Yeni cosmo c1 video iletim sistemi

acite1071
5 gün önce

Yeni cosmo c1 video iletim sistemi

Bu, Hollyland'in yeni Cosmo C1 video iletim sistemidir. Bunun hakkında konuşalım. Eskiden binlerce dolara mal olan bu kablosuz video sistemleri şimdi 1000 doların altında görünüyor.


Tipik olarak bunlar, ya birisinin minimum gecikme ile kablosuz sinyali kullanarak odak başlangıcını çekmesine izin vermek için ya da başka birinin kameranın çekimlerini çekilirken gerçek zamanlı olarak görebilmesi için bir kurulum olarak kullanılır. Bir sorumluluk reddi beyanı olarak, Hollyland aslında bu birimi test etmek ve incelemek için gönderdi.


Yeni cosmo c1 video iletim sistemi


Ancak, bu videonun oluşturulmasıyla ilgili herhangi bir girdiye izin verilmedi. Ve bu incelemeyi yapmam için bana ödeme yapmadılar ve şu ana kadar yayınlandığı zamana kadar görmelerine de izin verilmedi. Şimdi daha önce Mars 400S Pro'yu kullandım ve inceledim. Ve Cosmo C1'in Mars 400S'ye yükseltme olması gerekiyordu.


Başkanlık futbol çantasına benzeyen siyah bir çanta alıyorsunuz. İçeride, bir alıcı ve bir verici var, ikisi de neredeyse aynı görünüyor, ancak sağ alt tarafta farklı renkler var. Hemen, bu alüminyum gövdelerin orijinal Mars 400S Pro'dan daha sağlam yapıldığını söyleyebilirim.


Ayrıca, ikisini her birimin üstüne taktığınız çok iyi yapılmış dört antenle birlikte gelir. Bununla birlikte, verici için iki mantar anteni de dahil ettiler. Şimdi, videonuzu daha düşük bir noktadan daha yüksek bir alıcıya, belki bir binanın ikinci katında veya bir tepenin tepesindeki bir alıcıya aktarıyor olsaydınız, bunları kullanmak istersiniz.


Ayrıca her iki ünitede de çalışacak bir DC adaptörü, sihirli bir kol, bir soğuk pabuç montajı ve bir genişletme aksesuarı elde edersiniz. Bu ünitelerin hem yanlarında hem de altlarında montaj delikleri vardır ve kameraya yatay veya dikey olarak monte edilebilirler. Ünitelerin kendilerinde hem HDMI hem de SDI giriş ve çıkışını desteklerler.


Yeni cosmo c1 video iletim sistemi


Şimdi bu video vericisinin önceki sürümleriyle karşılaştırıldığında, hem vericinizde hem de alıcınızda ek bir SDI çıkışı elde edersiniz. Bu, hem verici hem de alıcı uçlarınıza monitörler bağlamanıza olanak tanır. Artık ünite, birlikte verilen DC adaptörüyle üç yoldan biriyle çalıştırılabilir, değil mi? Ya da tıpkı bunun gibi bir NP pili tam arkada kullanabilirsiniz, değil mi? Veya doğrudan ünitenin üzerinde bir USB-C bağlantı noktanız var ve bunu herhangi bir USB-C güç kaynağında çalıştırabilirsiniz.


Bu birimlerin her ikisinde de USB-C bağlantı noktaları bulunur ve bu gerçekten hoş bir dokunuş. Şimdi bu şeye bir Sony MP pil takarken bulduğum bir şey var, çok iyi kilitleniyor. Şu şeye bak. (avuç içi gümbürtüsü) Şuna bak. Bu hiçbir yere gitmiyor. Bu pili üzerine koyarsın ve kilitli kalır, istediğin bu.


Çok iyi. Bu güçlü. Bunu duvara monte edebilir ve bu şeyi yukarı çekebilirsin ve o pil hiçbir yere gitmiyor. Şimdi gerçek video aktarımı hakkında konuşalım. Bu birimler, HDMI veya SDI bağlantı noktasına saniyede 60 kare hızında 1080p'ye kadar aktarım yapmanızı sağlar. Şimdi Hollyland'e göre, 1000 fit uzağa kadar yayın yapmak için beş gigahertz frekans bandı kullanıyorlar.


Yeni cosmo c1 video iletim sistemi


Bu, net bir görüş alanı olduğunu varsayar. Şimdi açıklığa kavuşturmak gerekirse, video iletim mesafesi ve güvenilirliği pek çok faktöre bağlıdır. Duvarlarınız var, ağaçlarınız var vb. Ve aynı zamanda frekans girişimine de bağlıdır. Ve bu aslında Cosmo C1'in çok iyi performans gösterdiği yerdir. Uyarlanabilir frekans sıçramasına izin veren HEVO adlı tescilli bir teknoloji kullanır.


Bu eşleştirilmiş birimlerin dördüne kadar aynı anda, birbirine müdahale etmeden yerinde kullanabilirsiniz. Şimdi bu stüdyoda o kadar fazla menzilim yok, tamam mı? Ama duvarlardan birkaç test yaptım ve kusursuz çalıştı.


Şu anda üzerine Fujifilm XT3 ve Hollyland Cosmo C1 monte edilmiş. Hollyland Cosmo C1 alıcı ünitesini arabanın ön panelinde Atomos Ninja V monitöre giden bir HDMI kablosuyla birlikte aldım.


Ve ünite çok daha iyi performans gösterdi ve herhangi bir sinyal düşürmeden, hıçkırık veya herhangi bir sorun yaşamadan 1000 fit'e ulaştı. Sorunsuz çalıştı. Şimdi bu üniteyle birlikte gelen bir diğer özellik, onu USB-C'ye bağlayıp dizüstü bilgisayarınıza veya masaüstü bilgisayarınıza çalıştırma ve onu akışlı bir web kamerasına dönüştürme yeteneğidir, tamam mı? Şimdi bunu birkaç kez test ettim ve güvenilir bir şekilde çalışmadığını söylemeliyim.


Herhangi bir profesyonel ortamda buna güvenmem. Ve bence Hollyland'ın USB-C bağlantı noktası ve bu üniteyi bir bilgisayara bağlamanın güvenilirliği ve Zoom, OBS ve Skype gibi yazılımlarla çalışmasını sağlama konusunda yapacak çok işi var. Hatta buraya kurdurdum. Bu USB-C olayının ne kadar harika olduğundan bahsettiğim bu video için son bir demo yapmaya çalışacaktım ve beni arka planda görecektiniz.


Yeni cosmo c1 video iletim sistemi

Bunu bile çalıştıramadım. Yani bu ünite ile yaşadığım bir sorun. Genel olarak, yapım kalitesinin, kurulum kolaylığının, güvenilirliğin ve net iletim mesafesinin ve düşük gecikme süresinin bu üniteyi profesyonel kablosuz video pazarında çok ciddi bir oyuncu haline getirdiğini söylemeliyim. Onlarla sadece iki sorunum daha oldu ve ikisi de küçük.


Birincisi, yaklaşık 15 dakika kadar açık bırakıldığında ünitenin çok ısınmasıydı. İkincisi, kutuya ikinci bir genişletme aksesuarının da eklenmesini isterdim. Genel olarak, Cosmo C1, uzun bir Hollyland video kablosuz iletim üniteleri serisinde çok olgun bir ürünü temsil ediyor.


Bu birimleri kullanmak mutlak bir zevkti. Cosmo C1'i USB-C üzerinden kablosuz akış cihazı olarak kullanmanıza gerek olmadığı sürece, ciddi bir kablosuz video iletim ünitesine ihtiyacı olan herkese tavsiye ederim.


tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.