Gerçek kakao tanelerinden gelen lezzet

Araltun
4 ay önce

Gerçek kakao tanelerinden gelen lezzet

Gerçek kakao tanelerinden gelen lezzet

Yaklaşık 7-8 yıldır, hayatımda ekstra şeker kullanma alışkanlığımdan vazgeçtim. İşe öncelikle şekersiz çay içmekle başladım ve fark ettim ki içtiğim çay değil şekerli su imiş. Resmen çayın gerçek tadını alıyordum artık. Denemek için şeker eklediğimde, yapay, mide bulandıran ve bir lezzet alıyordum artık ve şekerin aslında bir bağımlılıktan başka bir şey olmadığını anladım. Ardından, aşırı şekerli her gıdadan yavaş yavaş uzaklaştım. Artık ,çok nadir zamanlarda, canım isterse ağzıma atıyorum şekerli gıdaları. Çünkü çok yapay geliyor lezzeti.

Gerçek kakao tanelerinden gelen lezzet

Vazgeçemediğim tek tatlı her zaman çikolata olduğu için, onun da daha az şeker içeren çeşitlerine yöneldim elbette. Bu durumda da bitter çikolatalar imdadımıza yetişiyor. Bir çok markayı denemiş biri olarak söylüyorum ki, Bim mağazalarının kendi markası olan bu çikolata çok kaliteli ve mükemmel lezzette hazırlanmış. %85 oranda kaliteli kakao çekirdekleri içeren ve üstün lezzet ödülü almış olan bu ürün, gerçek bir çikolata yiyorum hissini üst seviyede yaşatıyor. Benzerlerinin aksine ağzınızda asla acı bir tat bırakmıyor.

Gerçek kakao tanelerinden gelen lezzet

Buono bitter %85 çikolatasını Bim mağazasından güncel fiyatı ile, 7,5 TL'ye satın aldım. 100 gr.'lık siyah kaliteli dikdörtgen amblajı ile de doğru seçim yapılmış. Çikolatanın kalınlığı tam kıvamında, incecik ya da aşırı kalın değil. Dikdörtgen bölmeli tasarımı ile parçalara ayırmak oldukça kolay. Çok yüksek fiyatlara satılan muadillerinden inanın hiç bir eksiği yok. çok pahalı bir ambalaj ile, lüks mağazalarda daha yüksek fiyatlara satılabilir inanın. Ayrıca vegan, vejeteryan ve helal gıda tüketimine uygunluğu ile de tercih sebebi olabilir.

Gerçek kakao tanelerinden gelen lezzet

100 gr.'da 614 kalori, 47.7 gr. yağ, 28.3 gr. doymuş yağ, 12.7 gr. şeker içeriyor. Fiyatı ve tatmin edici tadıyla piyasadaki en tercih edilebilir bitter çikolata benim için. Zira, benzerleri, en düşük 20 TL. gibi fiyatlar ile satılıyor. Aşırı acımsı lezzeti olan bitter çikolata tercih edenleri tatmin etmeyebilir çünkü makul bir acılığı var. İtiraf etmek gerekir ise Bim mağazasında satıldığı için kalitesine ön yargı ile yaklaşarak satın aldım. Fakat şu an her gittiğimde stoklayarak aldığım uygun fiyatlı çikolatam oldu :)

1.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.