Vitamin deposu

Açıklıyorum Mobil
gamze_menekse
1 hafta önce

Vitamin deposu

Vitamin deposu

Hayatımızda süt ve süt ürünlerinin yeri çok büyüktür. Her yaşta süt ve süt ürünlerini tüketmeye devam etmekteyiz. Kimi zaman bunu severek kimi zaman ise mecburen tükettiğimiz bu ürünlerin bizim vücudumuza faydaları oldukça fazladır. Yoğurt olarak yine BİM market zincirlerinden aldığım Dost tam yağlı yoğurt benim en çok kullandığım üründür. 3 kg olan bu ürünü yaklaşık 2 hafta içerisinde tüketiyoruz. Ayda 2 defa aldığım bir üründür. BİM market zincirlerinin kendi markası olan Dost'un tüm ürünlerinden memnun kaldım.

Vitamin deposu

Ürünün boyutu kalabalık aileler için oldukça avantajlıdır. Genelde kalabalık aileler büyük ebatları tercih edebilmektedir. Ancak biz iki kişilik bir aile olduğumuz halde bu boyutu alıyoruz. Çünkü yoğurdu her akşam yemeklerinde muhakkak yeriz. Ayrıca ben diyet dönemlerimde yoğurt kürleri de sık sık yapıp yediğim için büyük ebattaki yoğurt ürünlerini almayı tercih ediyorum. Yoğurdu direk olarak yediğimiz gibi yayla çorbası yaparken de kullanıyorum. Bazen süt yerine keklerimde yoğurt da kullanıyorum. Yoğurt kullanım alanım oldukça fazladır.

Vitamin deposu

Yoğurdun ambalajı sadedir. Üzerinde son kullanma tarihi, gramajı, içerisindekiler bölümü gibi birçok bilgilendirme yazıları vardır. Ürün içeriği hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin kolaylıkla görüp okuyabileceği bir yer ve yazı ile yazılmış olması gayet başarılı. Ben zaten genelde yoğurdu tam yağlı alıyorum. Biz tam yağlı tüketmeyi tercih ediyoruz. Dost yoğurdun tadı gayet güzel. Diğer büyük markaların tadını aratmayacak lezzete sahiptir. Zaten yıllardır Dost yoğurdun satışı yapılan ve çeşitleriyle herkesin damak lezzetine ve tercihine göre yoğurdu bulunmaktadır.

Vitamin deposu

Yoğurdun faydalarından en önemli olanı kemik ve diş sağlığının devamlılığı için kalsiyum içermesidir. Vitamin deposu olan yoğurtta bol miktarda B2 vitamini ve B12 vitamini vardır. Yoğurttaki protein oranı sütte bulunan proteinden daha fazladır ve vücutta emilimi süte göre daha hızlıdır. Sindirim sisteminin sağlığı için yoğurdun etkisi çok büyüktür. Bağışıklık sistemimiz içinde yoğurdun çok faydası vardır. Özellikle ateşli hastalıklarda ve enfeksiyona bağlı rahatsızlıklarda yoğurt mucizevi bir ilaç niteliğindedir. Ayrıca alerji etkilerini de gidermektedir. Her gün mutlaka öğünlerimize yoğurdu eklemeliyiz.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans
Açıklıyorum Mobil

Yorumlar

ONURYILMAZgml75
1 hafta önce

en iyi yoğurt markasi

1 0 Cevapla
Pikapik
1 hafta önce

hem uygun hem de güzel

1 0 Cevapla
AhmetArslangml75
1 gün önce

en sağlıklı ürünlerden tavsiye ediyorum

0 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.