Hassas ciltler için kurtarıcı maske

Araltun
4 ay önce

Hassas ciltler için kurtarıcı maske

Benim gibi hassas ciltli biriyseniz, cilde uygun ürün bulmanın ne kadar zor olduğunu anlarsınız. Hatta bazı ürünler, hassas ciltlere uygun hazırlanmış olsa bile cildiniz ile anlaşamayabilir.  Ürünlere kolay tolerans göstermeyen ve hemen kızaran, kurumaya ve tahrişe meyilli cilt yapısıdır.  Dolayısı ile, cildinizi kurutmayacak, agresif içeriği olmayan ürünler bulmanız gereklidir.


Hassas ciltler için kurtarıcı maske

Bence Loreal Paris markasının en iyi ürün serilerinden biri, her cilt tipine göre ayrı hazırlanmış, bu saf kil maskeleri içerikleri ile de tatmin edici.. Kil maskelerini çok severim, cilt tonunu düzenlemesi, sivilcelere ve izlerine iyi gelmesi, cildin fazla yağını kontrol etmesi açısından oldukça faydalı buluyorum.  

Hassas ciltler için kurtarıcı maske

Cildinize kil maskesi kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta saf ve katkısız olmasıdır. Değilse cildinizde tıkanıklık yapabilir, aşırı kurutabilir ya da tahrişe sebep olabilir. Yağsız bir cilt beklentisi içindeyken, tam tersi donuk, cansız ve tıkalı gözenekli bir cilt ile karşılaşabilirsiniz.  Loreal Paris'in hassas ciltler için piyasaya sürdüğü bu maskeyi,  Eve kozmetik mağazasından satın aldım. Fiyatı 60 Tl. idi.  

Hassas ciltler için kurtarıcı maske

Ürünün içeriğinde, saf kil, rhassoul kili, montmorillonit kili ,polifenol ve ebegümeci özü içeriyor. Ben duş sonrası kullandım genelde ama normal günlük olarak kullanmakta mümkün. Öncelikle ürünün rengine aşık oldum diyebilirim. Çok tatlı bir lila tonu ve kıvamı çok güzel. Yüze kolayca sürülüyor. Temizlemesi kolay, arındırmak zaman almıyor. 

Hassas ciltler için kurtarıcı maske

Etkilerine gelirsek, asla cildimi kurutmadı, aksine yumuşacık ve rahatlamış hissettim. İncecik bir tabaka halinde sürmeniz yeterli oluyor. Dudaklarınıza da uygulayabilirsiniz, yumuşatıyor dokusunu pürüzsüz yapıyor fakat dudaklarınız aşırı çatlamış ise kullanmamanız gerekiyor. 50 ml.'lik cam kavanozda, asla kuruyup bozulmayan bir yapısı var.  Kokusu çok ferahlatıcı bir çiçek kokusu, sanırım ebegümeci özünden geliyor.  

Hassas ciltler için kurtarıcı maske

Haftada 2 ya da 3 kez kullanıma uygun. 10-15 dakika bekletip, cildimin iyice ürünü tutmasını sağlıyorum. Kuruyunca, ılık su ile yüz süngerimle  dairesel hareketlerle, masaj yaparak yüzümden temizliyorum. Yüzünüzdeki renk eşitsizliklerine çok iyi geliyor. Kızarıklıkların rengini açıyor. Cildi germiyor, asla kurutmuyor. Hassasiyet ya da sivilcelenme yapmıyor. Maskeyi temizledikten sonra cildiniz nemli ve yumuşak oluyor. Ayrıca çok bereketli bir ürün. 1 ay boyunca düzenli kullandım. Aşırı beğendiğim bir kil maskesi oldu.  Hassas bir cildiniz varsa, agresif ve aşırı kurutan kil maskelerinden şikayetçiyseniz, bu ürün tam size göre. Şeker gibi renk tonu ile de severek kullanacağınız kesin. 

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.