Bitcoin

  5.0
Kategori

Kripto Para

Marka

Diğer

Nitelik

Bitcoin Hakkında Kullanıcı Yorumları ve Fiyatları

Yorum Yaz
Neslihan
Neslihan
1 ay önce

Bitcoin Nedir? Hakkında Görüşlerim

Bitcoin, eşler arası bir çevrimiçi para birimidir, yani tüm işlemler, herhangi bir aracıya izin vermek veya kolaylaştırmak için herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan, doğrudan eşit, bağımsız ağ katılımcıları arasında gerçekleşir. Nakamoto'nun söylediğine göre; Bitcoin, çevrimiçi ödemelerin bir finansal kurumdan geçmeden doğrudan bir taraftan diğerine gönderilmesine izin vermek için yaratıldı.

Bitcoin Nedir? Hakkında Görüşlerim

Benzer bir merkezi olmayan elektronik para birimi türü için bazı kavramlar BTC'den önce gelir, ancak Bitcoin, fiili kullanıma giren ilk kripto para birimi olma özelliğini taşır.

Bitcoin kripto paraların ilk örneğidir. Bu bir protokol ve bir ağdır. Bir para birimi, bir emtia, bir hisse senedi, bir tahvil, bir defter, bir değer deposu, bir muhasebe sistemi, bir banka, bir ödeme sistemi... Hepsi tek bir sistemde toplanmış, küresel ve merkeziyetsiz yapıya sahip bir üründür. En büyük gücü, hayal edebileceğiniz her konuda sahiplik zinciri için bir defter görevi görmesidir.

Bitcoin Nedir? Hakkında Görüşlerim

Bitcoin, "Satoshi Nakamoto" tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir protokole dayanmaktadır. Eşler arası, kripto para birimi, ortak anahtar, merkezi olmayan, dijital para birimi gibi onu çevreleyen birçok tanım vardır.

Bitcoin Nedir? Hakkında Görüşlerim

Hiçbir aracı olmadan doğrudan kişiden kişiye aktarılabilir. Ağ tamamen kendi kendini sürdürür. Tek bir başarısızlık noktası dahi yoktur ve merkezi bir otoritesi de bulunmamaktadır.

• Bitcoin, herhangi bir hükümet, devlet veya finans kurumundan bağımsız olarak hareket eder.

• Merkezi bir aracıya ihtiyaç duymadan küresel olarak aktarılabilir.

• Bilinen para politikasına sahip bir dijital para biçimidir.

Bitcoin ağının kendisi orijinal Protokole dayanmaktadır. Bitcoin'in temelini oluşturan bu ağdır. Bitcoin için ilk (2009) kullanımı, devlet destekli, merkezi para birimlerinin (FİAT) yerini almak için üretilen bir dijital para birimi biçimidir.

Bitcoin Nedir? Hakkında Görüşlerim

Genesis bloğu adı verilen ilk blok 3 Ocak 2009'da çıkarılmıştır.

Bitcoin’i Kim Çıkardı?

Bitcoin, bir kişi veya bir grup insan tarafından “Satoshi Nakamoto” takma adını kullanan 2008 tarihli bir teknik incelemede orijinal olarak açıklanan merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Kısa bir süre sonra ise 3 Ocak 2009'da piyasaya sürüldü.


Neslihan
tavsiye ediyor
Tüm incelemeleri oku
Tüm yorumlar Yorum yapmak için giriş yapın
Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Bilgi - Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.
Benzer Ürünler
Stellar Coin Stellar Coin
Stellar Coin 1 inceleme var
Stable Coin Stable Coin
Stable Coin 1 inceleme var
Ripple Coin Ripple Coin
Ripple Coin 1 inceleme var
Matic Coin Matic Coin
Matic Coin 1 inceleme var
Lite Coin Lite Coin
Lite Coin 1 inceleme var