Ev tipi yazıcı.

havva_acikgoz
5 ay önce

Ev tipi yazıcı.

Ev tipi yazıcı.

Bir sene önce KPSS sınavına hazırlanırken çok fazla PDF çıkartıyordum. Köyde yaşadığım için sürekli şehre gidip fotokopiciye uğramak ölüm geliyordu. "Fotokopicilere verdiğim parayla bir yazıcı alırdım zaten." diye de düşündüğüm o anda gerçekten bir yazıcı alma fikri aklıma yerleşti. Uzun araştırmalar sonucunda iki bursumu feda ederek bana yeterli olabilecek bu yazıcıyı almaya karar verdim. Bana yeteceğini düşündüğüm bu yazıcıya 900 lira vererek satın aldım. Aynı zamanda tonerini ve A4 kağıdını ayrıca sipariş ederek 1100 liralık bir masraf ettim.

Ev tipi yazıcı.

Lazer yazıcı olduğu için toner ile çalışıyor. Tonerin muadili gayet uygun bir fiyatta. Tabi bu diğer yazıcı tonerlerine nazaran böyle. Yazıcıda çift taraflı çıktı özelliği yok, manuel olarak kendiniz ayarlıyorsunuz. Sadece siyah beyaz baskı özelliği var. Fotokopi, tarama gibi özellikleri yok. Sadece PDF çıkartabiliyorsunuz. Bluetooth ya da Wi-Fi özelliğiyle telefondan da bağlanıp çıktı alabiliyorsunuz. İlk başta kurulum yaparken zorluk yaşamadım. Yazıcının yanında gelen CD yi bilgisayara taktım, yazıcıyı bilgisayara bağladım ve bilgisayarıma tanımlama işlemini gerçekleştirdim. Böylece kurulum sağlandı. Genel olarak çıktı alması da kolay iki tuşu olan basit bir yazıcı. A5 çıktı alma özelliği de var.

Ev tipi yazıcı.

Şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım. Sadece kağıt sıkıştırıyor zannettim bir ara, meğer ben kağıtları fazla ittirerek koyuyormuşum. Kurulumu çok kolay yapılıyor. En beğendiğim özellikleri : 1. çift taraflı çıktı alınabiliyorum.
2. Toner fiyatı (muadil), kartuşlara göre çok daha düşük ve daha az parayla daha çok çıktı alabiliyorum.
3. Bilgisayar olmadan da telefonumdan Bluetooth ya da wi-fi bağlantısıyla çıktı alabiliyorum.
Ayrıca A4 haricinde A5 ile de çıktı alınabiliyor. Bir öğrenciye ve ufak bir ofise yeterli olabilecek bir alet. Ben memnun kaldım.

Ev tipi yazıcı.

Eğer öğrenciyseniz bu ürün son derece yeterli olacaktır. Lazer yazıcılar genelde kartuşlu yazıcılara göre kat kat sağlam, uzun ömürlü oluyorlar. Bu yüzden tercih sebebi olabilir. Sadece öğrenci olmanıza gerek yok eğer küçük bir çalışma ofisiniz varsa ve günde en fazla 50 kağıt çıktı alıyorsanız işinizi görecek bir makine. Şu detayı da vereyim, sadece PDF yazdırılıyor. Fotokopi ya da tarama yapmıyor. Eğer donanımlı bir lazer yazıcı isterseniz fiyatları 10 bine yakın olduğunu söyleyebilirim. Donanımlı olup kartuşla çalışan mürekkepli yazıcılardan da uzak durmanızı tavsiye ederim. Çünkü bozulduklarında kurtarma olasılığı az olan ve yeni yazıcı almak zorunda bıratan tipte yazıcılar kendileri.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.