Matebook üzerine bir inceleme.

BilirKisi
6 ay önce

Matebook üzerine bir inceleme.

Selam herkese,

Bilgisayarımın bozulması üzerine artık yeni bir dizüstü bilgisayara ihtiyacım olduğunu kabullendim.Hem eskimiş olması hem de sürekli bozulmaya başlaması bardağı taşıran son damla olmuştu.
Bu incelememde sizlere Huawei MateBook X Pro dizüstü bilgisayarın avantaj ve dezavantajlarını göstermek istiyorum. Huawei, amiral gemisi dizüstü bilgisayarının tasarım çizgilerini korumaya devam ediyor.
Çoğunuzun MateBook X Pro’yu beğeniceğinizi düşünüyorum çünkü işçilik birinci sınıf denebilir.
Kutu açılışında sizi standart kitapçıklar belgeler karşılıyor ardından beni cezbeden ilk özelliği kompakt bir şarj adaptörü ve type-c usb çıkışları. Ancak hala eski tip usb çıkışı da bulunuyor.

Matebook üzerine bir inceleme.

Huawei MateBook X Pro 2021 teknik özellikleri
– İşlemci: Intel Core i5-1135G7 / Intel Core i7-1165G7
– Ekran kartı: Intel Iris Xe
– Ekran: 13.9 inç LTPS, 260PPI, 3000×2000 piksel çözünürlük
– Depolama: 512GB PCle NVMe SSD / 1TB PCIe NVMe SSD (i7 versiyonu için)
– Bellek: 16GB LPDDR4x 4266MHz
– Bağlantı teknolojileri: Intel AX201 Wi-Fi 6, IEEE 802.11a/b/g/n/ac/ax, 2.4GHz & 5GHz, 2×2 MIMO, Bluetooth 5.1
– Batarya: 56 Wh
– Ek özellikler: Parmak izi okuyucusu, Huawei Share, Pop-up web kamerası, klavye arka aydınlatma
– İşletim sistemi: Windows 10
– Boyut ve ağırlık: 217 x 304 x 14.6 mm; 1.33 kg
Tasarım açısından oldukça hoş ve çağımıza uygun bir görünüm sunuyor. İnce, hafif, kullanışlı. Beni gerçekten tatmin etti bu konuda. Sade yapısı sadece boyutlarıyla değil üzerinde ki işlemelere de yansımız durumda. Kapakta küçük bir marka logosu var. Yüzeyler kenarlarda hafif kavisli.
Laptopun ekranını kaldırdığımızda bizi şık ekran tasarımı ile karşılıyor.

Matebook üzerine bir inceleme.

Oldukça küçük tutulmuş ekran çerçevesi ekstra bir bilgisayar aksesuarı takmanızı zorlaştırsa da görüntü açısından oldukça güzel olduğunu söyleyebilirim. Dokunmatik algılamaları oldukça başarılı ve sol alt kısımda klavyenin ve ekranın ışık parlaklık algılama sistemi var.
Parmak izi tarayıcısıyla koruma sağlanan dizüstünde hıza ve güvenliğe oldukça önem vermişler. Ses konusunda da sınırları zorlamışlar resmen, ince bir laptop yapıp bu kadar çok hoparlör sığdırabilmek hoş doğrusu.

Klavyeye baktığımız zaman F6 ile F7 arasında gizli kameramız mevcut. Üstüne basmadığımız sürece kamera gün yüzüne çıkmıyor. Güvenlik ve gizlilik açısından oldukça kullanışlı ancak kameranın açısı çok sınırlı kalıyor. Klavye genel olarak kullanımı çok rahat otomatik aydınlatması ve verdiği kullanımdaki hissiyat beni görsel ve hissel açıdan mutlu etti.
Bu arada, önce touchpad'e alışmanız ve tabii ki ayarları yapmanız gerekiyor. Huawei MateBook X Pro, dokunsal bir izleme dörtgeni ile donatılmıştır. Hareket algılaması oldukça iyi olan bir panel.

Matebook üzerine bir inceleme.


MateBook X Pro'nun tasarımı yıllardır değişmediği için kullanıcılar hala aynı ekrana bakıyor olacaklar. Dizüstü bilgisayar ekranı, yüksek kontrast oranı, yüksek parlaklığı (görünür leke veya sızıntı yok) ve kutudan çıktığı andan itibaren mükemmel renk reprodüksiyonu ile dikkat çekmeye devam ediyor.
Enerji tüketimi konusunda şunları söyleyebilirim;
Enerji tasarrufu sağlayan bileşenler ve otomatik karartma ile birleştiğinde, tek bir şarjla iyi sonuçlar elde ediyoruz. Yaklaşık 11 saat boyunca internette (aynı anda birden fazla sekmede) herhangi bir sorun yaşamadan dolaşabildim. Film izlerken de benzer sonuçlar elde ettim. 3 saatlik tam hızda çalışma bile harika bir sonuç . O yüzden MateBook'un bu konuda çok iyi performans gösterdiğini söylemek istiyorum. Şarj ederken iyi bir sonuç aldım, pilin tamamen dolması için şarj cihazının 1,5 saat takılı kalması yeterli oldu.

Bir yandan Huawei, yazılımlara baktığımızda basitliği vurgularken, diğer yandan uygun şekilde rafine ve özlüdür. Dokunmatik yüzeyi veya sesi kontrol etmek için uygulamalara ek olarak, bir dizüstü bilgisayar kontrol merkezi olan PC Yöneticisi vardır. Geniş bir yelpazede (bildirimler, belge kısa yolları, genişletilmiş pano) ile birlikte, yazılım güncellemek ve donanım durumunu kontrol etmek için okunması kolay ve basit bir uygulama merkezi var. Ayrıca bir dizüstü bilgisayarın güvenliğini sağlamaya yönelik bir dizi ipucu ve bilgi de bulunmaktadır.

Matebook üzerine bir inceleme.


Ancak sonuçta en önemli özellik, EMUI donanımıyla çoklu ekran işbirliğidir. NFC modülünün entegre olduğu trackpad'e yaklaştırmanız yeterli ve böylece mobil cihazı dizüstü bilgisayardan tam olarak kontrol edebiliyoruz. (Tabi cihazınız Huawei ise)
Dizüstü bilgisayarın günlük kullanımı sırasında, soğutma sisteminin çalışması neredeyse duyulmuyor ve en iyi ihtimalle hafifçe mırıldanarak arka plana geçiyor. Fanlar yalnızca maksimum yükte duyulabilir. Ölçebildiğim maksimum gürültü seviyesi 39 dB idi. Ancak günlük kullanımda soğutma sistemi ( daha karmaşık süreçleri işlerken bile ) asla bu değerlere ulaşmadı.
Artıları:
- Harika tasarım - kullanılan malzemelerden bitişlerine ve ergonomisine kadar.
- Ultrabook için geniş bir konektör seti.
- Dokunmatik panelli çok güzel yüksek çözünürlüklü ekran.
- Sessiz ve verimli soğutma sistemi.
- Bir akıllı telefonla en ilginç işbirliği sistemlerinden biri.
eksileri:
- Sınırlı işlemci performansı.
- Anahtardaki kameraya alışmanız gerekiyor.

4.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.