Sağlık için muhakkak her gün tüketilmeli

Açıklıyorum Mobil
Aktarci
1 hafta önce

Sağlık için muhakkak her gün tüketilmeli

Sağlık için muhakkak her gün tüketilmeli

Bugün size doğa mucizesi Yeşil çaydan bahsedeceğim. Bildiğimiz klasik çayın elde edildiği bitkinin en üst tarafındaki yapraklardan elde ediliyor. Siyah çayın aksine fermente edilmeden hazırlandığı için açık yeşil rengini muhafaza edebilen yeşil çay, diğer bitki çayları gibi birkaç dakika içinde demlenerek içime hazır hale getirilebiliyor. Bazı bünyelerde ödem söktürücü etki gösterebildiği ve vücutta biriken fazla suyu söktürerek kilo vermeye yardımcı olabileceği düşünülen yeşil çay, uyarıcı etkisi sayesinde güne enerjik ve dinç bir şekilde başlamanıza da katkı sağlayabilir.

Sağlık için muhakkak her gün tüketilmeli

Son yılların en popüler içecekleri arasında bulunan yeşil çayın içeriğinde ise şu maddeler bulunuyor: Kateşin başta olmak üzere çeşitli polifenoller KafeinÇeşitli mineraller
Bitkilerde bulunan mikro düzeydeki besinlerden oluşan polifenoller, sağlığa son derece önemli faydalar sağlıyor. Özellikle güçlü bir polifenol olan kateşin, C vitamininden daha güçlü bir antioksidan olması sayesinde insan vücudunu koruyor ve güçlendiriyor. Kafein, uyarıcı etkisi sayesinde uykudan kolayca sıyrılmanızı sağlarken yeşil çay içinde az miktarda bulunan mineraller ise sağlığınızı destekleyici fonksiyon üstleniyor, yani çok sağlıklı.

Sağlık için muhakkak her gün tüketilmeli

Kalp sorunu, Yüksek tansiyon, böbrek sorunları, karaciğer rahatsızları, mide ülseri ve anksiyete başta olmak üzere psikolojik rahatsızlıkları olan kişiler yeşil çay kullanmamalıdır. Anemi, Diyabet, Glokom ya da osteoporoz hastalıkları olan kişiler yeşil çay tüketmeden önce mutlaka doktorlarına danışmalı ve sonrasında zararlı değilse tüketmelidir. Hamile ya da emziren bayanlarda yeşil çay içmekten kesinlikle kaçınmaları gerekmektedir. Aşırı yeşil çay tüketilmesi sinirlilik, uykusuzluk, kalp çarpıntısı, baş dönmesi oluşmasına sebep olabilmektedir. Kafein içeren yeşil çay bazı kişilerde yan etki oluşmasına neden olarak bulantı, kusma, ishal, baş ağrısı ve iştah kayıplarına neden olabilmektedir.

Sağlık için muhakkak her gün tüketilmeli

Yeşil çayın zayıflama üzerine etkisi konusunda yapılan analizlerin yeşil çayın açlık hissini azalttığı ve metabolizmayı hızlandırdığı yönünde etkileri kanıtlanmıştır. Güçlü antioksidan etkisi ile beraber yağı parçalayarak birikime engel olduğu yönünde sonuçları da yer almaktadır. Özellikle Bel bölgelerinde yağlanmayı önleyen yeşil çay bu sayede kalp krizi risklerini en aza indirmektedir. Yeşil çay beraberinde düzenli egzersiz yapmak ve tüketilen kalorilere dikkat etmek de başlıca önem verilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Bende şahsen diyet yaptığım zamanlarda metabolizmayı hızlandırmak için günde 2 bardak tüketiyorum. Sağlıcakla kalın:)

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans
Açıklıyorum Mobil

Yorumlar

zeynept
1 hafta önce

sadece diyette değil aslında sürekli tüketilmeli, güzel inceleme

0 0 Cevapla
gamze_menekse
6 gün önce

yeşil çayın faydası çok fazla günlük kullanım için ideal bir ürün

0 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.