Lezzetli ve çıtır bir sandviç kraker

Araltun
6 ay önce

Lezzetli ve çıtır bir sandviç kraker

Atıştırmalık ürünlere hepimiz bayılıyoruz, Özellikle diyet yaptığımız ya da açlığımızı bastırmak için çıtır çıtır bir şeyler yemek istediğiniz zamanlarda yardımınıza koşabilecek bir üründen bahsetmek istiyorum.  Ülker firmasının Altınbaşak krakerine çoğumuz aşinayız.  Son zamanlarda, farklı lezzetlerle karşımıza çıkan Altınbaşak, bu sefer de dolgulu kraker sevenlerin beğeneceği bir çeşit ile market raflarında yer almış. 

Lezzetli ve çıtır bir sandviç kraker

 Her türlü peynir çeşidine hayran olduğum için, çıkan tüm peynirli ürünleri merak edip, denemek istiyorum.  Altınbaşak, bu çeşidinde labne peyniri dolgusu ile çıtır kraker ikilisini kullanarak hafif ve lezzetli bir kraker oluşturmuş. Üstelik, hamurunda kullanılan, kinoa ve çörekotu tohumları ile damağınızda çıtır çıtır bir tat bırakıyor.  Ürünü  A101 mağazasından satın aldım. 3'lü paketler halinde satılıyordu. Normalde tekli paket olarak satışta imiş benim aldığım avantajlı paket olarak sunuluyordu.  60 gr.'lık ambalajı ile gayet doyurucu ve tok tutucu bir kraker gerçekten. 


Lezzetli ve çıtır bir sandviç kraker

Lezzeti de gayet başarılı. Asla iç baymayan ve ağır olmayan bir peynir tadı var. Hem taze demlenmiş çay ile , hem de ayran ile tüketmek için çok ideal.   Her ne kadar diyet ve form ürünü imajı verse de , içeriğini incelediğimde asla bu imaja uymadığını gördüm. Dürüst olmak gerekirse, içindekiler kısmını çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim.  Buğday unu, bitkisel yağlar (palm, tam hidrojenize palm, ayçiçek), tam buğday unu, peyniraltı suyu tozu, peyniraltı suyu proteini, buğday kepeği (%3,2), yulaf ezmesi (%3), laktoz (süt), yoğurt tozu, permeat tozu (süt), tam yağlı süttozu, nişasta, polidekstroz, tuz, çörek otu (%1,1), keten tohumu (%1,1), susam (%1,1), şeker, melas, kabartıcılar (amonyum hidrojen karbonat, sodyum hidrojen karbonat, disodyum difosfat), labne peyniri tozu (%0,8), invert şeker şurubu, yağsız süttozu, kinoa (%0,5), hacim arttırıcı (kalsiyum karbonat), emülgatörler (yağ asitlerinin mono ve digliseritlerinin mono ve diasetil tartarik asit esterleri, soya lesitini), aroma vericiler (süt ), un işlem maddesi (sodyum metabisülfit) içeren bu sandviç kraker, sağlıklı gıda takıntısı olanlar için eksi puan alacaktır kesinlikle. 

Lezzetli ve çıtır bir sandviç kraker

 Ayrıca diyet ürün zannedip, paket paket tüketmeye kalkmayın sakın. Normal krakerler kadar kalori içeriyor. Eksi özelliklerini bir kenara koyarsak, gayet lezzetli ve hafif bir kraker. Benim damak tadıma hitap eden ve tam çantaya atmalık bir ürün oldu. Ülker firması bu ürünü daha temiz içerik ve diyete uygun üretirse, spor yapanların ve sağlıklı gıda tercih edenlerin kesinlikle favorisi olabilir diye düşünüyorum. 


Lezzetli ve çıtır bir sandviç kraker

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

sercan-gokmen
6 ay önce

Gayet lezzetlı tadı mükemmel nefis derecede guzel

1 1 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.