilerinden bahsedeceğim diye düşünürken kendimi sinirlenirken buluyorum yine. Bu yaşadığım ruh halinden kısaca bahsedecek olursam, aradığım operatörlere derdimi anlatmaktan o kadar sıkıldım ki, 10 sn yede bütün derdimi anlatır duruma geldim. Bunun karşılığında aldığınız standart cevaplar, sizi mecbur sabırlı bir insan haline getiriyor.

Mücadelemden bahsederken bu sürecin halen daha devam ettiğini de ekleyeyim. İnternet hızı olarak 100 mbps sözü veren bu firmada yaklaşık bir yılda gördüğün en yüksek hız 30 mbps oldu. Takdir edeceğiniz üzere bu konuyla ilgili aramalarımda da yine aynı cevaplara yakın şeyler durdum. Kapat-aç. Doğrusunu söylemek gerekirse zamanla deneyimlediğim kadarıyla gördüğüm kapat aç tavsiyesinin 5-10 mbps hızı arttırdığını da gördüm. Ancak erkenden sevinmemelisiniz, çünki bu yüksek hız sonsuza kadar hizmetinizde sabit kalmıyor. 30 lara yükselen hız yaklaşık birkaç saat içinde tekrar 10-15 lere düşüyor. Eğer sürekli hızlı internet istiyorsanız bu işlemi akşama kadar tekrarlamalısınız.

Ayrıca merak ettiğim husus, aradığım arkadaşlara bana 100 mbps hız sattınız niye bunu alamıyorum dediğimde alamadığım yada onların gözünden aldığım ama tatmin etmeyen bir sürü cevap. Yani bu hızı satarken bunun yarısının yarısından daha az bir hıza maruz kalıcağınızı düşünmüyorsunuz haliyle. Birde genel operatör yalanından bahsetmek istiyorum. 

SuperOnline yetkilileriyle hemen hemen her görüşmemde, hız konusundan bahsederken duyduğum bir cümle çok dikkatimi çekiyor. ‘’ Efendim pandemi dönemindeyiz, çok yüklenme olduğu için internetinizde yavaşlama oluyor. ‘’ Bu cümleyi her duyuşumda, daha yaratıcı bir karşılıkla cevap verir halde buluyorum kendimi.

 Lakin burdan bunlardan da bahsedip daha fazla sıkmayacağım sizi. Bu firmanın gerçekten hızlı internet sağlayıcı altyapı kurduğu bölgeler var diye duydum. Eğer Superonline dışında fiber bir alternatifiniz varsa hiç düşünmeden onu tercih edin. Yok, benim gibi eğer buna mahkumsanız, komşularınızdan internet hızına bakıp karar verin. Bu sonuçta tatmin edici bir hız göremez ve hızlı internete zaruri ihtiyaç duyuyorsanız, o bölgeden taşınmak daha az uğraştırıcı olacaktır. 

berfinhazal
tavsiye ediyor
Tüm incelemeleri oku
Tüm yorumlar Yorum yapmak için giriş yapın
Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Bilgi - Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.
Benzer Ürünler
Kaanflix Kaanflix
Kaanflix 0 inceleme var
Mithrain Mithrain
Mithrain 0 inceleme var
pqueen pqueen
pqueen 0 inceleme var
Zeonnn Zeonnn
Zeonnn 0 inceleme var
Elwind Elwind
Elwind 0 inceleme var