Lezzetli ve çok şirin

Araltun
4 ay önce

Lezzetli ve çok şirin

Lezzetli ve çok şirin

Çocukluğumuzda şimdiki kadar çok çeşit ve marka atıştırmalıklar yoktu. O yıllarda tükettiğimiz en favori bisküvilerden biri petit beurre'dü. Hele arasına lokum koyup yemeye bayılırdık. Süte batırıp yemesi de oldukça keyifli idi. Önce sade ve sütlü çeşidi ile tanıştığımız bu bisküviler, kakaolu ve çifte kavrulmuş çeşitleri ile de beğenimizi kazandı.
Yıllar içerisinde çeşitli markalar petit beurre bisküvi üretmeye başladılar. Eti firması da bu markalardan biri. Sürekli yeniledikleri ürün çeşitlerini beğeni ile takip ederim ve satın almaya çalışırım.

Lezzetli ve çok şirin

Eti firması, petit beurre bisküviyi mini boylarda da piyasaya sunmaya başladı. Bence çok akıllıca ve tüketmesi oldukça da kolay mini petit beurre bisküvi ,şimdi de yeni lezzeti tarçınlı karamelize ile karşımıza çıktı. Büyük boy haline göre daha çıtır ve aromatik olan mini boy paketleri saklamak da oldukça kolay. Bilirsiniz, büyük boy paketleri, yukarıdan açtığımızda mutlaka bir iki tanesi dökülür veya kırılır. Mutlaka hepsini çıkarıp bir kavanoza koymak gerekir çünkü bisküviler bu şekilde bayatlayabilir veya ufalanır, yere dökülür.

Lezzetli ve çok şirin

İşte mini boy paket bu sorunu da ortadan kaldırıyor, istediğiniz kadar paketin içinden rahatlıkla alıp yiyebilirsiniz. Ufalanma ve bayatlama sorunu yaşamadan paketin ağzını kapatıp saklayabilirsiniz. Lezzetinden bahsetmek gerekir ise, Oldukça çıtır ve mis gibi kokan bir bisküvi olmuş. Çay, kahve yanına sunmak için ideal. Ayrıca bu hali ile mozaik pasta yapmak oldukça kolay, çünkü bisküvileri kırıp parçalamanıza gerek kalmadan minik hali ile kullanabilirsiniz. Ben hemen denedim ve görüntü olarak çok beğendiğim bir pasta oldu.

Lezzetli ve çok şirin

165 gr.'lık paketi A101 mağazasından satın aldım. Fiyatı 5.75 Tl. idi. İçerisinde tarçın ve karanfil kokusu çok baskın. Lezzeti karamel şekerine benziyor. Eti firması paketin arkasına, bu bisküvi ile yapabileceğiniz bir tarif de eklemiş. Bu benim sevdiğim bir özellik. 100 gr. da 429 kalori içeriyor. Şekeri normal petit beurre bisküvilerden biraz daha yoğun olarak hissediliyor. Kokusu, çıtırlığı ve lezzeti ile çok beğendiğim bir çeşit oldu. Tatlı tariflerinde kolayca kullanılabilir olması da oldukça avantajlı. Severek tüketeceğinize inanıyorum.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

KitapAnlaticisi
4 ay önce

Lezzetli ve kalorisi diğerlerine göre az! Harika:)!

2 0 Cevapla
sezgin_pektas
3 ay önce

Bence de güzel çok iyi düşülülmus

2 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.