Etc Coin

  5.0
Kategori

Kripto Para

Marka

Diğer

Nitelik

Etc Coin Hakkında Kullanıcı Yorumları

Yorum Yaz
Ezgi07
Ezgi07
1 ay önce

Ethereum Classic (ETC) Nedir?

Ethereum Classic (ETC), Ethereum'un (ETH) bir hard forkudur. 2016 yılında, tartışmalı bir hard fork'un ardından, Ethereum ana hattı, yeni konsensüs kurallarına sahip, yeni bir ağ oluşturdu.

Ethereum Classic (ETC) Nedir?

Ana işlevi, merkezi olmayan uygulamaları ( DApp'ler ) barındırma ve destekleme yeteneğine sahip bir blok zinciri, akıllı sözleşme ağıdır. Coininin adı ETC'dir.

Ethereum Classic, akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir bilgi işlem platformudur. Uygulamalar, telif, kesinti veya üçüncü taraf müdahalesi ihtimali olmadan tam olarak programlandığı gibi çalıştırılır.

Ethereum Classic, herkesin, blok zinciri teknolojisi üzerinde çalışan merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına ve kullanmasına izin veren merkezi olmayan bir blok zinciri platformudur.

Bitcoin gibi, kimse Ethereum Classic'i kontrol etmez veya sahibi değildir. Bu, dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından inşa edilen açık kaynaklı bir projedir. Bitcoin’in aksine, Ethereum Classic uyarlanabilir ve esnek olacak şekilde yazılmıştır. Ethereum Classic platformunda yeni uygulamalar meydana getirmek kolaydır.

Ethereum Classic (ETC) Nedir?

Ethereum Classic, orijinal ağ kurallarını takip etmeye devam etti ve o zamandan beri orijinal Ethereum vizyonunu sürdürdürmektedir.

Ethereum ile Ethereum Classic arasındaki en büyük fark, Ethereum Classic topluluğunun blok zincirini güvence altına almak için iş kanıtı madenciliğini (PoW) kullanmaya devam etme sözü vermesidir.

Ethereum Classic (ETC) Nedir?

Ethereum Classic'in Bitcoin ile ilişkisi nedir?

Bitcoin ilk blockchain uygulamasıydı. Ethereum Classic ise Bitcoin'den çok daha fazla uygulama türünü çalıştırabilen genel bir blok zinciri platformudur.

Ethereum Classic Neden Çatallandı (Hard Fork)?

En basit cevap, Ethereum Classic çatalının, Ethereum kullanıcıları arasındaki fikirsel bir anlaşmazlık yüzünden meydana geldiğidir.

Blok zincirlerinin temel özelliklerinden biri, "değişmezlikleri" veya herhangi bir kullanıcının blok zincirinin geçmişine eklenen işlemleri değiştirememesidir.

Ancak DAO saldırısı sonrasında Ethereum geliştiricilerinin önerdiği kodun, yazılımın temel yapısındaki kuralları ihlal ettiği görüldüğü için anlaşmazlık yaşandı. Sonrasında ise hard fork gerçekleştirildi.

Ethereum Classic (ETC) Nedir?

Toplam Arzı Ne Kadar?

ETC, Bitcoin gibi çalışan bir PoW madencilik algoritması kullanır ve madenciler, blok zincirini birbirleriyle rekabet halinde doğrulamak için yeni coinlerle ödüllendirilir. ETC blok ödülü zamanla azalır, Ek olarak 15.000.000 blokta, kabaca Nisan 2022'de, blok başına ödül 3,2 ETC'den 2,56 ETC'ye düşecektir.

Maksimum arz 210.700.000 ETC, yani Bitcoin'in (BTC) kabaca on katı iken, ETH'nin bir sınırı yoktur.


Ezgi07
tavsiye ediyor
Tüm incelemeleri oku
Tüm yorumlar Yorum yapmak için giriş yapın
Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Bilgi - Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.
Benzer Ürünler
Stellar Coin Stellar Coin
Stellar Coin 1 inceleme var
Stable Coin Stable Coin
Stable Coin 1 inceleme var
Ripple Coin Ripple Coin
Ripple Coin 1 inceleme var
Matic Coin Matic Coin
Matic Coin 1 inceleme var
Lite Coin Lite Coin
Lite Coin 1 inceleme var