İzlenebilecek etkileyici bir dizi!

Açıklıyorum Mobil
incelemelog
6 gün önce

İzlenebilecek etkileyici bir dizi!

İzlenebilecek etkileyici bir dizi!

Amerika’nın yakın tarihine damga vurup yankı uyandırmış olan cinayetleri konu alan bir dizi incelemesi ile karşınızdayım.Dram ve polisiye türünde olan American Crime Story dizisi 2 Şubat 2016 tarihinde yayımlanmıştır ve ben de dizinin ilk sezonu oldukça merak uyandırdığı için izlemiştim. Dizi Amerika’ da davaların önemi ve kritik süreçlerini konu alan gerçek cinayetleri ele almaktadır. Dizinin bölümlerinde farklı cinayet davaları farklı boyut ve yönleri ile işlenmektedir. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşmakta ve bu 10 bölümde ünlü birçok oyuncunun canlandırdığı karakterlerin hikayesine tanık oluyoruz.

İzlenebilecek etkileyici bir dizi!

Dizinin ilk sezonunda ele alınan ilk konu, Amerikan futbol liginde önemli bir kariyere sahip olan O.J.Simpsons’ın davası seçilmiş. Kariyerinin zirvesinde önemli bir noktada olan siyahi asıllı futbolcu eski sevgilisi ve erkek arkadaşını öldürmekten yargılanmaktadır. Yargılama başlamasından bitişine kadar dava devam ederken Amerika’daki siyahi asıllı vatandaşlar ırkçılık yapıldığı iddiası ile ayaklanmıştır. Oldukça kritik bir gündemi olan dava sadece futbolseverleri değil tüm ülkeyi ekran başına kilitlemiştir. Aynı zamanda davadaki ırkçılık vurgusu da tüm ülkeyi de karıştırmıştır. Dizinin ilk sezonunun oyuncu kadrosu ve olayların akışı dışında her detayın izleyiciye sunulması da diziye seyir zevki vermekte. Ayrıca etkileyici ve kaliteli bir film olduğunu da söyleyebilirim.

İzlenebilecek etkileyici bir dizi!

Dizinin konusu American Horror Story ile benzerlik göstermekte o dizide de Amerika tarihine damga vurmuş olaylar bir kurgu ile izleyici karşısına çıkarılmakta. O.J davasının incelendiği diziye dair detaylar ise şu şekilde; Simpson başarılı futbol kariyeri olan ve iyi para kazanan biridir. Nicole kendisinden oldukça küçük olmasına rağmen Simpsons ile evlenmiş ve evliliklerinde aile içi şiddete varacak derecede bir birliktelikleri olmuştur.Şiddete daha fazla katlanamayan Nicole boşanmaya karar verince çift boşanmıştır. Nicole boşanmanın ardından hayatına yeni birini alır ve hayatına bu yeni birlikteliği ile hayatına devam eder.

İzlenebilecek etkileyici bir dizi!

Ta ki günün birinde Nicole ve yeni sevgilisi boğazları kesilmiş vaziyette vahşi bir cinayete kurban gidene dek.Bu cinayetin zanlısı olarak kendisinden şüphe edilen tek kişi de Simpson olmuştur. Cinayete dair tüm deliller de Simpson üzerinde toplanmıştır. Cinayetin işlendiği evde kendisine ait kanlı eldivenler bile bulunmuştur. Ancak duruşma sırasında avukatlarının suçsuzluğunu kanıtlayabilmek amacıyla yaptığı savunmalar davaya bambaşka bir boyut kazandırmıştır. Avukatları ırkçılık olduğunu öne sürerek Simpson’ın beraatini istemişlerdir. Oldukça heyecanlı bir şekilde gelişen olayların ve duruşma sırasındaki savunmaların her detayıyla izleyiciye aktarıldığı ve izleyiciyi ekrana kilitleyecek nitelikte bir dizi. Dizinin ilk sezonunu mutlaka izlemelisiniz.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans
Açıklıyorum Mobil

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.