Patlayan lezzet

Açıklıyorum Mobil
incelemelog
1 hafta önce

Patlayan lezzet

Patlayan lezzet

Fiyatına rağmen aslında maliyetinin oldukça düşük olduğu iddia edilen ve patatesten değil de patates tozu ve nişastadan üretildiği söylenen Paprika çeşnili Pringles’in incelemesi ile karşınızdayım. Hemen her marketten temin edebileceğiniz pringlesi Migros’dan aldım indirime girdiği için aldım yoksa cipsi gibi sağlık açısından oldukça zararlı bir atıştırmalığa o kadar çok para verilmesini doğru bulmuyorum. Atıştırmalık fiyatlarının bu kadar artmış olduğu dönemde pringles yenmese de olur diyebileceğim bir ürün. Paprika biber çeşniliyi ilk kez denedim. Tadını da beğendim, diğer çeşitleri gibi güzeldi.

Patlayan lezzet

Dünya’nın en büyük patates cipsi markası olan Pringles’i diğer cips markalarından ayıran en önemli farkının cipslerinin kutu içerisinde satışa sunulması olduğunu düşünüyorum. Kutu içerisinde olduğu için paketi açmanızdan itibaren içerisindeki cipsler nemlenmesin diye kısa bir süre içerisinde tüketmenize gerek kalmıyor. Kutu içerisinde tüketiciye sunuluyor olması daha uzun süre taze kalmasını sağladığından istediğimiz zaman kapağını açıp tüketebiliyoruz. Ancak diğer markalara ait cips paketlerini açtığımız anda tüketmezsek cipsler yumuşayabiliyor ve bu yüzden de hemen tüketmek zorunda kalabiliyoruz.

Patlayan lezzet

Pringles şirketinin ürettiği cipslere dair dikkat ettiği diğer bir fark da tüm cipslerinin aynı boyut ve şekilde olması. Diğer marka cips paketlerinin içerisinden çıkan cipsler farklı boyut ve şekillerde olabilmekte ancak pringles marka cipsler öyle değil.
İncelemesini yaptığım ürün 40 gram. Paprika Kırmızı Biber Çeşnili Pringles’in 100 gramında 501 kalori bulunmakta ve 100 gramının besin değerleri de şu şekildedir; 4.6 gr protein, 32 gr yağ, 56 gr karbonhidrat bulunmaktadır. Kalori bakımından oldukça yüksek olmakla birlikte içerisindeki trans yağ nedeniyle de oldukça zararlı bir ürün.

Patlayan lezzet

Paprika çeşnilinin içeriğindekilerinmkurutulmuş patates, bitkisel sıvı yağ, pirinç unu, buğday nişastası mısır unu kırmızıbiber çeşnisi soğan tozu kolza suyu tozu sarımsak tozu paprika ekstratı, tuz, maya ve renklendirici olduğuna dair bilgi de ürünün kutusunun üzerinde yer almakta. Pringles içerisindeki cips tükettiğimiz diğer marka cipsilere göre daha az yağlı ve daha az çeşnili. Bu açıdan da fiyatına rağmen tercih edime sebebi olabilir. Cipste diğer cipslere nazaran yoğun baharat tadını tadamıyorsunuz patates tadının daha yoğun olduğunu söyleyebilirim. Lezzetini ve tüketiciye sunuluş biçimini beğendiğim bu ürünü denemek isteyenlere tavsiye edebilirim.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans
Açıklıyorum Mobil

Yorumlar

gamze_menekse
1 hafta önce

çok sevdiğim bir ürün , incelemeniz için teşekkürler

1 0 Cevapla
incelemelog
1 hafta önce

@gamze_menekse adlı kullanıcıya cevaben;

Rica ederim faydalı olmasına sevindim

0 0 Cevapla
bernatkn
1 hafta önce

cem uzanın kulakları çınladı😁

1 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.