Elektronik pop müzikte yükselen grup

Araltun
1 ay önce

Elektronik pop müzikte yükselen grup

Elektronik pop müzikte yükselen grup

KÖFN ile tanıştınız mı? Elektronik pop müziğini seviyorsanız, mutlaka şans vermeniz gereken, son zamanlarda dinleyici kitlesini yavaş yavaş yükselten bir grup. 2019 yılında Salman Tin ve Bilge Kağan Etil ikilisi ile temelleri atılan ve şarkılarına , kendilerine has güzel bir yorum getiren grup , pop bestelerine , elektronik alt yapılar ekleyip farklı bir tarz sunuyor. İlk olarak 2019 yılında 1 albüm ve 2 adet single ile küçük bir topluluk tarafından keşfedilmeye başlayan grup, şu an sıkı bir hayran topluluğuna sahip.

Elektronik pop müzikte yükselen grup

KÖFN grubu, Youtube, Spotify, Apple Music, Fizy, Muud, Deezer gibi platformlarda da bizlere ulaşıyor. En son yaptıkları şarkı "Bi' tek ben anlarım." bugün itibari ile 2.125.099 kez izlenme almış. Sözü müziği Salman Tin'e, düzenleme ve prodüksiyonu Bilge Kağan Etil'e ait şarkıya , geri vokallerde Zeynep Bastık eşlik etmiş. Git gide izlenme oranı artan şarkının çok ciddi hayranları var. Sözleri ve bestesi çok beğenilen, duygusal temalı şarkı gerçekten tekrar tekrar dinleme ve eşlik etme hissi yaratıyor.

Elektronik pop müzikte yükselen grup

KÖFN grubu ile Spotify'da tanıştım. O günden sonra da tüm şarkıları favoriler listemde yer alıyor. Güneşe dokundum, Uzak biletler, Yarım yarım, Taş kalbinin çöllerinde, Kalbimde, Olan olmuş, Gitsin, EL, Bul ve son çıkan şarkıları Bi' tek ben anlarım gerçekten çok başarılı eserler. Türkiye'de ki kemikleşmiş pop kültürünü yıkmadan, alternatif seçenekler sunmak istediklerini belirten grup, zor olmasına rağmen bunu başarmışlar gibi duruyor. En büyük hayallerinin her zaman sahnede olmak olduğunu söyleyen ikili artan konser trafikleri ile bu hedefe yavaş yavaş ulaşıyor.

Elektronik pop müzikte yükselen grup

Grubun isim hikayesine ise şöyle oluşmuş, önce akıllarına sepet anlamına gelen köfün kelimesini grup ismi olarak bir kenara yazmışlar fakat, çok benimsemeyip vazgeçmişler. Daha sonra, kelimenin farklı versiyonlarını denerken, ü harfini kaldırıp KÖFN ismini buluyorlar ve grup ismine bu şekilde karar veriyorlar. Her tarzda yaptıkları eserleri, hazırlayıp içine attıkları bir sepet olarak düşünüp, menajerlerinden de onay alınca, son dokunuşu yapıp müzik piyasasına merhaba diyorlar. Grubun şarkıları hem sakin hem de dans etme isteği oluşturuyor. Ayrıca 1-2 kere dinleyince eşlik etmesi kolay şarkılar. En az 1 kere dinlemeniz halinde, bağımlısı olacağınız bir tarzları var.

5.0
tavsiye ediyor
fiyat / performans

Yorumlar

Bilgi - Bu inceleme hakkında yorum bulunmuyor.
Diğer Kullananların Yorumları
Bilgi - Bu ürün için farklı bir inceleme bulunmuyor.