SedefG
SedefG
1 ay önce

Tchibo ürünleri iyi ama peki ya kahvesi?

Arkadaşlar tabii ki çok ünlü bir “barista” değilim ama uzun süredir sadece demleme kahve içmekteyim ve özel ilgi alanım olarak kahve çeşitlerine gayet hakimim. Bu konuda gurmeliğime biraz da olsa güveniyorum açıkçası😊

Bugün size Tchibo’nun en standart filtre kahvesinin incelemesini, yorumunu yazmak istiyorum.

Tchibo ürünleri iyi ama peki ya kahvesi?

Kahve makinem Delongi marka yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Gayet memnunum ama orta segment bir kahve makinesi. İçinde kendi Filtresi mevcuttu (Kağıt bittiğinde gerçekten almayı unutmuşsam yardıma yetişiyor) lakin plastik olan süzgeç ile kahveyi demlediğimde ciddi bir tat farkı yaratıyor arkadaşlar, bu fark tabii ki de olumsuz yönde. 

Tchibo ürünleri iyi ama peki ya kahvesi?

Plastik süzgeci bir kenara bırakırsak genelde organik olan 4 numaralı kahve kağıdı kullanmaktayım. Kahve kağıdının markasından çok organik, yani saman renginde olanlardan seçiyorum, beyazları çok tercih etmiyorum (örnek resim aşağıda😊 )

Tchibo ürünleri iyi ama peki ya kahvesi?

Tchibo’nun standart filtre kahvesi olan “Tchibo Special Cafe” ürününe gelirsek. Yoğunluğu full artı full😊 Bu kahveyi demleyecekseniz kesinlikle el ayarlarınızı baştan ayarlamanız gerekecek! Çünkü gerçekten çok yoğun! Örneğin başka bir markayla 10 fincanlık kahve için 4 büyük kaşık atarken "Tchibo Special Cafe” ürününden sadece 2 kaşık atmama rağmen doygun tat alıyoruz. Diğer firmalara kıyasla ürün bir tık daha pahalı ama bazı alışveriş sitelerinde bu ürünün ciddi indirimleri genellikle oluyor ve diğer firmalarla aynı fiyata hatta bazen daha düşük fiyata bile denk gelebiliyor. Satış sitelerinde genelde 250 Gr. Seçeneği sunuluyor. 


Tchibo ürünleri iyi ama peki ya kahvesi?

Tchibo Special Cafe ürününü genelde sabahları yada öğleden sonraları tüketmeye özen gösteriyorum. Moca pot’ta da denendi gayet sabahları içilebilecek bir Espresso ortaya çıkıyor. Hatta ben denemedim ama bir arkadaşım kalan telvelerinin cilde çok iyi geldiğini iddia ediyor😊 Bahsedebileceğim çok ufak sıkıntısı aslında ürünün değil genel bir çok kahve üreticisinin yaptığı gibi vakumlu ambalajı açarken kahvenin sağa sola dökülme sorunsalı:) tabii bu kısım sadece benim sakarlığımla da alakalı olabilir😊

SedefG
tavsiye ediyor
Tüm incelemeleri oku
Tüm yorumlar Yorum yapmak için giriş yapın
Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Bilgi - Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.
Benzer Ürünler
Karali Premium Demlik Poşet Earl Grey 500'lü Karali Premium Demlik Poşet Earl Grey 500'lü
Karali Premium Demlik Poşet Earl Grey 500'lü 0 inceleme var
Pınar Süt Light (0.1 Yağ) 4 'lü 1000 ml Pınar Süt Light (0.1 Yağ) 4 'lü 1000 ml
Pınar Süt Light (0.1 Yağ) 4 'lü 1000 ml 0 inceleme var
Doğuş Rize Sarı Çay 1 Kg Doğuş Rize Sarı Çay 1 Kg
Doğuş Rize Sarı Çay 1 Kg 0 inceleme var
Karali Hediyelik Dökme Çay 3 kg Karali Hediyelik Dökme Çay 3 kg
Karali Hediyelik Dökme Çay 3 kg 0 inceleme var
Doğadan Bitki Ve Meyve Çayları 5Li Set Doğadan Bitki Ve Meyve Çayları 5Li Set
Doğadan Bitki Ve Meyve Çayları 5Li Set 0 inceleme var