Ethereum

  5.0
Kategori

Kripto Para

Marka

Diğer

Nitelik

Ethereum Hakkında Kullanıcı Yorumları ve Fiyatları

Yorum Yaz
Beyza15
Beyza15
1 ay önce

Ethereum Nedir?

Ethereum, herkesin merkezi olmayan uygulamalar (dApps) oluşturmasını ve uygulamasını sağlayan merkezi olmayan bir platformdur. Ayrıca Platform açık kaynaklıdır; bu, herkesin GitHub deposundaki kodunu, güncellemelerini ve diğer ayrıntılarını inceleyebileceği anlamına gelir. Ethereum, ETH madencisi olmak isteyen herkesin ağa özgürce katılabilmesi için halka açık bir zincirdir. Blok zincirinde yapılan tüm işlemler, Ethereum blok gezgininde kolayca bulunabilir.

Ethereum Nedir?

Başlangıçta, Ethereum blok zinciri, madencilik çalışması gerektiren Proof-of-Work (madencilik yapılabilen) konsensüs algoritmasını kullanır. Tıpkı Bitcoin ağı gibi, Ethereum da ağ içinde sağlıklı bir ortam sağlayan, işlemleri işleyen ve yeni bloklar keşfeden madencilere sahiptir. Bunun karşılığında madenciler ETH kripto para biriminde ödül alırlar.

Ethereum'un para birimine Ether denir. Şu anda piyasa değeri açısından Bitcoin'den sonra dünyanın en büyük ikinci kripto paradır.

Ethereum Nedir?

Bitcoin'den farkı nedir?

Bitcoin, geleneksel parayı iyileştirebilecek ve hatta yerini alabilecek, küresel olarak benimsenen bir para birimi olmayı hedefliyor. Öte yandan Ethereum, bir kripto para biriminden daha fazlasıdır. Aynı zamanda akıllı sözleşmelerle merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmak için kullanılan bir defter teknolojisidir.

Ethereum Nedir?

Ethereum’un Artıları

Ethereum, geliştiricilere merkezi olmayan uygulama dağıtımı için dostça bir ortam ve ekosistem sunan ilk platformdur. Ethereum blok zincirinde dApp'lerin nasıl oluşturulacağına dair kapsamlı talimatlar sağlayan araç setleri, eğitim videoları ve makaleler bulunmaktadır.

Merkezi olmayan Ethereum, kullanıcılara uzun zamandır beklenen özgürlük ve gücü tüm ağ katılımcıları arasında yayma şansı vermektedir. Ağı herhangi bir şekilde düzenleyebilecek veya etkileyebilecek merkezi bir otorite yoktur. Ethereum'u (veya başka bir blok zinciri teknolojisini) hacklemek teorik olarak imkansızdır. Bu nedenle, Ethereum ağı, kripto fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmek için güvenli ve güvenli bir noktadır.

Ethereum Nedir?

Ethereum'un Eksileri

Ethereum, madencilik için birçok kaynak (hem elektrik giderleri hem de ekipman) gerektiren diğer PoW tabanlı blok zincirleriyle aynı zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır. PoW algoritmasını kullanan Ether, ağın aşırı yüklenmesi durumunda kullanıcılarının çok yüksek gaz ücretleri ödemesine sebep olur.

Ayrıca, mevcut Ethereum ağı saniyede yaklaşık 15 işlem (TPS) işleme kapasitesine sahiptir ve bu yeterli değildir. Ancak tüm hazırlık çalışmaları tamamlandığında ve Ethereum tamamen Ethereum 2.0'a geçtiğinde, ağın mevcut tüm dezavantajlarını ortadan kalkacaktır.


Beyza15
tavsiye ediyor
Tüm incelemeleri oku
Tüm yorumlar Yorum yapmak için giriş yapın
Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Bilgi - Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız.
Benzer Ürünler
Stellar Coin Stellar Coin
Stellar Coin 1 inceleme var
Stable Coin Stable Coin
Stable Coin 1 inceleme var
Ripple Coin Ripple Coin
Ripple Coin 1 inceleme var
Matic Coin Matic Coin
Matic Coin 1 inceleme var
Lite Coin Lite Coin
Lite Coin 1 inceleme var