Binance coin (bnb) nedir?

Meryem984
11 ay önce

Binance coin (bnb) nedir?

BNB, Binance ekosistemine güç katan Binance Akıllı Zincirinin yerel varlığıdır. BNB, Haziran 2017'de oluşturulan, Temmuz ayında bir ICO sırasında başlatılan ve başlangıçta bir ERC-20 tokenı olarak yayınlanan bir kripto para birimidir. Binance borsasında ücret indirimi için kullanılmak üzere tasarlandı ve kullanım amacı yıllar içinde genişletildi.

Binance coin (bnb) nedir?

BNB, Binance Smart Chain'e yerel zincir tokenı olarak güç sağlar. Örneğin, Binance Smart Chain ağındaki işlemlerde ücret ödemek, yeni tokenlar almak, siparişleri göndermek, iptal etmek ve varlıkları transfer etmek için kullanılır.

Binance coin (bnb) nedir?

BNB ayrıca , “go-ethereum”dan çatallanan EVM uyumlu bir ağ olan Binance Akıllı Zinciri'ne de katkı sağlar.

Akıllı sözleşmeleri destekleyen yeni bir konsensüs mekanizmasına dayanır:

• Proof of Stake (PoS)

• Proof of Authority (PoA)

• Proof-of-Stakeed Authority (PoSA)

• Parlia

Parlia; Konsensüs için DPoS (Hisse Kanıtı Yardımcısı) ve PoA'yı birleştirerek Binance Smart Chain, Parlia adında yeni bir fikir birliği motoru kurmuştur;

• Bloklar, sınırlı sayıda doğrulayıcı tarafından üretilir.

• Doğrulayıcılar, Ethereum'un Clique konsensüs motoruna benzer şekilde, PoA tarzında bloklar üretmek için sırayla çalışır.

• Validatorler, Binance Chain üzerinde stake tabanlı yönetime dayalı olarak seçilir.

• Doğrulayıcı değişikliği, zincirler arası bir iletişim mekanizması aracılığıyla aktarılır.

• Parlia fikir birliği motoru, canlılık kesintisi, gelir dağıtımı ve doğrulayıcı yenileme işlevini elde etmek için bir dizi sistem sözleşmesiyle etkileşime girerek bunu işleme alır.

BNB, yetki doğrulayıcı üzerinde, yetkilendirilmiş stake için kullanılır. Bu da kullanıcılar ve doğrulayıcılar için stake ödülleri verilmesine yardımcı olur.

Binance coin (bnb) nedir?

Blockchain işlevlerinin yanı sıra, BNB'nin birden fazla borsada ücret indirimleri, üçüncü taraf hizmetlerinde ödeme varlığı, Binance Launchpad'de katılım hakları ve işlem birimi gibi birden fazla ek kullanım durumu vardır.

Binance coin (bnb) nedir?

BNB arzı başlangıçta 200.000.000 token olarak ayarlandı. Whitepaper’ında belirtildiği gibi, BNB'nin arzı, bir yakma mekanizması nedeniyle orijinal arzının -%50'si kadar bir düşüşle 100.000.000 birime düşürülecek. Binance, her üç ayda bir, gelirine bağlı olarak BNB yakımı gerçekleştirir. Bu yanma mekanizması sayesinde, BNB arzı giderek azalır.


5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.