Yeni, iddialı ve dikkat çekici

burcu-oyku-cevik
1 hafta önce

Yeni, iddialı ve dikkat çekici

Geçmişte Huawei çatısı altında gördüğümüz Honor ilk ürünü olan Honor 20’yi iki yıl önce kadar tanıtmış ve piyasaya sürmüştü. Gelin sizlerle Honor’ın Huawei’den ayrılmasının ardından dünya çapında yayınladığı ilk ürünü inceleyelim.

Yeni, iddialı ve dikkat çekici

Honor 50 ile ilgili olarak dikkatimi çeken ilk şey camla kaplı arka yüzü oldu. Parlak ve estetik tasarımının yanı sıra renkleri de oldukça ilgi çekici görünüyor. Aynı zamanda ince yapısı da kullanımı kolaylaştırıyor. Kontrol tuşlarının hepsi (güç tuşu ve ses tuşları) telefonun sağ tarafında yer alıyor. Sim kart girişi de usb girişi ve hoparlörle birlikte alt kısımda konumlanmış. Çift sim kart destekli Honor 50 ne yazık ki tek hoparlöre sahip olduğundan ses konusunda beklentinin biraz altında kalıyor. Aynı zamanda kutudan çıkan kulaklık da ses açısından tıpkı hoparlör gibi beklentileri karşılamıyor.


Yeni, iddialı ve dikkat çekici

Honor’ın ilk ürününde oyun odaklı bir işlemci olan Snapdragon 778G işlemcisi bulunuyor ve 128 GB dahili hafızaya sahip. İşlemci ve hafıza açısından rakiplerine göre bir adım önde olan Honor 50 yüksek boyutlu uygulamaları kaldırabiliyor ve uzun süre ısınma yapmıyor. Uygulama yoğunluğundan kaynaklı yavaşlama olmadığını da belirtmekte fayda var.


Yeni, iddialı ve dikkat çekici

Telefonun bir günlük kullanıma yetecek kadar pil ömrü var. Hızlı şarj özelliği sayesinde de şaşırtıcı derecede çabuk şarj oluyor. Yarım saate yakın bir sürede %80 dolduğunu söylemek mümkün.


Yeni, iddialı ve dikkat çekici

Arka tarafta iki ayrı kamerayla karşılaşıyoruz. Kameralardan üstte olanı 108 megapiksel. Bu kamera ile yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekebilmek için telefonun yüksek çözünürlük özelliğini aktifleştirmek gerekiyor. Aktifleştirmesin ardından çekilen fotoğraflar profesyonel kamerayla eşdeğer olsa da telefonda normalin üstünde yer kapladığını görebiliyoruz. Ve yine arka tarafta, alt kısımda 8 megapiksel geniş açı, 2 megapiksel bokeh ve 2 megapiksel makro kameralar bulunuyor. Bu kameralar piyasadaki diğer telefonlarla eşdeğer bir performans sunuyor diyebilirim. Aynı zamanda belirtmem gereken bir diğer özellik de video modundayken arka ve ön kamera arasında değişiklik yapılabilindiği.

Telefon özellikle hızlı şarj özelliği, kamera performansı ve hafızası sayesinde beklentilerimin üstüne çıktı. Ancak 9.999 TL’lik fiyata değer mi pek emin olamadım. Yine de kayda değer bir ürün olduğunu ve normal şartlarda kullanıma uygun olduğunu belirtebilirim.


tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.