Hai biraz korkalım

Bearleyc
2 ay önce

Hai biraz korkalım

Hai biraz korkalım

Michael Myers'ın bulunduğu bir akıl hastanesinden diğerine taşınmasıyla başlayan korku maceramız, bir taşıyıcının yola çıkmasıyla sarmal bir hal alıyor. Myers, Cadılar Bayramı'nda akıl hastanesinden kaçıyor ve haberi aldıktan sonra, Laura Strode yıllardır bu günü beklediği için hazırlık yapmaya başlar. İlk filmde başına gelenlerden dolayı psikolojik bir sarsıntıya uğrayan Strode, kızı Karen'ı da aynı rahatsızlığın içine sokar ve bir gün Myers'ın evini ziyaret edeceklerine kendini inandırır. Yıllar geçtikçe kızı Karen evlenip çocuk sahibi olunca bu kötü psikolojiyi ortadan kaldırdı ama Strode Myers’ın kendisine yaptıklarını unutamadı. Sonunda Myers kasabaya gelir ve filmin asıl olayı ve tadı başlar.

Hai biraz korkalım

Yeni Halloween filmini, korku türünde olduğu için daha öncesinde izlediğim birkaç korku filmi ile kıyaslardan bu filmin üç beş arş daha yukarıda olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sahneleri çekme ve kurgulama konusunda başarılı olduğunu kanıtlayan filmin aksiyonu daha çok kapalı mekanlarda gerçekleşiyor. Senaryo gereği Myers ve Strode karakterlerinde gidip gelen Halloween, hikâye içerisinde Strode ailesinin nezdinde geçiyor daha çok. Bu kısımlar filmin heyecanını bir nebze olsun azaltsa da genel olarak Cadılar Bayramı seyirciye keyifli bir 2 saat sunuyor.

Hai biraz korkalım

Son Cadılar Bayramı filmlerinin aksine, eski Cadılar Bayramı filmlerine yapılan atıflar oldukça sevimli. Müzikleri eski filmlerden yola çıkarak seçen yapımcılar, filmin sahnelerini de 80'lerin korku filmleri gibi yapmaya çalışmışlar. Ancak günün sonunda, Cadılar Bayramı'nın yeni nesil Hollywood korku filmleri skalasında yer aldığını unutmayalım. Ayrıca oyuncu kadrosunda hepimizin yakından tanıdığı ve bizler için büyük bir gurur kaynağı olan Haluk Biginer de var. Bu değerli oyuncumuzu büyük yapım eserlerde görmek beni oldukça memnun ediyor, nitekim mesleğine özen gösteren insanların hak ettiği değeri alması mutluluk verici

Hai biraz korkalım

Yavaş yavaş sona gelecek olursak, Halloween son korku film ürünleri arasında izlenebilecek ender filmlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Korku filmlerini seviyorsanız ve izleyecek kaliteli bir korku filmi bulamıyorsanız, Cadılar Bayramı'na rahatlıkla izleyebilirsiniz. Bütün bunların yani başarılı bir korku filmi olması ve gayet iyi bir senaryo ve çekim kalitesi olmasının yanı sıra bu filmi sırf Haluk Bilginer için bile izleyebilirim ben. Şayet filmin ön gösterimlerinde pek fazla gözükmüyor olmasına rağmen film içerisinde epey önemli bir role sahip kendisi.

4.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.