İnek şaban

resul_malat
1 ay önce

İnek şaban

İnek şaban

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere sürekli izlemiş olduğum , gülüp eğlendiğim Kemal Sunal'ın bir filmi olan İnek Şaban filmini anlatmak istiyorum. Bu filmimizin yönetmeni Osman Fahir Seden , yapımcısı Kemal Sunal ve Fatma Girik , senaristi Berrin Giz olmak üzere filmimizi kurmuşlardır. 1978 yapımı olan filmimiz 1 Şubat 1979 yılında Türkiye de sahnelere çıkmıştır. Oyuncu kadrosuna baktığımız da karşımıza Kemal Sunal , Defne Yalnız , Yavuz Karakaş , Saadet Gürses , Dinçer Çekmez , Osman F. Seden , Zeki Sezer , Abdi Algül , Macit Flordun , Nermin Özses , Kudret Karadağ ve Ali Şen gibi oyuncular çıkmaktadır.

İnek şaban

Gariban olan manavlarda çıraklık yaparak geçimini sağlamaya çalışan şaban mahallesinde oturan Ayşe'den hoşlanmaktadır. Babasından Ayşe'yi istemeye gitmek için çarşıya gidip çikolata ve çiçek alır. Yolda geçen insanlar kaleci Bülent zannederek ona saldırır ve üzerinde ki takım elbiseleri yırtarlar. Yırtık elbise ile Ayşe'yi istemeye şaban gider. Ayşe'nin babası Bekir efendi kızı için çok yüksek bir başlık parası ister. Bunu duyan şaban çok üzülse de pes etmez ve sevdiği kızı alabilmek için Almanya’ya gitme kararı alır.

İnek şaban

O sıralar şabana çok benzeyen tıpa tıp kopyası olan kaleci Bülent vardır. Kaleci Bülent dört büyük takım da oynamıştır ve Kara Mithat denilen bir mafya babasının emri altındadır. Kaleci Bülent , Kara Mithat’ın para kaynağıdır. Her transfer olduğun da para kazandırmaktadır. Bülent bir yandan Kara Mithat’ın kız kardeşi olan Zeliha ile sevgili olup birlikte olmaktadır. Bir gün Kaleci Bülent'e bir teklif gelir Bülent güzel para veren teklifi hem parasından dolayı hem de Kara Mithat’tan kurtuluş yolu olarak görür ve havalimanına giderek uçağa biner. Bunu öğrenen Kara Mithat hemen bütün adamlarını havalimanına salar. Almanya’ya başlık parası için gidecek olan şaban havalimanına gelir. Uçağını ararken Kara Mithat’ın adamları gelerek zorla kolundan tutarak onu Kara Mithat’ın evine sokarlar.

İnek şaban

Şabana neden böyle bir şey yaptığını bir daha olmaması gerektiğini söyleyen Kara Mithat , şabanın kendisinin kaleci Bülent olmadığını ona benzediğini söylese de bir türlü inandıramaz. Sağlığından şüphe ederek doktor çağıran Kara Mithat yine ters giden bir şeyin olmadığını anlar. Geçen vakitler sonrasın da şaban kaleci Bülent zannedilerek antrenmanlara çıkar. Antrenmanlar da güzel tutuşlar sergileyen şaban maçlara çıktığında gol bile yemez. Bir gün kaleci Bülent yurt dışı tarafından kovulur ve Türkiye’ye Kara Mithat’ın yanına gelir. İkisine bakan Mithat çok şaşırır ve şabanın kaleci Bülent olmadığına inanır. Bir kaç gün sonra kaleci Bülent sakatlanır ve yerine şaban ile görüşen Kara Mithat şabanın istediği para karşılığında maçlara çıkar.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

kudret_hasanov
1 ay önce

Kemal Sunalın filmlerinin hepsini teker teker izledim ve hala izlemeye devam ediyorum.Çocuğuna gencine yaşlısına herkese hitap eden filmleri var. Keşke hala hayatta olsaydı eminim daha güzel filmler çekerdi. Konuşmadan yüzümüzü güldüren tek insan iyiki varsın.

1 0 Cevapla
Diğer Kullananların Yorumları
MURATAKSOY
1 hafta önce
Hayırlı akşamlar, değerli film severler. Bu gün size anlatmak istediğim film komedi tarzında bir Kemal Sunal filmi. Yönetmen koltuğunda, Osman F. Seden 'in bulunduğu 1978 yapımlı bir film dir. Filmin oyuncu kadrosunda, Kemal Sunal, Dinçer Çekmez, Defne Yalnız, Gülçin Akçay, Ali Şen, Saadet Gürses, Y...
Karpuzcudan Kaleci Olursa(Topta Yuvarlak Karpuzda)
Karpuzcudan Kaleci Olursa(Topta Yuvarlak Karpuzda)
Karpuzcudan Kaleci Olursa(Topta Yuvarlak Karpuzda)
+1
tozluraflar
1 ay önce
Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlere İnek Şaban filminden bahsetmek istiyorum. Film 1978 yapımı bir Türk filmidir. Başrollerinde Kemal Sunal, Defne Yalnız, Yavuz Karakaş, Saadet Gürses, Dinçer Çekmez gibi isimler yer almaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Osman Fahir Seden oturmaktadır. Yapımcılar...
İnek şaban
İnek şaban
İnek şaban
+1