Bch Coin

  5.0
Kategori

Kripto Para

Marka

Diğer

Nitelik

Bch Coin Hakkında Kullanıcı Yorumları ve Fiyatları

Yorum Yaz
hazanurganci
hazanurganci
1 ay önce

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin Cash (BCH), düşük ücretli mikro işlemler, büyük ticari işlemler ve izin verilmeyen harcamalarla yeni ekonomiler sağlamayı amaçlayan eşler arası bir elektronik nakit sistemidir.

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin Cash (BCH), orijinal Bitcoin'in sert çatallı bir versiyonudur.

Bitcoin Cash, maksimum blok boyutunu 1 mb’dan 8 mb’a yükselten ve sonucunda 1 Ağustos 2017'de bir hard fork'a sebep olan bir Bitcoin yükseltmesi fikrinden dolayı ortaya çıktı.

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

2017'de Bitcoin projesi ve topluluğu, Bitcoin'in ölçeklenebilirliği konusundaki endişeler üzerine ikiye bölündü. Sonuç olarak Bitcoin Cash’i ortaya çıkaran bir Hard Fork (sert çatallanma) meydana geldi. Bitcoin sahipleri (blok 478.558) otomatik olarak Bitcoin Cash'in sahibi oldu.

O zamandan beri, dinamik zorluk ayarlama algoritması, yeni işlem kodlarının desteği, Schnorr İmzaları ve blok boyutundaki diğer uzantılar gibi ek değişiklikler yapıldı.

Bitcoin Cash, Bitcoin ile aynı SHA-256d tabanlı Proof-of-Work (PoW) sistemi mekanizmasını kullanır. Bitcoin Cash'in blok süresi 10 dakikadır ve toplam arzı 21 milyon ile sınırlıdır.

Bitcoin Cash ağı, 15 Kasım ve 15 Mayıs'ta yılda iki kez protokol yükseltmesi yapmaktadır. Bu yükseltmeler, tüm düğüm operatörleri için gereklidir. Örneğin, 15 Mayıs 2018'de Bitcoin Cash, blok boyutunu 32 mb’a çıkarmak için yükseltildi.

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin Cash'in blok başına ödül oranı her 210bininci blokta bir veya yaklaşık olarak her 4 yılda bir halvin yaşar. Yani blok başına ödül yarıya iner. Bitcoin Cash'in blok başına ödülü, 9 Nisan 2020'den beri blok başına 6.25 BCH’dir.

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

Bitcoin'den farklı olarak gelişmiştir ve belirli işlevlere sahiptir:

Dinamik zorluk ayarı: Bitcoin'in zorluk ayarından farklı olarak, Bitcoin Cash her bloktaki zorluğu yeniden değerlendiren dinamik bir zorluk ayar algoritmasına sahiptir.

Akıllı sözleşme desteği: Blok zincirinde akıllı sözleşmeler (Smart Contract) uygulamak mümkündür.

Token verme desteği: Simple Ledger Protocol (SLP) ile Bitcoin Cash blok zinciri tarafından güvence altına alınan, takas edilebilir ve değiştirilemez tokenları yani NFT’leri vermek ve aktarmak mümkündür.

Bitcoin Cash (BCH) Nedir?

BCH Madenciliği Yapılabilir Mi?

Herkes Bitcoin Cash madenciliği yapabilir. Madencilerin ayrıca bloklar oluşturmak ve Bitcoin Cash ağına bağlanabilmek için bir düğüm yazılımı çalıştırılması gerekmektedir. Madencilik bağımsız olarak yapılabilir, ancak madenciler genellikle hash oranlarını bir araya toplar ve kazanılan blok ödüllerinde orantılı olarak paylaşırlar.

Maksimum arzı 21.000.000 BCH’dir. Dolaşımda ise sadece 18.797.119 BCH bulunmaktadır.


hazanurganci
tavsiye ediyor
Tüm incelemeleri oku
Tüm yorumlar Yorum yapmak için giriş yapın
Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Bilgi - Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.
Benzer Ürünler
Stellar Coin Stellar Coin
Stellar Coin 1 inceleme var
Stable Coin Stable Coin
Stable Coin 1 inceleme var
Ripple Coin Ripple Coin
Ripple Coin 1 inceleme var
Matic Coin Matic Coin
Matic Coin 1 inceleme var
Lite Coin Lite Coin
Lite Coin 1 inceleme var