Para mı ? insanlık mı ? sorgulayacaksınız

Araltun
3 ay önce

Para mı ? insanlık mı ? sorgulayacaksınız

Para mı ? insanlık mı ? sorgulayacaksınız

Öncelikle ambulans filmine büyük beklentiler içinde gitmediğimi belirtmeliyim. Son zamanlardaki süper kahramanlı, inli, cinli , bilim kurgu film yoğunluğu arasında, daha aksiyon ve hayatın içinden bir hikaye izleme ihtiyacı hissettiğim için, vizyona girer girmez sinemanın yolunu tuttum. Her zaman geçerli olan kural yine işledi, bekletiyi çok düşük tuttuğum filmi gerçekten çok beğenerek salondan çıktım. Michael Bay'in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde, Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen ve Meksikalı yıldız , güzeller güzeli Eiza González yer alıyor.

Para mı ? insanlık mı ? sorgulayacaksınız

Konusuna gelirsek, Danny ve Will birbirine tamamen zıt karakterde üvey kardeşlerdir. Askerlik geçmişi olan Danny, karısının ameliyatı için acil para arayışındadır ve çare bulamayınca, soluğu kardeşi Danny'nin yanında alır. Danny evlatlık krdeşidir ve suç dosyası kabarıktır. Bir banka soygunu planlarlar fakat başladıkları soygun, ağır yaralı polis memuru ve bir sağlık görevlisinin bulunduğu ambulansta, Los Angeles sokaklarında bir saatlik bir durmaksızın süren kovalamacaya dönüşür. Aslında basit bir soygun planı bambaşka boyutlara gelir. Gidişatı iki karakterin verdiği farklı kararlar değiştirir.

Para mı ? insanlık mı ? sorgulayacaksınız

Hiç durmaksızın devam eden kovalamacanın içinde, ambulansta kurtarılmayı bekleyen yaralı polis ve ona ilk yardım müdahalesinde bulunmak zorunda olan Cam, bu kargaşanın içinde istemeden de olsa, ikiliye eşlik etmek zorunda kalırlar. Zaman zaman vurgulanan, para mı insanlık mı, kardeşlik mi bencillik mi ikilemleri filmin heyecanını arttırıyor. Acaba hangisini seçecek, hangi duygu galip gelecek diye merakla izletiyor kendini. Filmin geri kalanı bilindik klişeler içeriyor elbette. Gangsterler, son hız giden arabalar, absürd polis esprileri, havada uçuşan mermiler, çeşit çeşit silahlar.

Para mı ? insanlık mı ? sorgulayacaksınız

Spoiler vermek istemem ancak, sonucu tahmin etmeniz zor değil. Evet iyiler kazanır, iyilik kazanır. Para hırsı insanı tüketir, vs. Ben filmin en çok hiç düşmeyen temposunu beğendim. Kamera açıları, hareketli kameraların sıkça kullanılması, aslında sıradan bir hikayeye ruh katmış. 2 saat 16 dakika süren filmin abartmıyorum sadece 5-10 dakikası durağan geçiyor. Oyunculuklar oldukça başarılı. Cast seçimi çok isabetli olmuş. Filmde yer alan ameliyat sahnesi sizi gerim gerim gerebilir. Hassas kalpler bu sahneleri gözü kapalı izlesin :) Son zamanlarda farklı bir yapım ve tempolu heyecan dolu bir film arıyorsanız bu film size göre, ayrıca , evet, iyiler yine kazanıyor :)

4.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

sezgin_pektas
3 ay önce

İzlicem bakalim

2 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.