Tom cruise’nin en etkileyici filmlerden biri!

Açıklıyorum Mobil
incelemelog
6 gün önce

Tom cruise’nin en etkileyici filmlerden biri!

Tom cruise’nin en etkileyici filmlerden biri!

Bilimkurgu ve aksiyonu tüm yönleriyle izleyip göreceğiniz bir film incelemesi ile karşınızdayım. Başrollerinde Tom Cruise ve Emily Blunt’ın oynadığı filmin yönetmenliğini Doug Liman üstlenmekte. Yarının Sınırında filmi Japon asılı bir yazarın kitabından uyarlanmakta. Film 2014 Amerikan yapımıdır. Dünya çapında oldukça önemli miktarda hasılat elde eden filmin yorumları da olumlu yöndedir.Yarının Sınırında filmi, kitabın haklarını satın alıp yapım şirketi ve önemli filmleri ile ünlenen Warner Bros.'a satıldı. Çekimleri 2012 başlayan filme dair önemli bir detay da filmin görsel efektleri 9 şirket tarafından yapılmıştır.

Tom cruise’nin en etkileyici filmlerden biri!

Filmin senaryosu yakın bir gelecekte yaşananları tümü yönleriyle işlemektedir. Yakın bir gelecekte dünyayı ele geçiren uzaylılar üzerinden kurgulanmıştır. Mimics adlı uzaylı birliği dünyamıza saldırıp birçok ülkeyi ve kenti yok edip milyonlarca insanı ölümün sınırına getirmiştir. Dünyada mevcut olan hiçbir ordu, ne onların hızına ne silahlarının gücüne ne de telepati yoluyla emir verme ve aldığı tüm emirleri yerine getirme güçlerine ulaşamaz. Yani durdurulamaz ve hiçbir hareketi öngörülemez nitelikte olan bir ordu ile karşı karşıya kalınır. Bu durum karşısında dünyadaki tüm ordular ve birlikler bu uzaylı ordusuna karşı güçlerini birleştirip birlikte hareket etmek zorundadır.

Tom cruise’nin en etkileyici filmlerden biri!

Dünyanın tek umudu bu güç birliğinin yapacaklarındadır ve güç birliği dışında da başka hiçbir umutları ve şansları bulunmamaktadır.
Asker olarak seyrettiğimiz Bill Cage öncesinde bu savaşlardan bir tanesine bile katılmamış tecrübesiz bir askerdir ve kendisine verilmek zorunda kalınan yeni görevi onun için oldukça tehlikelidir. Aldığı görevi yerine getirme amaçlı hareket eden Cage savaş sahnesine çıkması ile dakikalar içerisinde öldürülmesi bir olur. Ancak ters giden bir şeyler vardır çünkü Cage’nin ölümü kendisi için bir son değildir aksine yeni bir başlangıçtır.

Tom cruise’nin en etkileyici filmlerden biri!

Cage, yaşadıklarına anlam veremez çünkü az önceki zamanda yeniden uyanır ve yaşayacaklarından habersiz bir şekilde kendisini hapsolduğu bir döngünün içerisinde bulur. Döngü şu şekilde gerçekleşmektedir. Cage her seferinde aynı savaş yerinde ölüp sonrasında yeniden dirilmekte ve aynı savaşı bir kez daha tekrarlamak zorundadır. Her geri dönüşünde bir önceki döngüye göre daha akıllı ve daha güçlü olan Cage’nin verdiği mücadele tüm insanlığın kurtuluşunun tek yoludur. Cage’nin verdiği mücadeleyi ve nihai sonucunu izleyeceğimiz film oldukça etkileyici ve sürükleyici. Aksiyonu sonuna kadar hissedip yaşayacağınız bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans
Açıklıyorum Mobil

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
fatma_doganay
4 ay önce
Bugün aslında dündü tarzı filmlere efsane bir Tom Cruise filmiyle giriş yapmak istedim. Film bir subayın yani Tom Cruise'nin canlandırdığı William Cage karakterinin savaştan kaçmak istemesi üzerine üstünün onu savaş alanına, kendini subay olarak tanıtan bir savaş kaçağı gibi lans ederek göndermesiyl...
Bugün Aslında Dündü
Bugün Aslında Dündü
Bugün Aslında Dündü
+1